www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Tesla v USA bere 3. příčku mezi luxusními značkami, překonala Mercedes-Benz

Tesla v USA bere 3. příčku mezi luxusními značkami, překonala Mercedes-Benz
, , aktualita
Automobilce Tesla se na americkém trhu daří a mezi luxusními značkami (můžeme-li ji sem řadit) bere 3. pozici. Na bramborové umístění tak posunula Mercedes-Benz a překonala ho v prodejích o 8 %.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Tesla stále zvyšuje svou produkci i prodeje. Zatímco loni to bylo jen půl milionu vozů, letos by se mohla pravděpodobně dostat někam k 900 tisícům. A to rozhodně není málo. Poté, co otevře novou americkou továrnu v Austinu v Texasu a evropskou u Berlína, výrobní kapacita významně vzroste. Pak by už mohla být na dohled i takovým firmám, jako jsou BMW a Mercedes-Benz, jejichž produkce se pohybuje okolo 2 milionů vozů ročně. A právě tyto automobilky jsou terčem srovnání, které přinesl server Automotive News. Ačkoli mnozí lidé by se zařazením Tesly mezi luxusní značky kvůli problémům s kvalitou zpracování nesouhlasili, obvykle se k nim řadí (co jí chybí na kvalitě, dohání zase technologiemi a míří do podobných cenových hladin).
 
Vozy Tesla
 
V počtech prodejů luxusních značek se totiž Tesla za poslední čtvrtletí s 230855 registracemi v USA dostala před Mercedes-Benz (Audi už překonala počátkem letošního roku). Překonává ho o 8 %, neboť Mercedesu se podařilo prodat jen 213708 vozů. To může být způsobeno i čipovou krizí, nicméně na tu v menší míře trpí i Tesla. Uvidíme, jak si Tesla povede v dalším čtvrtletí, ale konkurence už není o moc dál. Druhý Lexus zaznamenal za třetí čtvrtletí 245864 prodaných vozů (+6,5 %) a vede BMW s 259237 vozy (+12,3 %). Kdy si myslíte, že se Tesle podaří dostat se na první příčku?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha
Designér Virgil Abroh vytvořil zajímavé 6metrové elektrické offroad kupé Project Maybach. To bylo nedávno ukázáno světu. Má pohon na elektřinu, solární panely i solidní schopnosti pro jízdu v terénu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí
Automobilka Tesla chce změnit svou strategii. Honění prodejních čísel ke konci čtvrtletí k ničemu nevede a jen zbytečně zvyšuje náklady. Elon Musk tak kdysi používané řešení začíná nyní zatracovat.
30.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu
Společnosti NIO a Shell uzavřely strategické partnerství. Díky němu budou k dispozici výměnné stanice NIO Power Swap i na vybraných čerpacích stanicích společnosti Shell. Půjde i o nabíječky akumulátorů.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR
Síť rychlonabíječek elektromobilů Ionity bude v budoucnu výrazně rozšířena. Společnost chce v Evropě investovat 700 milionů EUR do výstavby dalších a počet nabíjecích stojanů do roku 2025 dostat na čtyřnásobek dnešního stavu.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu
Vědci hledají různé způsoby, jak udělat budoucí dopravu ekologičtější. Velkým otazníkem je letecká doprava, kde to vypadá na výrobu umělého paliva. Na univerzitě ETH v Curychu vyvinuli systém, který ho vytvoří ze vzduchu.
26.11.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů