www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Tlačítko Google Assistant se rozšiřuje na další smartphony

Tlačítko Google Assistant se rozšiřuje na další smartphony
, , aktualita
Google spolupracuje s Nokií, LG a dalšími značkami, takže samostatné tlačítko pro virtuálního asistenta bude mít více telefonů. Google Assistant bude rovněž integrován do aplikace Zprávy a některé další funkce se dostanou také do zařízení s Android Go a KaiOS.
K oblíbeným
reklama
Samsung není jediný, kdo uživatelům nabízí tlačítko pro rychlé spuštění virtuálního asistenta – v jeho případě Bixby. Google se snaží přimět výrobce, aby u telefonů s Androidem nabízeli samostatné tlačítko pro Google Assistant. Poprvé se objevilo u vybraných loňských modelů od LG, ale to byl jen začátek spolupráce. Nyní bylo potvrzeno, že tlačítko najdeme u všech budoucích smartphonů značek LG a Nokia (HMD Global), a také na vybraných modelech od výrobců Xiaomi, Vivo a TCL (tzn. Alcatel, Blackberry či Palm). Jen v posledních dnech bylo představeno několik telefonů, které jsou vybaveny tlačítkem Google Assistant. Jedná se například o LG G8 ThinQ, LG K40, Nokii 3.2, Nokii 4.2, Xiaomi Mi Mix 3 5G, Xiaomi Mi 9 či  Vivo V15 Pro.
 
 
Tlačítko, které se obvykle nachází na boční straně smartphonu, slouží k rychlé aktivaci asistenta od Googlu. Následně lze třeba vyřknout hlasový povel nebo provést jinou akci v závislosti na kontextu. Po dvojím stisknutí se zobrazí obrazovka s kartami připomínající Google Now a dlouhým podržením můžete telefonu nadiktovat delší povel či textovou zprávu. Funkce asistenta jsou v češttině bohužel omezené, proto tlačítko částečně pozbývá smysl. Nezbývá tedy než doufat, že výrobci umožní přiřadit tlačítku i jinou funkci.
 
V posledních dnech bylo oznámeno i několik dalších novinek týkajících se služby Google Assistant:
  • Po konci komunikátoru Allo bude Google Assistant integrován přímo do aplikace Zprávy, kterou najdeme předinstalovanou v řadě telefonů s Androidem. Asistent může poskytnou uživateli více informací o tématech v konverzaci. Třeba v případě domlouvání návštěvy kina ukáže profil zmiňovaného filmu. V jiných případech zase může ukázat danou restauraci včetně recenzí a polohy na mapě nebo zobrazit předpověď počasí a dopravní informace. Zpočátku bude funkce dostupná pouze v angličtině.
  • Google se také rozhodl rozšířit podporu na levných telefonech na platformě Android Go nebo KaiOS. Asistent tam sice je dostupný, ale nově se naučí tzv. akce – objednání pizzy, hraní her, zobrazení stavu balíčku apod.
  • O šest jazyků byla rozšířena multijazyková podpora, kdy je možné na jednom zařízení mluvit na asistenta více jazyky. Také došlo k rozšíření některých nových funkcí do dalších jazyků a celkem 17 jazyků se dočkalo nových hlasů WaveNet. Ani v jednom z případů nebyla zmíněna čeština.
Zdroj: Androidpolice.com (1, 2, 3, 4)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vylepšené MacBooky Air jsou i horší, mají pomalejší SSD Vylepšené MacBooky Air jsou i horší, mají pomalejší SSD
Apple před pár dny inovoval nabídku svých notebooků MacBook Air. Zjistilo se však, že nové verze mají i jednu nepříjemnou vlastnost. Jejich SSD disky jsou ve čtení znatelně pomalejší než v minulosti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Chystá se Sony Xperia 1R, údajně dostane 5K displej Chystá se Sony Xperia 1R, údajně dostane 5K displej
I když se společnosti Sony na trhu smartphonů poslední roky vůbec nedaří, stále se snaží přicházet s novinkami. Jednou z nich by mohla být připravovaná Xperia 1R s extrémním 5K rozlišením displeje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm dostal pokutu 242 mil. EUR za dumpingové ceny Qualcomm dostal pokutu 242 mil. EUR za dumpingové ceny
Společnost Qualcomm si vysloužila další nemalou pokutu. Evropská komise na ní uvalila vysokou pokutu ve výši 242 milionů EUR za umělé podsazování cen za účelem eliminace konkurenčních výrobců 3G modemů pro smartphony.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy Watch Active 2 získají EKG, ale ne hned Samsung Galaxy Watch Active 2 získají EKG, ale ne hned
Internetem už kolují zprávy o připravované nové generaci chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch Active 2. Ty by měly dostat systém měření EKG jako Apple Watch 4. Bohužel si ale na tuto funkci ještě počkáme.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed
Chevrolet Corvette se po 66 letech výroby dočkal velké změny. Nový model C8 Stingray modelového ročníku 2020 totiž vyjede s motorem uprostřed. A půjde o pořádně velký atmosférický osmiválec.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala