Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ThinkPady T480s, T480 a T580 přicházejí se čtyřjádrovými procesory

4.1.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Lenovo přináší novou generaci modelů z oblíbené řady ThinkPad T a změny se tentokrát dotkly spíše hardwarových komponentů než designu. Notebooky byly osazeny čtyřjádry osmé generace Intel Core a volitelnou grafikou GeForce MX150.
ThinkPad T je pravděpodobně nejtypičtější řada pracovních notebooků od Lenova, v letošním roce se však čínský výrobce zaměřil především na redesign cenově dostupnějších modelů ThinkPad L. To však neznamená, že by se pár důležitých změn neudálo u řady T. ThinkPady T480 a T580 se na první pohled příliš nezměnily, při pohledu na technické parametry však nelze přehlédnout několik vylepšení. Oba modely jsou nyní dostupné s osmou generací procesorů Intel Core, a to konkrétně se čtyřjádrovými variantami. Dosud přitom těmto modelům byly vyhrazeny dvoujádrové procesory, jedinou výjimkou byl loňský ThinkPad T470p, který se však nástupce prozatím nedočkal a podle nedávných spekulací ani nedočká. Notebooky je také možné nakonfigurovat s dedikovanou grafickou kartou Nvidia GeForce MX150 obsahující 2GB paměť GDDR5.
 
 
Oba modely jsou také dostupné s maximálně 32GB operační pamětí DDR4, rozdíl však nalezneme v nabídce úložišť. Čtrnáctipalcová varianta může mít až 1TB OPAL2 SSD nebo 1TB HDD, patnáctipalcová až 1 TB PCIe SSD či 2TB HDD. Zlepšení se dočkala také nabídka displejů. ThinkPad T480 nabízí až Quad HD displej (2560 x 1440) s technologií IPS namísto dosavadního Full HD. ThinkPad T580 je nadále možné osadit až Ultra HD displejem. Co se týče konektivity, ztratily oba notebooky jeden port USB Type-A, zůstaly jim tedy dva. Naopak přibyl další port USB Type-C s mechanickou dokovací stanicí, který je novinkou u velké části letošních ThinkPadů.
 
 
Největší změny zaznamenal ThinkPad T480s, tedy štíhlejší verze ThinkPadu T480. Kromě mírně upraveného touchpadu nebo posunutého tlačítka napájení došlo k přesunu většiny konektorů z pravého na levý bok. Zmizel starý dokovací port, místo něj nalezneme na boční straně nový typ s podporou Thunderbolt 3. Marně byste také hledali samostatný nabíjecí konektor, místo něj je nyní využíván port USB Type-C. Pokud srovnáme počty portů s předchůdcem, nalezneme na těle o jeden USB Type-C více a naopak o jeden USB Type-A méně. Potěší také port RJ45-Ethernet nebo čtečka SD karet.
 
Pochvalu si výrobce zaslouží za novou 57Wh baterii, která nahrazuje předchozí 49Wh. Pod kapotu notebooku byl umístěn některý z procesorů Intel Core osmé generace a volitelně tam můžeme najít také grafickou kartu Nvidia GeForce MX150.
 

Ceny a dostupnost

 
Všechny nové ThinkPady z řady T se začnou prodávat ještě během ledna. Co se týče cen, máme k dispozici jen částky platné na americkém trhu:
  • Lenovo ThinkPad T480: od 999 dolarů (21 107 Kč bez DPH)
  • Lenovo ThinkPad T580: od 1079 dolarů (22 800 Kč bez DPH)
  • Lenovo ThinkPad T480s: od 1269 dolarů (26 800 Kč bez DPH)
 


reklama