www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla za letošek vyrobila v Číně už přes 413 tisíc vozů

Tesla za letošek vyrobila v Číně už přes 413 tisíc vozů
, , aktualita
Šanghajská továrna Tesly automobilce výrazně umožnila navýšit výrobní kapacitu a podle posledních zpráv za prvních 11 měsíců poslala do světa přes 413 vozů. A zdaleka nešlo jen o vozy pro Čínu.
K oblíbeným
reklama
Společnost Tesla se rozrůstá a z malého výrobce elektromobilů se stává světová automobilka. Letošní produkce se bude pohybovat okolo 900 tisíc vozů a nemalý podíl na tom má čínská továrna u Šanghaje. Ta se měla za prvních 11 měsíců postarat o výrobu 413 283 vozů, které putovaly nejen do Číny, ale také do zemí, jako je např. Dánsko, Švýcarsko, Švédsko, Španělsko, Nizozemí a Norsko. Výrobní kapacita činí 450 tisíc vozů ročně a produkují se zde Modely 3 a Y.
 
Tesla Model Y
 
Podíl čínských součástek zde činí 90 % a podle společnosti se má zdejší recyklační centrum postarat o 92% recyklaci kovů z akumulátorů. V příštím roce by měla najet také výroba v texaské a německé továrně. Obě dvě mají mít roční kapacitu kolem půl milionu vozů ročně, takže celková výrobní kapacita Tesly by se v dohledné době mohla dostat na zhruba 2 miliony vozů ročně, což jsou zhruba cifry automobilek jako Mercedes-Benz nebo BMW. Pro rok 2022 by se dalo odhadovat asi okolo 1,5 milionu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další prototyp Tesly Cybertruck dostal obří stěrač Další prototyp Tesly Cybertruck dostal obří stěrač
Elektrický pickup Tesla Cybertruck se jen pomalu blíží k sériové výrobě. Ta už měla začít, ale budeme si muset počkat ještě rok. Prototyp vozu se ukázal na dráze a ukázal např. obří stěrač nebo povinná zrcátka.
13.12.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Renault Zoe získal 0 hvězd v Euro NCAP i kvůli změně metodiky Renault Zoe získal 0 hvězd v Euro NCAP i kvůli změně metodiky
Elektromobil Renault Zoe si před 8 lety odnesl z testů Euro NCAP excelentní 5hvězdičkové hodnocení. Poslední test však vozu nepřinesl ani jednu hvězdičku. Změny na voze i metodice si vybraly svou daň.
10.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Zkušenosti z testu policejní Tesly Model 3 v Británii jsou pozitivní Zkušenosti z testu policejní Tesly Model 3 v Británii jsou pozitivní
Policejní vozy Tesla dnes nejsou už ničím až tak výjimečným. V Británii vytvořila policejní variantu Modelu 3 přímo sama Tesla a nabídla ji zdejší policii k dlouhodobějšímu testování. Výsledky jsou poměrně pozitivní.
8.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO rozšiřuje možnosti dočasného upgradu velikosti akumulátoru svých EV NIO rozšiřuje možnosti dočasného upgradu velikosti akumulátoru svých EV
Čínská elektromobilka NIO provozuje netradiční projekt Power Swap, kdy si uživatelé mohou místo nabíjení akumulátorů zajet rovnou pro jeho rychlou výměnu. Nově se rozšiřují možnosti volby jiných kapacit pro výměnu.
6.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Výroba Tesly Cybertruck bude zahájena 4motorovou verzí Výroba Tesly Cybertruck bude zahájena 4motorovou verzí
Dlouho očekávaný pickup Tesla Cybertruck na sebe ještě nechá nějakou dobu čekat. Vypadá to však, že z nabídky zmizí jednomotorová verze a naopak se sem dostane varianta s celkem 4 elektromotory.
6.12.2021, aktualita, Milan Šurkala