www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla zkrátí čekání na Superchargery. Některé nabijí jen 80 %

Tesla zkrátí čekání na Superchargery. Některé nabijí jen 80 %
, , aktualita
Lidé využívající Superchargery při nabíjení vozů na 100 % snižují jejich propustnost, neboť posledních 20 % se nabíjí nejdéle, zatímco by jiní mohli nabíjet rychleji. Tesla tak některé nabíječky omezí a povolí nabít jen 80 % akumulátoru.
K oblíbeným
reklama
Majitelé automobilů Tesla mohou využívat síť rychlonabíječek Supercharger. Jejich kapacita ale mnohdy nestačí a tvoří se na nich fronty. Zejména nabíjení posledních 20 % je z podstaty fungování lithiových akumulátoru pomalejší a zabere podstatně více než nabití 20 % více vybité baterie. Takové vozy pak blokují jiné vozy, které by za stejný čas mohly získat mnohem více energie. Společnost Tesla proti tomu chce bojovat tím, že vybrané Superchargery budou podporovat nabíjení vozů jen do 80 % a poté přijde upozornění, že je vůz potřeba odpojit a jet dál. Tím by se měla znatelně zvýšit propustnost Superchargerů a možnost obsloužit více lidí, ačkoli ti kvůli méně nabitým akumulátorům budou muset znovu nabíjet o něco dříve.
 
Tesla Supercharger
 
Toto omezení se ale bude týkat jen několika rychlonabíječek, které jsou ve velmi vytížených lokacích. Navíc jen některé z nich budou mít tyto limity trvale, u jiných budou dočasné např. při dopravních špičkách, které vznikají při různých národních svátcích nebo akcích, jako jsou např. festivaly. V USA se tato změna dotkne 17 % všech Superchargerů, většina tak bude stále schopna nabíjet doplna. Celkem 8 % za všech Superchargerů bude mít trvalé limity, 9 % pak dočasné podle aktuálního vytížení.
 
Dle společnosti sice stejně většina lidí nenabíjí celý akumulátor (např. právě kvůli tomu, že posledních 20 % trvá dlouho), takže nelze čekat nějaké násobné zlepšení, nicméně se předpokládá zkrácení čekacích dob až o zhruba 34 %. V tom je ale započítáno i to, že nově je možné využívat Superchargery V2 s maximálním výkonem posunutým až na 150 kW. Nicméně tyto limit lze obejít. Pokud je Supercharger v navigaci nastaven jako cíl, limit bude platit. Pokud je nastaven jiný hodně vzdálený cíl a navigace jen vůz povede přes Supercharger, kde se má cestou dobít, limit na 80 % by neměl platit.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě

Nový high-endový telefon Vivo NEX 3 představuje zajímavý Waterfall FullView Display, který pokrývá neuvěřitelných 99,6 % plochy přední strany. Také bude nabízen ve verzi s podporou 5G mobilních sítí. 

Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen

Velkým vítězstvím pro AMD by mohl být další velký hráč, který by používal jeho procesory. Podle uniklých zpráv to vypadá, že by se nové mobilní Ryzeny měly objevit v noteboocích Microsoft Surface Laptop 3.

Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku
Zatímco většina elektromobilů používá 400V systémy, pro rychlejší nabíjení je mnohem vhodnější vyšší napětí 800V. To využívá např. Porsche Taycan a pro něj už v USA stojí první 800V nabíječka od Electrify America.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem
Čínská automobilka Byton chce dobýt nejen Evropu se svým novým elektrickým SUV M-Byte. To má být k mání za docela atraktivní cenu a zajímavostí bude např. i obrovský 48" displej místo přístrojové desky.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Moderní Land Rover Defender přijíždí Moderní Land Rover Defender přijíždí
Legendární Land Rover Defender se přestal vyrábět před několika lety a nyní se objevuje jeho moderní varianta. Opět bude k dispozici ve verzích 90 a 110, přičemž si budete moci vybrat i hybridní variantu.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala