www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla zaplatí v Číně pokutu 3,8 mil. Kč za prodej bouraného auta jako bezvadného

Tesla zaplatí v Číně pokutu 3,8 mil. Kč za prodej bouraného auta jako bezvadného
, , aktualita
Čínská pobočka Tesly si uřízla ostudu. V rámci prodeje ojetých vozidel prodala zákazníkovi vážně bourané auto jako nebourané. Častá praktika autobazarů se pro originálního dealera stala odškodněním v přepočtu téměř 3,8 mil. Kč.
K oblíbeným
reklama
Koupit si bourané auto, které je inzerované jako nebourané, není v autobazarech nic až tak výjimečného. O něco méně obvyklé je to už ale v případě, kdy se jedná o originálního dealera značky. V Číně se takový případ stal značce Tesla, která je nechvalně známá svým přístupem k reklamacím (ale zde musíme přiznat, že to se děje v podstatě u většiny značek). V tomto případě si zákazník koupil ojetou Teslu Model S za cca 1,25 mil. Kč. Byla inzerována jako nebouraná bez známek strukturálního poškození. Jak se ale později ukázalo, nebyla to úplně pravda.
 
Tesla Model S Facelift
ilustrační foto, autor: Peteratkins, CC BY-SA 4.0, přes Wikimedia Commons
 
Vůz byl po značné nehodě zezadu, která vyústila v opravu zahrnující uříznutí celé zadní části (včetně C sloupku) a její opětovné navaření. Zákazník Teslu zažaloval a šetření zjistilo, že vůz samotný byl prodán asi o čtvrt milionu dráž, než byla jeho skutečná hodnota, a i když záznamy Tesly skutečně hovořily o nehodě z ledna 2019, v inzerátu toto nebylo zmíněno. Zdroje bohužel neuvádí, zda měl zákazník možnost dostat se k tomuto záznamu, a jak podrobný tento záznam byl. Tesla nyní musí zákazníkovi zaplatit 3násobek hodnoty vozu (standard čínských zákonů při prodeji závadného produktu), tedy necelých 3,8 mil. Kč. Proti rozsudku se chce odvolat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED
Apple představil novou generaci tabletů iPad Pro. Z již tak hodně svižných tabletů se staly ještě větší rychlíci díky procesoru Apple M1. Máme zde minimálně 8 GB RAM, USB 4 s podporou Thunderboltu a větší verze má i displej s mini-LED.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech
Ve Spojených státech se stala kuriózní nehoda vozu Tesla. Automobil neměl nikoho na sedadle řidiče a ve vysoké rychlosti to napálil do stromu. Tam se po nárazu vznítil a dva pasažéři vozu to nepřežili.
19.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře