reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Toshiba DynaPad N72: japonská odpověď na Surface

, , aktualita
Toshiba DynaPad N72: japonská odpověď na Surface
Toshiba představila tablet DynaPad N72, který je podle výrobce vůbec nejtenčím a nejlehčím dvanáctipalcovým zařízením s Windows 10. K tabletu se bude prodávat také klávesnicový dok, který umožní jeho proměnu v notebook.
Toshiba DynaPad N72: japonská odpověď na Surface
Toshiba DynaPad N72 je vybaven 12“ IPS displejem s rozlišením 1920 x 1080 pixelů a matným povrchem zabraňujícím odleskům. Chloubou je podpora technologie Wacom Active Electrostatic Stylus (AES), přičemž displej rozpozná až 2048 úrovní síly dotyku, a to je skoro dvojnásobek ve srovnání s displejem nového Microsoftu Surface Pro. DynaPad tak ocení především umělci, kteří by tablet s aktivním stylusem mohli využít pro grafickou tvorbu.

O výkon se stará procesor Intel Atom na architektuře Cherry Trail, který je doplněn o 4GB RAM a v závislosti na zvolené verzi 64GB nebo 128GB SSD. Dále jsou k dispozici dva fotoaparáty (8MPx zadní a 2MPx přední), Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.0, micro HDMI nebo dvojice portů microUSB 2.0. To vše v těle, které má tloušťku jen 6,9 mm a hmotnost 569 gramů, jedná se tedy podle výrobce o vůbec nejtenčí a nejlehčí dvanáctipalcové zařízení s Windows.¨

Volitelným příslušenstvím je klávesnicový dok o rozměrech 299,4 x 203 x 14,9 mm. K Tablet v něm drží pomocí magnetů, a to v nezměnitelném úhlu 120 stupňů. Toshiba DynaPad N72 je v současné době v předprodeji na japonském trhu, a to za cenu startující v přepočtu na 24 000 Kč. Zařízení bude dostupné i na evropských trzích, počkat si ale budeme muset až do prvního čtvrtletí příštího roku.

Zdroj: Blogs.Windows.com