reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Toshiba Chromebook 2 zrychlí díky procesoru Broadwell

, , aktualita
Toshiba Chromebook 2 zrychlí díky procesoru Broadwell
Chromebook 2 od Toshiby si na trhu získal docela oblibu, a to díky prémiovému zpracování a kvalitnímu displeji. Vylepšený Chromebook 2 se zaměří především na modernější procesory, novinkou je třeba také podsvícená klávesnice.
Toshiba Chromebook 2 zrychlí díky procesoru Broadwell
Nový Toshiba Chromebook 2 bude dostupný s procesory Intel páté generace na architektuře Broadwell, a to konkrétně čipy Celeron a Core i3. Přechod na nové procesory přináší i jednu další důležitou změnu – na rozdíl od původních Celeron na architektuře Bay Trail je nově vyžadováno aktivní chlazení pomocí větráku. Nové modely tedy budou nejen výkonnější, ale bohužel také hlučnější.

Všechny konfigurace se mohou pochlubit 13,3“ IPS displejem s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD) a širokými pozorovacími úhly, až 4GB RAM a 16GB vnitřním úložištěm. Z konektivity je k dispozici třeba dvoupásmové Wi-Fi 802.11ac, porty USB 2.0 a USB 3.0 nebo čtečka SD karet. Potěší také přítomnost stereo reproduktorů nebo podsvícené klávesnice.

To vše je spolu s baterií o kapacitě 3 860 mAh zabaleno v elegantním hliníkovém těle o tloušťce 19,3 mm a hmotnosti něco málo přes 1,3 kg. Nový Toshiba Chromebook 2 se začne na americkém trhu prodávat v říjnu. Cena bude startovat na 330 dolarech (8 000 Kč bez daně) v případě modelu s Celeronem, respektive 430 dolarech (10 500 Kč bez daně) v případě modelu s Core i3.

Toshiba své notebooky s Chrome OS na českém trhu nenabízí a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se na tom s novým Chromebookem 2 mělo něco změnit.

Zdroj: Liliputing.com