Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Toshiba Satellite Pro A40-C: cenově dostupný notebook pro firmy

3.4.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Toshiba přináší na český trh první model z řady Satellite Pro A40-C, která zahrnuje notebooky určené pro podnikovou sféru s dobrým poměrem ceny a výkonu. I na tento počítač se vztahuje tříletá záruka s roční zárukou spolehlivosti.
Toshiba Satellite Pro A40-C je nová platforma notebooků, která je učena pro podnikovou sféru, ale přitom nestojí astronomické částky. Všechny modely jsou vybaveny 14“ obrazovkou s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD) a matnou povrchovou úpravou zabraňující nepříjemným odleskům. Samozřejmostí je také procesor Intel Core šesté generace na architektuře Skylake, nadprůměrná výbava v oblasti konektivity, duální mikrofon potlačující okolní ruch nebo webkamera optimalizovaná pro konferenční videohovory.

Na českém trhu bude zpočátku dostupná pouze jedna konfigurace s označením Satellite Pro A40-C-150, která je vybavena dvoujádrovým procesorem Intel Core i5-6200U, integrovanou grafickou kartu Intel HD 520, 8GB DDR3L RAM (rozšiřitelnou až na 16 GB) a 500GB pevným diskem. K dispozici je rovněž čtečka otisků prstů a SmartCard, TPM čip, trojice portů USB 3.0, RGB, HDMI, RJ-45, slot pro paměťové SD karty nebo podpora zámku zámku Kensington Lock. Díky funkci Battery Charging Control by se měl notebook pochlubit výdrží až 7 hodin na jedno nabití.

Toshiba Satellite Pro A40-C-150 je dodávána s předinstalovaným operačním systémem Windows 7 Professional, ovšem přibaleny jsou také DVD disky umožňující bezplatný upgrade na Windows 10 Pro. Notebook se na českém trhu začne prodávat první dubnový týden, a to za cenu 17 921 Kč bez DPH, respektive 21 684 Kč včetně DPH. Součástí je záruka rozšířená na ze dvou na tři roky včetně roční Záruky spolehlivosti, v rámci které je při poruše vinou výrobní vady uživateli notebook opraven a vrácena celá pořizovací cena.

Zdroj: TZ Toshiba
reklama