www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Tlačítko Google Assistant se rozšiřuje na další smartphony

Tlačítko Google Assistant se rozšiřuje na další smartphony
, , aktualita
Google spolupracuje s Nokií, LG a dalšími značkami, takže samostatné tlačítko pro virtuálního asistenta bude mít více telefonů. Google Assistant bude rovněž integrován do aplikace Zprávy a některé další funkce se dostanou také do zařízení s Android Go a KaiOS.
K oblíbeným
reklama
Samsung není jediný, kdo uživatelům nabízí tlačítko pro rychlé spuštění virtuálního asistenta – v jeho případě Bixby. Google se snaží přimět výrobce, aby u telefonů s Androidem nabízeli samostatné tlačítko pro Google Assistant. Poprvé se objevilo u vybraných loňských modelů od LG, ale to byl jen začátek spolupráce. Nyní bylo potvrzeno, že tlačítko najdeme u všech budoucích smartphonů značek LG a Nokia (HMD Global), a také na vybraných modelech od výrobců Xiaomi, Vivo a TCL (tzn. Alcatel, Blackberry či Palm). Jen v posledních dnech bylo představeno několik telefonů, které jsou vybaveny tlačítkem Google Assistant. Jedná se například o LG G8 ThinQ, LG K40, Nokii 3.2, Nokii 4.2, Xiaomi Mi Mix 3 5G, Xiaomi Mi 9 či  Vivo V15 Pro.
 
 
Tlačítko, které se obvykle nachází na boční straně smartphonu, slouží k rychlé aktivaci asistenta od Googlu. Následně lze třeba vyřknout hlasový povel nebo provést jinou akci v závislosti na kontextu. Po dvojím stisknutí se zobrazí obrazovka s kartami připomínající Google Now a dlouhým podržením můžete telefonu nadiktovat delší povel či textovou zprávu. Funkce asistenta jsou v češttině bohužel omezené, proto tlačítko částečně pozbývá smysl. Nezbývá tedy než doufat, že výrobci umožní přiřadit tlačítku i jinou funkci.
 
V posledních dnech bylo oznámeno i několik dalších novinek týkajících se služby Google Assistant:
  • Po konci komunikátoru Allo bude Google Assistant integrován přímo do aplikace Zprávy, kterou najdeme předinstalovanou v řadě telefonů s Androidem. Asistent může poskytnou uživateli více informací o tématech v konverzaci. Třeba v případě domlouvání návštěvy kina ukáže profil zmiňovaného filmu. V jiných případech zase může ukázat danou restauraci včetně recenzí a polohy na mapě nebo zobrazit předpověď počasí a dopravní informace. Zpočátku bude funkce dostupná pouze v angličtině.
  • Google se také rozhodl rozšířit podporu na levných telefonech na platformě Android Go nebo KaiOS. Asistent tam sice je dostupný, ale nově se naučí tzv. akce – objednání pizzy, hraní her, zobrazení stavu balíčku apod.
  • O šest jazyků byla rozšířena multijazyková podpora, kdy je možné na jednom zařízení mluvit na asistenta více jazyky. Také došlo k rozšíření některých nových funkcí do dalších jazyků a celkem 17 jazyků se dočkalo nových hlasů WaveNet. Ani v jednom z případů nebyla zmíněna čeština.
Zdroj: Androidpolice.com (1, 2, 3, 4)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut
Xiaomi se rozhodlo posunout laťku v rychlosti rychlého nabíjení o pořádný kus nahoru. Nová technologie Super Charge Turbo by měla dobít 4000mAh baterii ve smartphonu za pouhých 17 minut. Má to jen jeden háček.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie
Někteří majitelé Galaxy S10 si stěžují na nezvykle rychlé vybíjení baterie. Týká se pouze verze s procesorem Exynos a příčinou problému by mělo být internetové volání. Před nedávnem zase uživatelé objevili, že se obrazovka telefonu rozsvěcí při nošení v kapse.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů
Xiaomi představilo velmi levný smartphone Redmi 7, který přichází s elegantním designem a nadprůměrnou baterií. Zamrzí snad jen rozlišení displeje. Objevila se také bezdrátová sluchátka, která konkurují AirPods hlavně svou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky
Norsko je známo jako země elektromobilů, každé třetí auto zde prodané jezdí na elektřinu. Aby se vyřešil problém s nabíjením, chystá instalaci bezdrátových indukčních nabíječek, zatím jen pro taxíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala