Toshiba TG01: Špičkové zařízení od Toshiby (nyní i video!)

Toshiba TG01: Špičkové zařízení od Toshiby (nyní i video!)
, , aktualita
Dalším výrobcem Windows Mobile zařízení, který pilně zbrojí na letošní Mobile World Congress, je i Toshiba. A nutno podotknout, se máme skutečně na co těšit. Zařízení by mělo být neuvěřitelně tenké (pouhých 9,9 milimetrů!), s obrovským 4,1 palců velkým, širokoúhlým WVGA displejem.
K oblíbeným
reklama
Designově půjde o velmi strohé zařízení s minimem ovládacích prvků, nabídne však jakýsi virtuální trackpad. Pohánět ho bude nový chipset od Qualcommu označený jako Snapdragon QSD2850, taktovaný na 1 GHz, s pokročilým režimem šetření energií. Toshiba nabídne i své vlastní grafické rozhraní s podporou gest, k dispozici bude i gravitační senzor (přijetí hovoru bude možné pohým zatřepáním zařízení atp.).Mezi další vlastnosti bude samozřejmě patřit HSDPA, WIFI, GPS a microSD slot pro rozšíření paměti. Možná je i přímá podpora filmů v DivX formátu. Do Evropy by měl dorazit ve 3 čtvrtletí tohoto roku, více informací se dozvíme na již zmiňovaném Mobile World Congress.

Nezbývá než doufat, že kromě špičkových hardwarových parametrů nabídne Toshiba i vyladěný systém, což je věc, která se u posledních produktů značky Toshiba zrovna moc nepovedla.
reklama
Nejnovější články
Qualcomm uvedl procesory Snapdragon 720G, 662 a 460 s Wi-Fi 6 Qualcomm uvedl procesory Snapdragon 720G, 662 a 460 s Wi-Fi 6
Společnost Qualcomm rozšířila nabídku mobilních procesorů o nové modely Snapdragon 720G, 662 a 460. Všechny podporují Wi-Fi 6 i indický polohový systém NavIC. Nezájem ale panuje v oblasti 5G.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dieselgate dorazila k Mitsubishi, firma vyšetřována kvůli emisním podvodům Dieselgate dorazila k Mitsubishi, firma vyšetřována kvůli emisním podvodům
Kauza Dieselgate asi jen tak neskončí. I po více než 4 letech od vypuknutí se objevují další vozy, které měly mít podvodný software v řidicí jednotce. Tentokrát je v hledáčku úřadů japonská automobilka Mitsubishi.
22.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tesla odmítá, že by vozy samy zrychlovaly, jde prý o manipulaci shorterů Tesla odmítá, že by vozy samy zrychlovaly, jde prý o manipulaci shorterů
Podle nejnovější petice má mít Tesla další problém. Její vozy mají údajně samy neočekávaně zrychlovat, což mělo v minulosti vyústit ve 110 nehod. Automobilka se ale brání a dle jejích slov jde o zoufalou snahu shorterů poškodit ji.
21.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tesla chce otevřít designérské centrum v Číně Tesla chce otevřít designérské centrum v Číně
Z bran nově otevřené čínské továrny Tesly začaly před pár týdny sjíždět první vozy a nyní zde chce automobilka otevřít i designérské centrum. Alespoň tak napovídá jeden z příspěvků na sociální síti WeChat.
18.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Bentley Mulsanne 6.75 Edition posílá ikonickou V8 po 60 letech do důchodu Bentley Mulsanne 6.75 Edition posílá ikonickou V8 po 60 letech do důchodu
Automobilka Bentley dá sbohem více než 60 let starému motoru V8 z konce 50. let, který dodnes používá. Využije ho limitovaná edice luxusního sedanu Mulsanne 6.75 Edition, který bude posledním vozem s tímto motorem.
18.1.2020, aktualita, Milan Šurkala