www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla začala do svých vozů v tichosti instalovat výkonnější hardware

Tesla začala do svých vozů v tichosti instalovat výkonnější hardware
, , aktualita
Tesla údajně osazuje své nejnovější kusy elektromobilů vylepšeným hardwarem ve verzi 2.5, který se vyznačuje počítačem se silnějším výkonem. Ten umožní nasadit spolehlivější a pokročilejší autonomní řízení.reklama
Od října 2016 využívá Tesla ve všech svých nových vozech hardwarovou sadu pro Autopilot 2.0, která by měla být připravena pro technologii hlubokého učení neuronové počítačové viditelnosti. V budoucnu snad umožní plně autonomní řízení prostřednictvím softwarové aktualizace. Ačkoliv se patrně jedná o nejvýkonnější počítač v produkčních automobilech, podle některých názorů by nemusel zvládat autonomní řízení páté úrovně. Elon Musk tuto možnost připustil s tím, že by systém byl v takovém případě upgradován. A nyní už se na trh opravdu dostávají vozidla se silnějším počítačem. Pokud si nyní objednáte Model S, Model X, nebo Model 3, obdržíte již vozidlo s hardwarem, který je interně označován verzí 2.5. Podle mluvčího Tesly by však bylo přesnější označení 2.1, neboť změny údajně nemají být tak výrazné – vyšší výpočetní výkon má přinést o něco lepší spolehlivost.
 
 
Mluvčí také popírá, že by bylo součástí vylepšeného systému druhé GPU Nvidia Pascal, ačkoliv jiný zdroj to tvrdí. Připomeňme, že hardware ve verzi 2.0 byl založen na platformě Nvidia Drive PX2, takže verze 2.5 bude nejspíš využívat jinou iteraci této platformy. Majitelé elektromobilů Tesla s předchozí verzí hardwaru by se neměli obávat, pokud by totiž měla být pro dosažení další úrovně autonomie vyžadována změna hardwaru, výrobce se o ni údajně bezplatně postará. Automobilka však stále věří, že si jí plně uatonomního řízeí podaří dosáhnout s hardwarem pro Autopilot 2.0, a to při dosažení dvojnásobně vyšší bezpečnosti ve srovnání s běžným řidičem.
 
Tesla opět dokazuje, že se svým chováním odlišuje od tradičních automobilek. Místo roční obměny modelů společnost Elona Muska provádí obměny a vylepšení postupně s tím, jak se objevují nové technologie. Na jednu stranu to může být pro zákazníky trochu matoucí, protože nevědí, kdy je nejlepší čas koupit nové vozidlo. Na druhou stranu se Tesla nebrání upgradu již prodaných modelů, a to hardwarového ani softwarového. Plně autonomní řízení by tak na vozy této značky mělo přijít formou softwarové aktualizace, která by měla být šířena „vzduchem“, jako předchozí updaty od Tesly.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alcatel přiveze na IFA 2017 minimálně čtyři nové smartphony Alcatel přiveze na IFA 2017 minimálně čtyři nové smartphony
Alcatel byl vždy jednou z nejaktivnějších značek na velkých veletrzích, v letošním roce jsme se však mnoha novinek nedočkali. Možná to napraví na blížícím se veletrhu IFA 2017, kde by mohy být představeny minimálně čtyři smartphonové novinky od Alcatelu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Android 8.0 Oreo je na světě, brzy zamíří do prvních telefonů Android 8.0 Oreo je na světě, brzy zamíří do prvních telefonů
Poslední verze operačního systému od Googlu, dosud známá jen jako Android O, nese název Android 8.0 Oreo. Google to oznámil dnes po zatmění slunce a dodal, že již brzy začne být šířena aktualizace pro Pixely a Nexusy.
21.8.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Redmi Note 5A oficiálně: větší displej, nižší cena Xiaomi Redmi Note 5A oficiálně: větší displej, nižší cena
Xiaomi dnes podle předpokladů představilo zatím nejlevnější smartphone z řady Redmi Note. Dostupný bude ve dvou variantách, přičemž vyšší se pochlubí 4GB RAM nebo 16MPx selfie fotoaparátem s LED bleskem.
21.8.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Tyto aplikace nejvíce zatěžují baterii a procesor ve smartphonech Tyto aplikace nejvíce zatěžují baterii a procesor ve smartphonech
Avast přinesl nejaktuálnější přehled aplikací, které mají negativní vliv na smartphony s Androidem. V žebříčkách nalezneme aplikace nejvíce vybíjející baterii, snižující výkon nebo zabírající místo.
21.8.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Huawei předběhl Apple ve střední Evropě, vpřed se dere také Xiaomi Huawei předběhl Apple ve střední Evropě, vpřed se dere také Xiaomi
Nejprodávanější značkou smartphonů ve střední a východní Evropě zůstává Samsung, na druhou příčku se ovšem probojoval Huawei. Překvapí, že se mězi pět nejlepších dostalo také Xiaomi, ačkoliv v tomto regionu nemá oficiální zastoupení.
21.8.2017,  aktualita, Jáchym Šlik