Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tlačítko Google Assistant se rozšiřuje na další smartphony

25.2.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Google spolupracuje s Nokií, LG a dalšími značkami, takže samostatné tlačítko pro virtuálního asistenta bude mít více telefonů. Google Assistant bude rovněž integrován do aplikace Zprávy a některé další funkce se dostanou také do zařízení s Android Go a KaiOS.
Samsung není jediný, kdo uživatelům nabízí tlačítko pro rychlé spuštění virtuálního asistenta – v jeho případě Bixby. Google se snaží přimět výrobce, aby u telefonů s Androidem nabízeli samostatné tlačítko pro Google Assistant. Poprvé se objevilo u vybraných loňských modelů od LG, ale to byl jen začátek spolupráce. Nyní bylo potvrzeno, že tlačítko najdeme u všech budoucích smartphonů značek LG a Nokia (HMD Global), a také na vybraných modelech od výrobců Xiaomi, Vivo a TCL (tzn. Alcatel, Blackberry či Palm). Jen v posledních dnech bylo představeno několik telefonů, které jsou vybaveny tlačítkem Google Assistant. Jedná se například o LG G8 ThinQ, LG K40, Nokii 3.2, Nokii 4.2, Xiaomi Mi Mix 3 5G, Xiaomi Mi 9 či  Vivo V15 Pro.
 
 
Tlačítko, které se obvykle nachází na boční straně smartphonu, slouží k rychlé aktivaci asistenta od Googlu. Následně lze třeba vyřknout hlasový povel nebo provést jinou akci v závislosti na kontextu. Po dvojím stisknutí se zobrazí obrazovka s kartami připomínající Google Now a dlouhým podržením můžete telefonu nadiktovat delší povel či textovou zprávu. Funkce asistenta jsou v češttině bohužel omezené, proto tlačítko částečně pozbývá smysl. Nezbývá tedy než doufat, že výrobci umožní přiřadit tlačítku i jinou funkci.
 
V posledních dnech bylo oznámeno i několik dalších novinek týkajících se služby Google Assistant:
  • Po konci komunikátoru Allo bude Google Assistant integrován přímo do aplikace Zprávy, kterou najdeme předinstalovanou v řadě telefonů s Androidem. Asistent může poskytnou uživateli více informací o tématech v konverzaci. Třeba v případě domlouvání návštěvy kina ukáže profil zmiňovaného filmu. V jiných případech zase může ukázat danou restauraci včetně recenzí a polohy na mapě nebo zobrazit předpověď počasí a dopravní informace. Zpočátku bude funkce dostupná pouze v angličtině.
  • Google se také rozhodl rozšířit podporu na levných telefonech na platformě Android Go nebo KaiOS. Asistent tam sice je dostupný, ale nově se naučí tzv. akce – objednání pizzy, hraní her, zobrazení stavu balíčku apod.
  • O šest jazyků byla rozšířena multijazyková podpora, kdy je možné na jednom zařízení mluvit na asistenta více jazyky. Také došlo k rozšíření některých nových funkcí do dalších jazyků a celkem 17 jazyků se dočkalo nových hlasů WaveNet. Ani v jednom z případů nebyla zmíněna čeština.
Zdroj: Androidpolice.com (1, 2, 3, 4)


reklama