www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla zavádí prémiovou konektivitu za $9,99 měsíčně

Tesla zavádí prémiovou konektivitu za $9,99 měsíčně
, , aktualita
Ať se nám to líbí nebo ne, automobily pomalu přechází na model "auto jako služba". Vedle operativního leasingu to začíná být i pravidelné placení za některé funkce vozu. Tesla takto zavádí prémiovou konektivitu.
K oblíbeným
reklama
Modely předplatného se mnoha společnostem více než osvědčily, a tak není divu, že se jejich počet nadále zvyšuje a přechází i tam, kde to bylo kdysi takřka nepředstavitelné. Velký přechod na tento model zaznamenává individuální doprava. Auta se ne vždy kupují, ale čím dál tím větší množství lidí si je pronajímá formou operativního leasingu a nestarají se tak ani o další provozní detaily. Přichází však i doba dokupování si výbavy a služeb do auta. BMW takto sice nedávno odpískalo placení za Apple CarPlay, nicméně Tesla naopak zavádí prémiové připojení na internet Premium Connection za $9,99 měsíčně.
 
Tesla logo
 
Vozy vyrobené po 1. červenci 2018 mají v základu Standard Connectivity, která obsahuje navigaci se základními mapami, přehrávání multimédií přes Bluetooth a over-the-air aktualizace. Toto vše je zdarma. Vozy vyrobené před tímto datem mají ale rozsáhledjší balíček Premium Connectivity, která je rovněž zdarma. Auta vyrobená po tomto datu ale budou muset za takový luxus už platit $9,99 měsíčně. V takovém případě obdrží satelitní mapy, zobrazení aktuální dopravní situace a podporu streamovacích služeb jako YouTube nebo Netflix.
 
Tesla prozatím nabízí omezenou zkušební dobu zdarma, v případě vozů s prémiovou verzí interiéru až na dobu jednoho roku, v ostatních méně vybavených verzích je to ale jen na 30 dní. Automobilky (nejen Tesla) si od takového modelu slibují pravidelný přísun peněz do své kasy i možnost pozdějších nákupů za extra výbavu, kterou člověk nechtěl v době nákupu. Tesla to ostatně dělá už roky, kdy si bylo možné aktivovat např. autopilota nebo odemknout nepřístupnou část kapacity akumulátoru (např. 60kWh verze šla odemknout na 75 kWh, neboť měla ve skutečnosti 75kWh akumulátor).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Registrační značky ve Vermontu bude nejspíš možné mít i s emoji Registrační značky ve Vermontu bude nejspíš možné mít i s emoji
Některé státy umožňují řidičům si zvolit pro svého plechového miláčka registrační značky na přání. V americkém Vermontu míří ke schválení návrh zákona, který má dovolit dokonce i nejrůznější smajlíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Apple iOS 14 má běžet i na iPhonech 6S a iPhone SE Apple iOS 14 má běžet i na iPhonech 6S a iPhone SE
Produkty Apple jsou známy dlouhodobou podporou a vypadá to, že v případě iPhonů 6S a SE na tom budou telefony opravdu hodně dobře. I ty by totiž měly dostat připravovaný operační systém iOS 14, tedy už šestou verzi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes Unimog U5023 překonal výškový rekord, vyjel do 6694 m.n.m. Mercedes Unimog U5023 překonal výškový rekord, vyjel do 6694 m.n.m.
Speciální nákladní vozy Mercedes-Benz Unimog U5023 pomohly s instalací čtyř rádiových stanic v Chile v nadmořské výšce přes 6000 m.n.m. a stihly také trhnout výškový rekord. Dojely až do 6694 m.n.m.
26.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tesla překonala hodnotu 100 mld. USD, předběhla i Volkswagen Tesla překonala hodnotu 100 mld. USD, předběhla i Volkswagen
Automobilka Tesla míří stále vzhůru. Hodnota akcií nadále výrazně stoupá a nyní má celá společnost hodnotu vyšší než 100 miliard USD. Tím se jí podařilo z druhého místa sesadit takového giganta, jakým je Volkswagen.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Qualcomm uvedl procesory Snapdragon 720G, 662 a 460 s Wi-Fi 6 Qualcomm uvedl procesory Snapdragon 720G, 662 a 460 s Wi-Fi 6
Společnost Qualcomm rozšířila nabídku mobilních procesorů o nové modely Snapdragon 720G, 662 a 460. Všechny podporují Wi-Fi 6 i indický polohový systém NavIC. Nezájem ale panuje v oblasti 5G.
23.1.2020, aktualita, Milan Šurkala