Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Toshiba uvádí na trh nové notebooky s Intel Kaby Lake

15.4.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Toshiba rozšířila své portfolio pracovních notebooků o zbrusu nové modely Portégé X30 a Tecra X40. Kromě toho ovšem japonský výrobce aktualizoval svou kompletní nabídku patnáctipalcových notebooků, kterým přidal sedmou generaci procesorů Intel Core.

Toshiba Portégé X30 a Tecra X40


Toshiba představila zcela nové modely Portégé X30 a Tecra X40, u kterých je použití procesorů Kaby Lake již samozřejmostí. Sedmá generace čipů Intel Core je opět o něco výkonnější a energeticky úspornější než předchozí, japonský výrobce navíc vše zkombinoval s technologií hybridního chlazení. I tentokrát bylo využito hořčíkové šasi, které umožňuje dosáhnout lehkosti a odolnosti konstrukce. Přispívají k tomu také prvky tlumící nárazy a unikátní vyztužení ve tvaru včelích pláství. Třináctipalcový model Portégé X30 má hmotnost pouze 1,05 kg a v pase měří 15,9 mm. Čtrnáctipalcová Tecra X40 potom váží 1,25 kg a má tloušťku 16,9 mm.

Oba notebooky disponují displeji s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD) a antireflexní úpravou, volitelně je přidat také ovládání. U všech variant přitom výrobce slibuje široké pozorovací úhly. Pohodlnější práci na cestách zajistí nová podsvícená klávesnice, která se vyznačuje mírně zvětšenými klávesami. I tentokrát byl kladen vysoký důraz na zabezpečení, proto nesmí chybět nový touchpad s názvem SecurePad, který má integrovanou čtečku otisků prstů Synaptics Natural ID. Alternativou potom mohou být infračervené kamery, které umožňují autentizaci pomocí obličeje. Další vrstvou zvyšující zabezpečení je vlastní BIOS od Toshiby.

Notebooky jsou osazeny také rychlými disky PCIe SSD a paměťmi DDR4, které jsou až o třetinu rychlejší než starší moduly DDR3. Ani přes cílení na podnikovou sféru nebyl opomenut kvalitní zvukový výstup, k dispozici je tedy kombinace reproduktorů harman/kardon a softwaru DTS Sound. Toshiba Portégé X30 a Tecra X40 se začnou prodávat v průběhu druhého čtvrtletí letošního roku.


Kaby Lake v dalších noteboocích od Toshiby


Toshiba již dříve avizovala, že hodlá přinést procesory Intel Core sedmé generace na celou škálu svých profesionálních notebooků. V průběhu dubna se na český trh dostávají první takové modely, které poznáte podle písmena „D“ v označení konfigurací. Cenově nejdostupnější řešení v nabídce této značky představuje Satellite Pro R50-D, který je vhodný pro použití ve školstvích či malých a středních podnicích. Další novinkou je o stupínek pokročilejší Satellite Pro A50-D, vrchol nabídky potom představuje dvojice Tecra A50-D a Tecra Z50-D.

Všechny aktualizované pracovní notebooky se vyznačují odolnou konstrukcí, matným displejem, kvalitními bezpečnostními prvky i širokou škálou možností konektivity.

Zdroj: Tisková zpráva
reklama