www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla začala do svých vozů v tichosti instalovat výkonnější hardware

Tesla začala do svých vozů v tichosti instalovat výkonnější hardware
, , aktualita
Tesla údajně osazuje své nejnovější kusy elektromobilů vylepšeným hardwarem ve verzi 2.5, který se vyznačuje počítačem se silnějším výkonem. Ten umožní nasadit spolehlivější a pokročilejší autonomní řízení.reklama
Od října 2016 využívá Tesla ve všech svých nových vozech hardwarovou sadu pro Autopilot 2.0, která by měla být připravena pro technologii hlubokého učení neuronové počítačové viditelnosti. V budoucnu snad umožní plně autonomní řízení prostřednictvím softwarové aktualizace. Ačkoliv se patrně jedná o nejvýkonnější počítač v produkčních automobilech, podle některých názorů by nemusel zvládat autonomní řízení páté úrovně. Elon Musk tuto možnost připustil s tím, že by systém byl v takovém případě upgradován. A nyní už se na trh opravdu dostávají vozidla se silnějším počítačem. Pokud si nyní objednáte Model S, Model X, nebo Model 3, obdržíte již vozidlo s hardwarem, který je interně označován verzí 2.5. Podle mluvčího Tesly by však bylo přesnější označení 2.1, neboť změny údajně nemají být tak výrazné – vyšší výpočetní výkon má přinést o něco lepší spolehlivost.
 
 
Mluvčí také popírá, že by bylo součástí vylepšeného systému druhé GPU Nvidia Pascal, ačkoliv jiný zdroj to tvrdí. Připomeňme, že hardware ve verzi 2.0 byl založen na platformě Nvidia Drive PX2, takže verze 2.5 bude nejspíš využívat jinou iteraci této platformy. Majitelé elektromobilů Tesla s předchozí verzí hardwaru by se neměli obávat, pokud by totiž měla být pro dosažení další úrovně autonomie vyžadována změna hardwaru, výrobce se o ni údajně bezplatně postará. Automobilka však stále věří, že si jí plně uatonomního řízeí podaří dosáhnout s hardwarem pro Autopilot 2.0, a to při dosažení dvojnásobně vyšší bezpečnosti ve srovnání s běžným řidičem.
 
Tesla opět dokazuje, že se svým chováním odlišuje od tradičních automobilek. Místo roční obměny modelů společnost Elona Muska provádí obměny a vylepšení postupně s tím, jak se objevují nové technologie. Na jednu stranu to může být pro zákazníky trochu matoucí, protože nevědí, kdy je nejlepší čas koupit nové vozidlo. Na druhou stranu se Tesla nebrání upgradu již prodaných modelů, a to hardwarového ani softwarového. Plně autonomní řízení by tak na vozy této značky mělo přijít formou softwarové aktualizace, která by měla být šířena „vzduchem“, jako předchozí updaty od Tesly.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chyba v Androidu umožňuje spustit nahrávání obrazovky bez vědomí uživatele Chyba v Androidu umožňuje spustit nahrávání obrazovky bez vědomí uživatele
Další bezpečnostní chyba ohrožuje většinu zařízení s Androidem. Podezřelé aplikace by díky ní mohli bez výslovného souhlasu uživatele spustit nahrávání obrazovky a dostat se tak k některým citlivým datům.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nemáte na elektromobil Tesla? Pořiďte si alespoň unikátní powerbanku Nemáte na elektromobil Tesla? Pořiďte si alespoň unikátní powerbanku
Tesla zařadila do nabídky powerbanku, která je určena k nabíjení iPhonů i jiných smartphonů. Kromě svého designu zaujme skutečností, že se uvnitř nachází stejný článek, který je využíván v elektromobilech Model S a X.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Dětské hodinky jako špionážní zařízení? Německo zakázalo jejich prodej Dětské hodinky jako špionážní zařízení? Německo zakázalo jejich prodej
Německý úřad zakázal s okamžitou platností prodej a používání chytrých hodinek pro děti, které umožňují používat mikrofon k odposlouchávání. Pokud rodiče mají takové zařízení doma, měli by ho zničit.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Prodej notebooků: Asus jako jediný padá, ostatní značky rostou Prodej notebooků: Asus jako jediný padá, ostatní značky rostou
Ve třetím čtvrtletí 2017 se zvýšil prodej notebooků, z čehož dokázaly těšit skoro všichni výrobci z první šestky s výjimkou Asusu. Statistiku nadále vede HP, které pomalu utíká druhému Lenovu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
iOS 11.1.2 řeší problém odezvy displeje iPhone X v chladu iOS 11.1.2 řeší problém odezvy displeje iPhone X v chladu
Smartphone Apple iPhone X měl být průlomovým iPhonem. Zájem je sice obrovský, ale trápí jej tolik problémů, až to pěkné není. Poslední verze operačního systému iOS 11.1.2 řeší alespoň problém s necitlivostí displeje v chladných podmínkách.
Včera, aktualita, Milan Šurkala