www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla začala do svých vozů v tichosti instalovat výkonnější hardware

Tesla začala do svých vozů v tichosti instalovat výkonnější hardware
, , aktualita
Tesla údajně osazuje své nejnovější kusy elektromobilů vylepšeným hardwarem ve verzi 2.5, který se vyznačuje počítačem se silnějším výkonem. Ten umožní nasadit spolehlivější a pokročilejší autonomní řízení.
reklama
Od října 2016 využívá Tesla ve všech svých nových vozech hardwarovou sadu pro Autopilot 2.0, která by měla být připravena pro technologii hlubokého učení neuronové počítačové viditelnosti. V budoucnu snad umožní plně autonomní řízení prostřednictvím softwarové aktualizace. Ačkoliv se patrně jedná o nejvýkonnější počítač v produkčních automobilech, podle některých názorů by nemusel zvládat autonomní řízení páté úrovně. Elon Musk tuto možnost připustil s tím, že by systém byl v takovém případě upgradován. A nyní už se na trh opravdu dostávají vozidla se silnějším počítačem. Pokud si nyní objednáte Model S, Model X, nebo Model 3, obdržíte již vozidlo s hardwarem, který je interně označován verzí 2.5. Podle mluvčího Tesly by však bylo přesnější označení 2.1, neboť změny údajně nemají být tak výrazné – vyšší výpočetní výkon má přinést o něco lepší spolehlivost.
 
 
Mluvčí také popírá, že by bylo součástí vylepšeného systému druhé GPU Nvidia Pascal, ačkoliv jiný zdroj to tvrdí. Připomeňme, že hardware ve verzi 2.0 byl založen na platformě Nvidia Drive PX2, takže verze 2.5 bude nejspíš využívat jinou iteraci této platformy. Majitelé elektromobilů Tesla s předchozí verzí hardwaru by se neměli obávat, pokud by totiž měla být pro dosažení další úrovně autonomie vyžadována změna hardwaru, výrobce se o ni údajně bezplatně postará. Automobilka však stále věří, že si jí plně uatonomního řízeí podaří dosáhnout s hardwarem pro Autopilot 2.0, a to při dosažení dvojnásobně vyšší bezpečnosti ve srovnání s běžným řidičem.
 
Tesla opět dokazuje, že se svým chováním odlišuje od tradičních automobilek. Místo roční obměny modelů společnost Elona Muska provádí obměny a vylepšení postupně s tím, jak se objevují nové technologie. Na jednu stranu to může být pro zákazníky trochu matoucí, protože nevědí, kdy je nejlepší čas koupit nové vozidlo. Na druhou stranu se Tesla nebrání upgradu již prodaných modelů, a to hardwarového ani softwarového. Plně autonomní řízení by tak na vozy této značky mělo přijít formou softwarové aktualizace, která by měla být šířena „vzduchem“, jako předchozí updaty od Tesly.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Tab S4 bude větší a výkonnější Samsung Galaxy Tab S4 bude větší a výkonnější
Benchmark nám prozradil, že Samsung připravuje další high-endový tablet s Androidem. Galaxy Tab S4 bude mít o necelý palec větší úhlopříčku než aktuální Tab S3, ale to není jediná očekávaná změna.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
HTC U12+ oficiálně: nejlepší duálního foťák světa v průsvitném těle HTC U12+ oficiálně: nejlepší duálního foťák světa v průsvitném těle
HTC právě oficiálně představilo svou jedinou letošní vlajkovou loď, která se jmenuje U12+. Přichází se skleněným tělem, které mírně mění barvy a dokonce může být průsvitné. Po stránce výbavy potěší návrat k duálnímu fotoaparátu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mobilní aplikace s AI nejen pro hluché rodiče pozná důvod pláče miminka Mobilní aplikace s AI nejen pro hluché rodiče pozná důvod pláče miminka
Zejména neslyšící rodiče mají velký problém s pláčem svých dětí. Neslyší jej a pokud jej i rozpoznají např. s pomocí technologií detekce hluku, mají potíže rozpoznat důvod pláče. Nová aplikace z Kalifornské univerzity to díky AI pozná.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
DigiLens vyvíjí rozšířenou realitu pro motorkářské přilby DigiLens vyvíjí rozšířenou realitu pro motorkářské přilby
Výrobce HUD systémů DigiLens a Sena, producent Bluetooth zařízení, se dali dohromady a vyvíjí MonoHUD, systém rozšířené reality např. pro motorkářské přilby. Ta využije nejnovější technologie a přinese HUD zobrazení v malém balení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Potvrzeno: Xiaomi Mi 8 se představí 31. května Potvrzeno: Xiaomi Mi 8 se představí 31. května
Xiaomi zveřejnilo teaser na svou dlouho očekávanou vlajkovou loď. V něm potvrzuje předchozí spekulace, že novinka se bude jmenovat Mi 8 a nikoliv MI 7. K oficiálnímu představení dojde v poslední květnový den.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik