www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla zavádí prémiovou konektivitu za $9,99 měsíčně

Tesla zavádí prémiovou konektivitu za $9,99 měsíčně
, , aktualita
Ať se nám to líbí nebo ne, automobily pomalu přechází na model "auto jako služba". Vedle operativního leasingu to začíná být i pravidelné placení za některé funkce vozu. Tesla takto zavádí prémiovou konektivitu.
K oblíbeným
reklama
Modely předplatného se mnoha společnostem více než osvědčily, a tak není divu, že se jejich počet nadále zvyšuje a přechází i tam, kde to bylo kdysi takřka nepředstavitelné. Velký přechod na tento model zaznamenává individuální doprava. Auta se ne vždy kupují, ale čím dál tím větší množství lidí si je pronajímá formou operativního leasingu a nestarají se tak ani o další provozní detaily. Přichází však i doba dokupování si výbavy a služeb do auta. BMW takto sice nedávno odpískalo placení za Apple CarPlay, nicméně Tesla naopak zavádí prémiové připojení na internet Premium Connection za $9,99 měsíčně.
 
Tesla logo
 
Vozy vyrobené po 1. červenci 2018 mají v základu Standard Connectivity, která obsahuje navigaci se základními mapami, přehrávání multimédií přes Bluetooth a over-the-air aktualizace. Toto vše je zdarma. Vozy vyrobené před tímto datem mají ale rozsáhledjší balíček Premium Connectivity, která je rovněž zdarma. Auta vyrobená po tomto datu ale budou muset za takový luxus už platit $9,99 měsíčně. V takovém případě obdrží satelitní mapy, zobrazení aktuální dopravní situace a podporu streamovacích služeb jako YouTube nebo Netflix.
 
Tesla prozatím nabízí omezenou zkušební dobu zdarma, v případě vozů s prémiovou verzí interiéru až na dobu jednoho roku, v ostatních méně vybavených verzích je to ale jen na 30 dní. Automobilky (nejen Tesla) si od takového modelu slibují pravidelný přísun peněz do své kasy i možnost pozdějších nákupů za extra výbavu, kterou člověk nechtěl v době nákupu. Tesla to ostatně dělá už roky, kdy si bylo možné aktivovat např. autopilota nebo odemknout nepřístupnou část kapacity akumulátoru (např. 60kWh verze šla odemknout na 75 kWh, neboť měla ve skutečnosti 75kWh akumulátor).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech
Ve Spojených státech se stala kuriózní nehoda vozu Tesla. Automobil neměl nikoho na sedadle řidiče a ve vysoké rychlosti to napálil do stromu. Tam se po nárazu vznítil a dva pasažéři vozu to nepřežili.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů
I když mnozí přičítají Applu plánované zastarávání, je pravdou, že snad žádná konkurence nemá tak dlouhodobou softwarovou podporu jako on. I to se projevuje na tom, že už 90 % iPhonů má novou verzi iOS 14.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala