Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

TOP pět nejpoužívanějších chytrých hodinek

19.11.2015, PR článek , inzerce
Nabídka chytrých hodinek se stále rozšiřuje a zorientovat se v záplavě nových modelů není jednoduché. Přinášíme vám tipy na několik nejoblíbenějších modelů a poradíme vám, čím se při výběru těch správných chytrých hodinek pro vás řídit.
Redakce Světa mobilně není autorem tohoto článku a nezodpovídá za jeho obsah.

Trh s chytrými hodinkami se za poslední rok rozrostl natolik, že si můžete vybírat z nepřeberného množství barev, druhů, provedení, ale i celkového zpracování.

Dovolíme si s čistým svědomím říci, že si chytré hodinky dnes vybere prakticky každý, jelikož jsou hodně originální, takže nebude problém s výběrem jak u žen, kde jsou hodinky/náramky elegantní a stylové, tak i u mužů, kde mají hodinky všechny potřebné funkce a ještě k tomu vypadají mužně a odolně. Muži jsou přeci jenom techničtější typy.

Navíc se ve většině případů můžete těšit na plnohodnotnou synchronizaci s vaším mobilním telefonem, což je opět výhoda, kterou je potřeba vyzdvihnout. Celkově jsou chytré hodinky uživateli hodně používány, a to hned z několika následujících důvodů:
  1. Notifikace příchozích hovorů, SMS nebo aktivity na sociálních sítích.
  2. Ve většině případů slouží i jako fitness náramek pro měření jak denní aktivity, tak i vašeho spánku.
  3. Moderní provedení a touha poznat něco nového, originálního a jedinečného.
Jedno je jisté – vývoj chytrých hodinek je za poslední rok opravdu velmi dynamický, jsou vyvíjeny jejich funkce a aplikace, což vede uživatele k tomu je hodně rychle obměňovat, zkoušet a testovat různé druhy, které mají jednak odlišné funkce, ale také zpracování, ovládání a další věci, na které se nyní společně podíváme.


Nejpoužívanější a nejoblíbenější chytré hodinky


Trh s chytrými hodinkami zažívá v posledním roce opravdový "boom", a proto jsme si pro vás připravili ty nejlepší a hlavně mezi samotnými uživateli nejpoužívanější chytré hodinky, které si následně představíme.

Jedná se o hodinky od výrobců Samsung, Garmin, ale i Sony a nově i Motorola, která představila velice povedené hodinky. V neposlední řadě přichází také značka Fitbit, která se orientuje spíše na monitorování aktivity, nicméně pro každého je něco.


1. Samsung Gear S


Tyto chytré hodinky na první pohled zaujmou hlavně svým 2" zakřiveným Super AMOLED displejem, který disponuje rozlišením 360x480 px. Díky Wi-Fi a BT můžete přijímat hovory, ale i notifikace ze svého mobilního telefonu. Dále jsou u hodinek bonusy, jako je měření srdečního tepu, tlaku a také propojení s aplikací S Health nebo se známou aplikací pro běhání Nike+. Hodinky pohání jedinečný operační systém Tizen.Hodně uživatelů si také oblíbilo navigaci pro pěší, kterou samotné chytré hodinky disponují. S Voice vám umožní mít volné ruce a ovládat funkční věci pomocí hlasových příkazů.


2. Garmin VivoActive


Hned v první řadě je potřeba zmínit, že se jedná o chytré GPS hodinky, které přináší několik funkčních prvků pro zdravý životní styl, měření vašich aktivit a komunikaci s mobilním telefonem. Hlavní předností těchto hodinek je vysoce citlivý GPS přijímač v kombinaci s vestavěnými aplikacemi pro sport a komunikaci.Díky bezdrátovému rozhraní můžete mít všechny statistiky i v mobilním telefonu. Zaznamenávány jsou denní aktivity, ale také váš spánek, SMS zprávy, e-maily a hovory. Jedná se tedy o sportovnější chytré hodinky, které můžete dokonale využít na sporty, jako je plavání, běh nebo cyklistiku.


3. Sony SmartWatch 2


Společnost Sony reagovala na novinky v chytrých hodinkách v podobě již druhé verze oblíbených hodinek Sony SmartWatch 2, které jsou extrémně inteligentní. Pochopitelně kromě určení aktuálního času mají další bohaté funkce, jako je dotykový displej, rychlá notifikace na SMS, e-maily, ale i sociální sítě jako je Facebook nebo Twitter. Druhá verze Sony SmartWatch umí využívat funkci NFC a hodinky jsou kompletně voděodolné.Mezi klíčové vlastnosti patří rozhodně 1,6" LCD displej s rozlišením 220x176 px a také možnost používat bezdrátovou technologii Bluetooth.


4. Motorola Moto 360


Asi nejžhavější novinky letošního roku jsou chytré hodinky Motorola Moto 360, které přináší klasický a hodně decentní vzhled hodinek s kulatým ciferníkem. Samotné hodinky jsou vybaveny skvělým operačním systémem Android Wear, který můžete naleznout i u jiných hodinek. Hodinky vynikají svojí vysokou odolností IP67 a také řadou praktických a snadno použitelných funkcí.Na první pohled hodinky rozhodně upoutají svým vzhledem, který připomíná klasické stylové módní hodinky. Kruhový displej je velice oblíbený - připomíná klasický vzhled hodinek a nepůsobí tolik "technicky", což mnozí uživatelé rozhodně ocení. Hodinky Motorola Moto 360 disponují 1,56" displejem a hlavně odolným sklíčkem Corning Gorilla Glass 3.


5. Fitbit Surge


V případě hodinek Fitbit Surge se jedná o dokonalou kombinaci hodinek, ale také monitoru vaší fitness aktivity. Díky tomuto náramku můžete měřit vaše kroky, spálené kalorie, ale také vzdálenost a tolik oblíbený spánek. Navíc hodinky zaznamenávají trasy pomocí GPS, což je opět velice oblíbená funkce.Fitbit Surge skrývá 3osový akcelerometr a gyroskop, dále optický měřič tepu, výškoměr a také snímač okolního světla včetně vibračního motorku pro buzení. Mezi další funkce patří např. notifikace na chytrých mobilních telefonech. Fitbit Surge je kompatibilní se všemi operačními systémy jak pro mobilní telefony, tak i pro počítače.

Jestliže rádi měříte svoji aktivitu, spánek, sledujete ušlé kroky a další věci, je rozhodně Fitbit Surge ta nejlepší možnost pro vaše potřeby.


Hodnocení chytrých hodinek


Nejdůležitější věcí u chytrých hodinek je, aby vám jednak na ruce dokonale seděly, snadno se ovládaly a také aby samotná výdrž hodinek za něco stála a člověk je mohl aktivně používat. Další věc je ta, aby se jednalo o hodinky, které jsou od známého výrobce – rozhodně nedoporučujeme kupovat chytré hodinky od neznámé značky, kterou vidíte poprvé a o které nemáte sebemenší povědomí.

V naší TOP pětce chytrých hodinek najdete od každého něco, hodinky, které jsou spíše elegantní, nebo hodinky, které mají všechny funkce fitness náramku a díky tomu si můžete detailně monitorovat svůj aktivní den, ale i spánek. Záleží hlavně na každém z nás, jaké jsou preference a co od chytrých hodinek očekáváme. Podle toho také uzpůsobíme samotný výběr hodinek.
reklama