www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla zakládá českou pobočku, nabírá už zaměstnance

Tesla zakládá českou pobočku, nabírá už zaměstnance
, , aktualita
Automobilka Tesla u nás zatím neměla oficiální pobočku a vozy je nutné kupovat přes jiné dovozce a pro servis je potřeba jezdit do okolních států, např. do Rakouska. To se ale možná brzy změní, česká pobočka už byla založena.
K oblíbeným
reklama
Automobily Tesla si u nás zatím oficiálně nekoupíte. Je sice možné je sehnat např. v Alze, ale oficiální zastoupení značky tu zatím chybělo. To se ale patrně brzy změní. Už na sklonku loňského roku, přesněji 18. prosince 2018, byla Teslou založena společnost v České republice (Tesla Czech Republic s.r.o.) a nyní je otázkou, jak se bude dál pokračovat a co vše bude mít firma vlastně na starosti.
 
Tesla Motors logo
 
Kdysi se spekulovalo o založení evropské Gigafactory na území ČR především z důvodu obrovských zásob lithia, které je velmi důležitým prvkem pro výrobu baterií. To ale dnes vypadá nepravděpodobně. Na stránkách Tesly se nicméně dá nalézt seznam hledaných pozic a pro ČR jich je zde docela velký počet. Hledají se např. servisní technici, zaměstnanci pro náhradní díly, manažer servisu i lidé pro zákaznickou podporu (a hledají se i česky mluvící podpora do zahraničních poboček). Vypadá to tedy, že bychom mohli mít u nás první servisní středisko Tesly někde v Praze.
 
Zdroj: tesla.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei Kirin 990 má podporovat 4K 60p videa Huawei Kirin 990 má podporovat 4K 60p videa
Procesory Huawei/HiSilicon Kirin mají obvykle dostatek výkonu, nicméně jim dosud chyběla podpora 4K videa při 60 snímcích za sekundu. To by se mělo změnit s příchodem nového mobilního procesoru Kirinu 990.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Elektrické MPV Mercedes-Benz EQV, sen taxikářů Elektrické MPV Mercedes-Benz EQV, sen taxikářů
Na jaře představila automobilka Mercedes-Benz koncept elektrického MPV s názvem EQV. Nyní se dostává do výroby. Elektrický van údajně ujede přes 400 km na jedno nabití a bude možná snem řidičů shuttle busů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní koloběžky KickScooter T60 se samy zajedou nabít Autonomní koloběžky KickScooter T60 se samy zajedou nabít
Sdílené koloběžky nejsou už ani na našich ulicích ničím novým. Provozovatelé ale musí pořád řešit jejich správu, tedy je přemisťovat a nabíjet. Nový Segway-Ninebot KickScooter T60 tohle ale bude umět udělat sám. Bude totiž autonomní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP Pavilion Gaming 15 Laptop dostává AMD Ryzen HP Pavilion Gaming 15 Laptop dostává AMD Ryzen
Dalším novým herním hardwarem společnosti HP, který byl v těchto dnech představen, je herní notebook Pavilion Gaming 15 Laptop. Ten nyní může využívat mobilních procesorů AMD Ryzen a grafických čipů Nvidie.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rodí se další elektrický supersport: šílené Drako GTE Rodí se další elektrický supersport: šílené Drako GTE
Máme tu další startup, který si usmyslel, že vymyslí šílený elektrický supersport. V Kalifornii se tak zrodil elektromobil Drako GTE. Jde o čtyřmístný sedan s výkonem zhruba 1200 koní a točivým momentem jak u lokomotivy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář