www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla zavádí prémiovou konektivitu za $9,99 měsíčně

Tesla zavádí prémiovou konektivitu za $9,99 měsíčně
, , aktualita
Ať se nám to líbí nebo ne, automobily pomalu přechází na model "auto jako služba". Vedle operativního leasingu to začíná být i pravidelné placení za některé funkce vozu. Tesla takto zavádí prémiovou konektivitu.
K oblíbeným
reklama
Modely předplatného se mnoha společnostem více než osvědčily, a tak není divu, že se jejich počet nadále zvyšuje a přechází i tam, kde to bylo kdysi takřka nepředstavitelné. Velký přechod na tento model zaznamenává individuální doprava. Auta se ne vždy kupují, ale čím dál tím větší množství lidí si je pronajímá formou operativního leasingu a nestarají se tak ani o další provozní detaily. Přichází však i doba dokupování si výbavy a služeb do auta. BMW takto sice nedávno odpískalo placení za Apple CarPlay, nicméně Tesla naopak zavádí prémiové připojení na internet Premium Connection za $9,99 měsíčně.
 
Tesla logo
 
Vozy vyrobené po 1. červenci 2018 mají v základu Standard Connectivity, která obsahuje navigaci se základními mapami, přehrávání multimédií přes Bluetooth a over-the-air aktualizace. Toto vše je zdarma. Vozy vyrobené před tímto datem mají ale rozsáhledjší balíček Premium Connectivity, která je rovněž zdarma. Auta vyrobená po tomto datu ale budou muset za takový luxus už platit $9,99 měsíčně. V takovém případě obdrží satelitní mapy, zobrazení aktuální dopravní situace a podporu streamovacích služeb jako YouTube nebo Netflix.
 
Tesla prozatím nabízí omezenou zkušební dobu zdarma, v případě vozů s prémiovou verzí interiéru až na dobu jednoho roku, v ostatních méně vybavených verzích je to ale jen na 30 dní. Automobilky (nejen Tesla) si od takového modelu slibují pravidelný přísun peněz do své kasy i možnost pozdějších nákupů za extra výbavu, kterou člověk nechtěl v době nákupu. Tesla to ostatně dělá už roky, kdy si bylo možné aktivovat např. autopilota nebo odemknout nepřístupnou část kapacity akumulátoru (např. 60kWh verze šla odemknout na 75 kWh, neboť měla ve skutečnosti 75kWh akumulátor).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvedl odolný tablet Galaxy Tab Active 3 Samsung uvedl odolný tablet Galaxy Tab Active 3
Samsung je jednou z mála společností, která nadále aktivně vyvíjí tablety. Novinkou v jejím výrobním programu je nyní Galaxy Tab Active 3. Jak už napovídá název, jde o vysoce odolnou variantu tabletu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI
Mercedes-Benz vyvinul velmi zajímavý elektromobil Vision AVTR na motivy filmu Avatar. Nyní představil i jeho funkční prototyp. Uvidíte způsob jeho ovládání, schopnost krabího pohybu i další detaily.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz
Samsung chystá nové procesory Exynos a nyní se začíná místo modelu 1000 mluvit o verzi 2100. Ta by měla mít 8 jader a to nejrychlejší má běžet až na frekvenci 2,91 GHz. I proto by neměl stačit na Snapdragon 875.
28.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala