www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla zvažuje užití olověných baterií v Superchargerech

Tesla zvažuje užití olověných baterií v Superchargerech
, , aktualita
Rychlonabíječky elektromobilů potřebují efektivně skladovat energii, kterou se pak nabíjí automobily. Tesla zvažuje, že pro vykrývání špiček a nabíjení mimo špičku začne využívat moderní olověné akumulátory, což by mělo vše zlevnit.
K oblíbeným
reklama
Špičkový odběr elektřiny při nabíjení elektromobilů se na rychlonabíječkách často vyrovnává pomocí přídavných akumulátorů. Ty se mohou nabíjet mimo špičku a díky tomu nejsou na elektrickou síť takové nároky. Samotné rychlonabíječky to nicméně ve výsledku prodražuje. Jednak jsou zde další nabíjecí ztráty navíc, jednak samotný lithiový akumulátor není zrovna nejlevnější. Nejen automobilka Tesla tak zvažuje přechod na moderní olověné akumulátory s využitím uhlíku, které jsou levnější než lithiové.
 
Tesla Supercharger
 
autor: Jakob Härterderivative work: Mariordo (Mario Roberto Durán Ortiz) [CC BY-SA 2.0]
 
Zájem o nasazení nové technologie olověných akumulátorů vyjádřily i jiné společnosti. Navíc nejde o staré tradiční olověné akumulátory s tekutým elektrolytem, ale o moderní typ, který už má elektrolyt pevný. Mimo olova je tu použit i již zmíněný uhlík a skelná vlákna jako podpůrná struktura. Podle Consortium for Battery Innovation (CBI) by větší zavedení této technologie mohlo znamenat velký rozmach rychlonabíječek elektromobilů, které by navíc byly i provozně levnější. Tyto akumulátory navíc nejsou ničím, nač by se muselo čekat, v průmyslu se už tptož nějakou dobu používají.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Solární auto Lightyear One má prototyp, ujede 725 km Solární auto Lightyear One má prototyp, ujede 725 km
Před dvěma lety byl oznámen vývoj solárního auta Lightyear One a nyní byl představen první prototyp vozu. Dle výrobce má na jedno nabití akumulátoru ujet 725 km a díky solárním panelům se přes den dokáže nabít na mnoho desítek km.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvolnil iOS 13 jako veřejnou betaverzi Apple uvolnil iOS 13 jako veřejnou betaverzi
Pokud chcete běžně vyzkoušet betaverze produktů Apple, potřebujete mít placený vývojářský účet. iOS 13 a jiné novinky ale nově budete moci vyzkoušet i ve veřejném betatestu. K dispozici je i iPadOS a macOS Catalina.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo? Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo?
Už dobře víme, že se papírové spotřeby aut velmi často rozcházejí s realitou dosahovanou na silnicích. Největší kouzla ale výrobci jednoznačně vytváří u plug-in hybridů. Proč tomu tak je a kdo za to vlastně může?
Dnes, článek, Milan Šurkala
Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem
Skládací smartphone Huawei Mate X byl samotným šéfem pro Západní Evropu potvrzen nejpozději na září. Nejvíce překvapivou informací je však to, že navzdory americkému banu bude mít operační systém Google Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google Pay nyní podporuje placení z PayPalu Google Pay nyní podporuje placení z PayPalu
Dnes módní placení pomocí mobilního telefonu a Google Pay bude opět o něco univerzálnější. Platební aplikace Googlu totiž bude vedle platebních karet nově podporovat svázání s účtem od PayPalu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala