www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla začala do svých vozů v tichosti instalovat výkonnější hardware

Tesla začala do svých vozů v tichosti instalovat výkonnější hardware
, , aktualita
Tesla údajně osazuje své nejnovější kusy elektromobilů vylepšeným hardwarem ve verzi 2.5, který se vyznačuje počítačem se silnějším výkonem. Ten umožní nasadit spolehlivější a pokročilejší autonomní řízení.reklama
Od října 2016 využívá Tesla ve všech svých nových vozech hardwarovou sadu pro Autopilot 2.0, která by měla být připravena pro technologii hlubokého učení neuronové počítačové viditelnosti. V budoucnu snad umožní plně autonomní řízení prostřednictvím softwarové aktualizace. Ačkoliv se patrně jedná o nejvýkonnější počítač v produkčních automobilech, podle některých názorů by nemusel zvládat autonomní řízení páté úrovně. Elon Musk tuto možnost připustil s tím, že by systém byl v takovém případě upgradován. A nyní už se na trh opravdu dostávají vozidla se silnějším počítačem. Pokud si nyní objednáte Model S, Model X, nebo Model 3, obdržíte již vozidlo s hardwarem, který je interně označován verzí 2.5. Podle mluvčího Tesly by však bylo přesnější označení 2.1, neboť změny údajně nemají být tak výrazné – vyšší výpočetní výkon má přinést o něco lepší spolehlivost.
 
 
Mluvčí také popírá, že by bylo součástí vylepšeného systému druhé GPU Nvidia Pascal, ačkoliv jiný zdroj to tvrdí. Připomeňme, že hardware ve verzi 2.0 byl založen na platformě Nvidia Drive PX2, takže verze 2.5 bude nejspíš využívat jinou iteraci této platformy. Majitelé elektromobilů Tesla s předchozí verzí hardwaru by se neměli obávat, pokud by totiž měla být pro dosažení další úrovně autonomie vyžadována změna hardwaru, výrobce se o ni údajně bezplatně postará. Automobilka však stále věří, že si jí plně uatonomního řízeí podaří dosáhnout s hardwarem pro Autopilot 2.0, a to při dosažení dvojnásobně vyšší bezpečnosti ve srovnání s běžným řidičem.
 
Tesla opět dokazuje, že se svým chováním odlišuje od tradičních automobilek. Místo roční obměny modelů společnost Elona Muska provádí obměny a vylepšení postupně s tím, jak se objevují nové technologie. Na jednu stranu to může být pro zákazníky trochu matoucí, protože nevědí, kdy je nejlepší čas koupit nové vozidlo. Na druhou stranu se Tesla nebrání upgradu již prodaných modelů, a to hardwarového ani softwarového. Plně autonomní řízení by tak na vozy této značky mělo přijít formou softwarové aktualizace, která by měla být šířena „vzduchem“, jako předchozí updaty od Tesly.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
WhatsApp Business: nová aplikace pro firmy WhatsApp Business: nová aplikace pro firmy
WhatsApp vydal na vybraných trzích svou novou aplikaci zaměřenou na menší firmy a podnikatele, kteří jejím prostřednictvím mohou snáze komunikovat se svými zákazníky. V čem se WhatsApp Business liší?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
MWC 2018: Místo LG G7 vylepšené LG V30 s umělou inteligencí? MWC 2018: Místo LG G7 vylepšené LG V30 s umělou inteligencí?
Okolo nové vlajkové lodi LG se stále něco děje. Výrobce měl vývoj vrátit na začátek, navíc podle nové strategie má být nový model představen až ve chvíli, kdy bude potřeba. Na MWC 2018 bychom se místo toho měli dočkat vylepšeného LG V30.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM
Navigant srovnal technologie autonomních vozidel od 19 různých výrobců. Fanoušky společností Tesla a Apple jistě nepotěší, že řešení těchto dvou firem byla nejhorší. Naopak ti nejlepší předbíhají dobu.
19.1.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena? Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena?
Samsung přináší na český trh před měsícem představený model střední třídy Galaxy A8. Mezi jeho přednosti patří voděodolnost, displej 18,5:9 s tenkými rámečky a duální přední fotoaparát. Zrovna levný však smartphone není.
19.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu
Už delší dobu se mluví o třetím operačním systému od Googlu s názvem Fuchsia. Dosud nebyl oficiálně oznámen ani není jasné jeho určení, redaktor webu Ars Technica však systém spustil na svém Pixelbooku a podělil se s námi o své dojmy.
19.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik