www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla uvádí Software v9.0 s autokamerou i hrami od Atari

Tesla uvádí Software v9.0 s autokamerou i hrami od Atari
, , aktualita
Automobily značky Tesla jsou automaticky upgradovány pomocí internetu a automobilka právě vypustila novou aktualizaci Software v9.0. Ta přidává funkci autokamery, vylepšuje ovládání pomocí dotykového displeje a přináší i hry od Atari.
reklama
Jak už je o automobilech Tesla dobře známo, ty jsou postupně vylepšovány pomocí over-the-air aktualizací, tedy přes internet. Nyní vyšla další velká aktualizace Software v9.0, která přináší spoustu novinek. Předně lze při využití aplikace Tesly aktualizovat auto na dálku, není nutné být v autě. Do navigace v autě si lze také zaslat připravenou trasu, tu tak nemusíte zadávat v něm před zahájením jízdy. Všechna auta, která jsou vybavena Hardwarem v2.5 (od srpna 2017), mají nyní funkci autokamery. K tomu se využívá přední kamera a na USB klíčenku umí nahrát maximálně 10 minut jízdy.
 
Teslo logo
 
Tesla také zjednodušila ovládání a aplikace jsou v menu přehledněji roztříděny. Pomocí pohybu prstem nahoru vyvoláte posledně používanou aplikaci, pohybem dolů naopak shodíte aktuálně používanou. Model 3 dostává internetový prohlížeč a integraci s kalendářem v telefonu. Sjednoceny byly i ovladače klimatizace a vyhřívání do přehlednějšího menu a jsou snáze dostupné (k jejich zapnutí a vypnutí není třeba lézt do podrobného menu).
 
Tesla Model S
 
Zapracovalo se také na Autopilotovi. Jeho změny ale byly zatím jen ohlášeny a přijdou v následujících měsících. Vylepšena bude jízda na dálnici, najíždění i sjíždění z ní při použití funkce Navigate on Autopilot. Ta ale zatím bude ve skrytém módu a bude sbírat data pro ladění algoritmů. Zajímavostí je možnost specifikovat počet lidí ve vozidle, díky čemuž může navigace volit pruhy pro vozy s větším počtem pasažérů.
 
Nově je aktivních také všech osm kamer, které nyní doplňují hlídání mrtvého úhlu (to doposud fungovalo jen pomocí ultrazvukových senzorů). Systém nově dokáže rozpoznávat mezi více druhy vozidel včetně cyklistů a motorek. Zajímavostí je také funkce, která při detekce překážky v okolí vozidla a malé rychlosti (např. při parkování) znemožní plnou akceleraci. V neposlední řadě se také do vozů Tesla dostaly hry od společnosti Atari. Ty je pochopitelně možné hrát jen tehdy, když vůz stojí. Ovladačem je pak dotykový panel a volant.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení
Samsung tento týden odhalil ještě jeden tablet s Androidem. Všestranný, cenově dostupný model Galaxy Tab A 10.1 ve verzi pro rok 2019 nabízí elegantní design, stereo reproduktory a funkce zaměřené na rodinu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik