www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla zvažuje užití olověných baterií v Superchargerech

Tesla zvažuje užití olověných baterií v Superchargerech
, , aktualita
Rychlonabíječky elektromobilů potřebují efektivně skladovat energii, kterou se pak nabíjí automobily. Tesla zvažuje, že pro vykrývání špiček a nabíjení mimo špičku začne využívat moderní olověné akumulátory, což by mělo vše zlevnit.
K oblíbeným
reklama
Špičkový odběr elektřiny při nabíjení elektromobilů se na rychlonabíječkách často vyrovnává pomocí přídavných akumulátorů. Ty se mohou nabíjet mimo špičku a díky tomu nejsou na elektrickou síť takové nároky. Samotné rychlonabíječky to nicméně ve výsledku prodražuje. Jednak jsou zde další nabíjecí ztráty navíc, jednak samotný lithiový akumulátor není zrovna nejlevnější. Nejen automobilka Tesla tak zvažuje přechod na moderní olověné akumulátory s využitím uhlíku, které jsou levnější než lithiové.
 
Tesla Supercharger
 
autor: Jakob Härterderivative work: Mariordo (Mario Roberto Durán Ortiz) [CC BY-SA 2.0]
 
Zájem o nasazení nové technologie olověných akumulátorů vyjádřily i jiné společnosti. Navíc nejde o staré tradiční olověné akumulátory s tekutým elektrolytem, ale o moderní typ, který už má elektrolyt pevný. Mimo olova je tu použit i již zmíněný uhlík a skelná vlákna jako podpůrná struktura. Podle Consortium for Battery Innovation (CBI) by větší zavedení této technologie mohlo znamenat velký rozmach rychlonabíječek elektromobilů, které by navíc byly i provozně levnější. Tyto akumulátory navíc nejsou ničím, nač by se muselo čekat, v průmyslu se už tptož nějakou dobu používají.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvádí Galaxy A30s a A50s se 3 fotoaparáty Samsung uvádí Galaxy A30s a A50s se 3 fotoaparáty
Do střední třídy poputují dvě novinky společnosti Samsung Galaxy A30s a A50s. Obě přinesou tři zadní fotoaparáty včetně 5MPx hloubkové kamerky, 6,4" Super AMOLED displej a velký 4000mAh akumulátor.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG představuje vyšší low-end K40S a K50S LG představuje vyšší low-end K40S a K50S
Společnost LG představuje dvě novinky do vyššího low-endu, resp. nižšího mainstreamu. Jde o modely K40S a K50S s velkým 6,1”, resp. 6,5” FullVision HD+ displejem a nově i širokoúhlým fotoaparátem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone 11 Pro by měl dostat podporu pera Pencil Apple iPhone 11 Pro by měl dostat podporu pera Pencil
Uvedení nových iPhonů se blíží a s tím se začíná i objevovat více a více informací o nich. Např. to vypadá, že by nové telefony mohly přijít s podporou Apple Pencil, patrně ale v nějaké menší variantě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chevrolet vylepšuje "chemii", Boltu zvyšuje dojezd o 9 % Chevrolet vylepšuje "chemii", Boltu zvyšuje dojezd o 9 %
Vývoj lithiových akumulátorů jde pořád kupředu a hustota energie se sice pomalu, ale stále zvyšuje. Ukazuje to i Chevrolet, kterému se díky novým poznatkům podařilo zvýšit dojezd elektromobilu Bolt o 9 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Waymo míří na Floridu, otestuje autonomní auta v dešti Waymo míří na Floridu, otestuje autonomní auta v dešti
Většina testování autonomních vozidel probíhá v Arizoně, kde je skoro pořád slunečno. Waymo chce ale posunout laťku trochu výš a chce zjistit, co se stane, když začne pořádně pršet. Míří tedy na Floridu za hurikány.
Včera, aktualita, Milan Šurkala