www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla uvádí Software v9.0 s autokamerou i hrami od Atari

Tesla uvádí Software v9.0 s autokamerou i hrami od Atari
, , aktualita
Automobily značky Tesla jsou automaticky upgradovány pomocí internetu a automobilka právě vypustila novou aktualizaci Software v9.0. Ta přidává funkci autokamery, vylepšuje ovládání pomocí dotykového displeje a přináší i hry od Atari.
reklama
Jak už je o automobilech Tesla dobře známo, ty jsou postupně vylepšovány pomocí over-the-air aktualizací, tedy přes internet. Nyní vyšla další velká aktualizace Software v9.0, která přináší spoustu novinek. Předně lze při využití aplikace Tesly aktualizovat auto na dálku, není nutné být v autě. Do navigace v autě si lze také zaslat připravenou trasu, tu tak nemusíte zadávat v něm před zahájením jízdy. Všechna auta, která jsou vybavena Hardwarem v2.5 (od srpna 2017), mají nyní funkci autokamery. K tomu se využívá přední kamera a na USB klíčenku umí nahrát maximálně 10 minut jízdy.
 
Teslo logo
 
Tesla také zjednodušila ovládání a aplikace jsou v menu přehledněji roztříděny. Pomocí pohybu prstem nahoru vyvoláte posledně používanou aplikaci, pohybem dolů naopak shodíte aktuálně používanou. Model 3 dostává internetový prohlížeč a integraci s kalendářem v telefonu. Sjednoceny byly i ovladače klimatizace a vyhřívání do přehlednějšího menu a jsou snáze dostupné (k jejich zapnutí a vypnutí není třeba lézt do podrobného menu).
 
Tesla Model S
 
Zapracovalo se také na Autopilotovi. Jeho změny ale byly zatím jen ohlášeny a přijdou v následujících měsících. Vylepšena bude jízda na dálnici, najíždění i sjíždění z ní při použití funkce Navigate on Autopilot. Ta ale zatím bude ve skrytém módu a bude sbírat data pro ladění algoritmů. Zajímavostí je možnost specifikovat počet lidí ve vozidle, díky čemuž může navigace volit pruhy pro vozy s větším počtem pasažérů.
 
Nově je aktivních také všech osm kamer, které nyní doplňují hlídání mrtvého úhlu (to doposud fungovalo jen pomocí ultrazvukových senzorů). Systém nově dokáže rozpoznávat mezi více druhy vozidel včetně cyklistů a motorek. Zajímavostí je také funkce, která při detekce překážky v okolí vozidla a malé rychlosti (např. při parkování) znemožní plnou akceleraci. V neposlední řadě se také do vozů Tesla dostaly hry od společnosti Atari. Ty je pochopitelně možné hrát jen tehdy, když vůz stojí. Ovladačem je pak dotykový panel a volant.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Honor View 20 bude mít díru v displeji a 48MPx foťák Honor View 20 bude mít díru v displeji a 48MPx foťák
Připravovaná vlajková loď Honor View 20 by měla následovat nový trend bezrámečkových telefonů. A dosáhne toho otvorem pro čelní kamerku. Na zadní straně překvapivě nalezneme pouze jeden fotoaparát, ale s extrémně vysokým rozlišením.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
iPhone XR má nejlepší fotoaparát mezi „jednookými“ iPhone XR má nejlepší fotoaparát mezi „jednookými“
Testem fotoaparátu DxOMark nedávno prošel iPhone XR a odnesl si odtamtud výborné hodnocení. Dokonce nejlepší mezi smartphony s jedním zadním fotoaparátem. Přemožitelem by se ovšem mohl stát Pixel 3 XL, jehož výsledek dosud nebyl zveřejněn.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Superlehký notebook LG Gram nyní také jako hybrid Superlehký notebook LG Gram nyní také jako hybrid
LG oznámilo nové přírůstky do své rodiny tenkých a lehkých notebooků Gram. Nabídku doplní sedmnáctipalcová varianta i model s konstrukcí 2 v 1. Novinky se ukážou na veletrhu CES, ale představeny byly už nyní.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Lotus chystá elektrický hypersport s 1000 koňmi Lotus chystá elektrický hypersport s 1000 koňmi
Britský výrobce sportovních vozů Lotus se rovněž připravuje na elektrickou éru, která se nezadržitelně blíží. V jeho podání to bude hypersportovní automobil, jehož výkon má dosahovat minimálně 1000 koní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
OnePlus 6T McLaren Edition: více výkonu a rychlejší nabíjení OnePlus 6T McLaren Edition: více výkonu a rychlejší nabíjení
OnePlus spojilo síly s automobilovou značkou McLaren a výsledkem je speciální edice vlajkové lodi 6T. Změny ovšem nejsou pouze designové, telefon také dostal do vínku 10GB RAM a superrychlé nabíjení baterie.
11.12.2018, aktualita, Jáchym Šlik