www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla zkrátí čekání na Superchargery. Některé nabijí jen 80 %

Tesla zkrátí čekání na Superchargery. Některé nabijí jen 80 %
, , aktualita
Lidé využívající Superchargery při nabíjení vozů na 100 % snižují jejich propustnost, neboť posledních 20 % se nabíjí nejdéle, zatímco by jiní mohli nabíjet rychleji. Tesla tak některé nabíječky omezí a povolí nabít jen 80 % akumulátoru.
K oblíbeným
reklama
Majitelé automobilů Tesla mohou využívat síť rychlonabíječek Supercharger. Jejich kapacita ale mnohdy nestačí a tvoří se na nich fronty. Zejména nabíjení posledních 20 % je z podstaty fungování lithiových akumulátoru pomalejší a zabere podstatně více než nabití 20 % více vybité baterie. Takové vozy pak blokují jiné vozy, které by za stejný čas mohly získat mnohem více energie. Společnost Tesla proti tomu chce bojovat tím, že vybrané Superchargery budou podporovat nabíjení vozů jen do 80 % a poté přijde upozornění, že je vůz potřeba odpojit a jet dál. Tím by se měla znatelně zvýšit propustnost Superchargerů a možnost obsloužit více lidí, ačkoli ti kvůli méně nabitým akumulátorům budou muset znovu nabíjet o něco dříve.
 
Tesla Supercharger
 
Toto omezení se ale bude týkat jen několika rychlonabíječek, které jsou ve velmi vytížených lokacích. Navíc jen některé z nich budou mít tyto limity trvale, u jiných budou dočasné např. při dopravních špičkách, které vznikají při různých národních svátcích nebo akcích, jako jsou např. festivaly. V USA se tato změna dotkne 17 % všech Superchargerů, většina tak bude stále schopna nabíjet doplna. Celkem 8 % za všech Superchargerů bude mít trvalé limity, 9 % pak dočasné podle aktuálního vytížení.
 
Dle společnosti sice stejně většina lidí nenabíjí celý akumulátor (např. právě kvůli tomu, že posledních 20 % trvá dlouho), takže nelze čekat nějaké násobné zlepšení, nicméně se předpokládá zkrácení čekacích dob až o zhruba 34 %. V tom je ale započítáno i to, že nově je možné využívat Superchargery V2 s maximálním výkonem posunutým až na 150 kW. Nicméně tyto limit lze obejít. Pokud je Supercharger v navigaci nastaven jako cíl, limit bude platit. Pokud je nastaven jiný hodně vzdálený cíl a navigace jen vůz povede přes Supercharger, kde se má cestou dobít, limit na 80 % by neměl platit.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Niantic žaluje hackery vyvíjející upravený Pokémon GO Niantic žaluje hackery vyvíjející upravený Pokémon GO
Nianticu se nikdy nelíbilo, že se lidé snažili podvédět v jeho úspěšné hře Pokémon GO. Nyní to zašlo dokonce tak daleko, že skupinu hackerů Global++ chce hnát před soud za upravené verze oblíbené hry.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Facelift Renaultu Zoe: větší akumulátor a 100kW motor Facelift Renaultu Zoe: větší akumulátor a 100kW motor
Prodeje malého elektromobilu rok od roku rostou a Renault se tak rozhodl k faceliftu, který by měl atraktivitu vozu alespoň udržet, ne-li zvýšit. Zejména technika posilnila, akumulátor pojme více energie a bude k mání i silnější motor.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Cellebrite: UFED Premium odšifruje cokoli s iOSem Cellebrite: UFED Premium odšifruje cokoli s iOSem
Společnost Cellebrite je jednou ze dvou velkých společností, s jejichž pomocí se bezpečnostní složky prolamují do zašifrovaných telefonů Apple. Nový UFED Premium si má poradit dokonce i s nejnovějším iOSem 12.3.
16.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Huawei odkládá skládací smartphone Mate X Huawei odkládá skládací smartphone Mate X
Vypadá to, že po Samsungu odloží svůj skládací smartphone také společnost Huawei. Její Mate X měl přijít na trh už v těchto dnech, ale budeme si na něj muset ještě pár měsíců určitě počkat.
16.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář