www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla zvažuje užití olověných baterií v Superchargerech

Tesla zvažuje užití olověných baterií v Superchargerech
, , aktualita
Rychlonabíječky elektromobilů potřebují efektivně skladovat energii, kterou se pak nabíjí automobily. Tesla zvažuje, že pro vykrývání špiček a nabíjení mimo špičku začne využívat moderní olověné akumulátory, což by mělo vše zlevnit.
K oblíbeným
reklama
Špičkový odběr elektřiny při nabíjení elektromobilů se na rychlonabíječkách často vyrovnává pomocí přídavných akumulátorů. Ty se mohou nabíjet mimo špičku a díky tomu nejsou na elektrickou síť takové nároky. Samotné rychlonabíječky to nicméně ve výsledku prodražuje. Jednak jsou zde další nabíjecí ztráty navíc, jednak samotný lithiový akumulátor není zrovna nejlevnější. Nejen automobilka Tesla tak zvažuje přechod na moderní olověné akumulátory s využitím uhlíku, které jsou levnější než lithiové.
 
Tesla Supercharger
 
autor: Jakob Härterderivative work: Mariordo (Mario Roberto Durán Ortiz) [CC BY-SA 2.0]
 
Zájem o nasazení nové technologie olověných akumulátorů vyjádřily i jiné společnosti. Navíc nejde o staré tradiční olověné akumulátory s tekutým elektrolytem, ale o moderní typ, který už má elektrolyt pevný. Mimo olova je tu použit i již zmíněný uhlík a skelná vlákna jako podpůrná struktura. Podle Consortium for Battery Innovation (CBI) by větší zavedení této technologie mohlo znamenat velký rozmach rychlonabíječek elektromobilů, které by navíc byly i provozně levnější. Tyto akumulátory navíc nejsou ničím, nač by se muselo čekat, v průmyslu se už tptož nějakou dobu používají.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi uvádí řadu telefonů Redmi Note 10 Xiaomi uvádí řadu telefonů Redmi Note 10
Xiaomi uvádí na trh rodinu nových smartphonů Redmi Note 10. Ta bude zahrnovat výkonný model Note 10 Pro se 108MPx fotoaparátem a 120Hz displejem AMOLED, bude zde i Note 10S, Note 10 a Note 10 5G.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dvojče Renaultu Traffic od Mitsubishi v crash testu: první auto bez hvězdičky Dvojče Renaultu Traffic od Mitsubishi v crash testu: první auto bez hvězdičky
V Austrálii se prodává dodávka Mitsubishi Express, kterou u nás známe spíše jako Renault Traffic. Jako první auto si v testech od Australasian New Car Assessment Program (ANCAP) odneslo nulový počet hvězdiček.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů
Na nový smartphone iPhone 13 si budeme muset počkat ještě půl roku, ale už nyní se objevují informace o tom, co by měl přinést. Hovoří se o větší 1TB variantě Pro a také větším množství stabilizovaných fotomodulů.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Volvo chce od roku 2030 vyrábět jen EV, nyní představuje C40 Recharge Volvo chce od roku 2030 vyrábět jen EV, nyní představuje C40 Recharge
Automobilka Volvo má velké plány. Od roku 2030 se chce mít ve výrobním programu už jen elektromobily. Pro začátek to po SUV XC40 Recharge zkouší s čistě elektrickým modelem, crossoverem C40 Recharge.
4.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Lunaz přestaví klasický Bentley Continental na elektromobil Lunaz přestaví klasický Bentley Continental na elektromobil
Máte-li starého Bentleye s legendární V8 a tento motor už vám nevoní, můžete si ho u společnosti Lunaz nechat přestavět na elektromobil. Přijdete však o historický charakter vozu a několik set tisíc liber.
4.3.2021, aktualita, Milan Šurkala