Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tesla v USA bere 3. příčku mezi luxusními značkami, překonala Mercedes-Benz

13.11.2021, Milan Šurkala, aktualita
Automobilce Tesla se na americkém trhu daří a mezi luxusními značkami (můžeme-li ji sem řadit) bere 3. pozici. Na bramborové umístění tak posunula Mercedes-Benz a překonala ho v prodejích o 8 %.
Automobilka Tesla stále zvyšuje svou produkci i prodeje. Zatímco loni to bylo jen půl milionu vozů, letos by se mohla pravděpodobně dostat někam k 900 tisícům. A to rozhodně není málo. Poté, co otevře novou americkou továrnu v Austinu v Texasu a evropskou u Berlína, výrobní kapacita významně vzroste. Pak by už mohla být na dohled i takovým firmám, jako jsou BMW a Mercedes-Benz, jejichž produkce se pohybuje okolo 2 milionů vozů ročně. A právě tyto automobilky jsou terčem srovnání, které přinesl server Automotive News. Ačkoli mnozí lidé by se zařazením Tesly mezi luxusní značky kvůli problémům s kvalitou zpracování nesouhlasili, obvykle se k nim řadí (co jí chybí na kvalitě, dohání zase technologiemi a míří do podobných cenových hladin).
 
Vozy Tesla
 
V počtech prodejů luxusních značek se totiž Tesla za poslední čtvrtletí s 230855 registracemi v USA dostala před Mercedes-Benz (Audi už překonala počátkem letošního roku). Překonává ho o 8 %, neboť Mercedesu se podařilo prodat jen 213708 vozů. To může být způsobeno i čipovou krizí, nicméně na tu v menší míře trpí i Tesla. Uvidíme, jak si Tesla povede v dalším čtvrtletí, ale konkurence už není o moc dál. Druhý Lexus zaznamenal za třetí čtvrtletí 245864 prodaných vozů (+6,5 %) a vede BMW s 259237 vozy (+12,3 %). Kdy si myslíte, že se Tesle podaří dostat se na první příčku?
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama