www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla uvádí Software v9.0 s autokamerou i hrami od Atari

Tesla uvádí Software v9.0 s autokamerou i hrami od Atari
, , aktualita
Automobily značky Tesla jsou automaticky upgradovány pomocí internetu a automobilka právě vypustila novou aktualizaci Software v9.0. Ta přidává funkci autokamery, vylepšuje ovládání pomocí dotykového displeje a přináší i hry od Atari.
K oblíbeným
reklama
Jak už je o automobilech Tesla dobře známo, ty jsou postupně vylepšovány pomocí over-the-air aktualizací, tedy přes internet. Nyní vyšla další velká aktualizace Software v9.0, která přináší spoustu novinek. Předně lze při využití aplikace Tesly aktualizovat auto na dálku, není nutné být v autě. Do navigace v autě si lze také zaslat připravenou trasu, tu tak nemusíte zadávat v něm před zahájením jízdy. Všechna auta, která jsou vybavena Hardwarem v2.5 (od srpna 2017), mají nyní funkci autokamery. K tomu se využívá přední kamera a na USB klíčenku umí nahrát maximálně 10 minut jízdy.
 
Teslo logo
 
Tesla také zjednodušila ovládání a aplikace jsou v menu přehledněji roztříděny. Pomocí pohybu prstem nahoru vyvoláte posledně používanou aplikaci, pohybem dolů naopak shodíte aktuálně používanou. Model 3 dostává internetový prohlížeč a integraci s kalendářem v telefonu. Sjednoceny byly i ovladače klimatizace a vyhřívání do přehlednějšího menu a jsou snáze dostupné (k jejich zapnutí a vypnutí není třeba lézt do podrobného menu).
 
Tesla Model S
 
Zapracovalo se také na Autopilotovi. Jeho změny ale byly zatím jen ohlášeny a přijdou v následujících měsících. Vylepšena bude jízda na dálnici, najíždění i sjíždění z ní při použití funkce Navigate on Autopilot. Ta ale zatím bude ve skrytém módu a bude sbírat data pro ladění algoritmů. Zajímavostí je možnost specifikovat počet lidí ve vozidle, díky čemuž může navigace volit pruhy pro vozy s větším počtem pasažérů.
 
Nově je aktivních také všech osm kamer, které nyní doplňují hlídání mrtvého úhlu (to doposud fungovalo jen pomocí ultrazvukových senzorů). Systém nově dokáže rozpoznávat mezi více druhy vozidel včetně cyklistů a motorek. Zajímavostí je také funkce, která při detekce překážky v okolí vozidla a malé rychlosti (např. při parkování) znemožní plnou akceleraci. V neposlední řadě se také do vozů Tesla dostaly hry od společnosti Atari. Ty je pochopitelně možné hrát jen tehdy, když vůz stojí. Ovladačem je pak dotykový panel a volant.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Škoda uvádí plug-in hybrid Superb iV s 1.4 TSI Škoda uvádí plug-in hybrid Superb iV s 1.4 TSI
Automobilka Škoda začíná pracovat na elektrifikaci svého portfoila a jedním z prvních počinů je nový plug-in hybrid Superb iV. Novinka má umět jezdit i v čistě elektrickém režimu a ujet vzdálenost až 55 kilometrů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Smartphony Sony: zaměří se jen na vybrané země Smartphony Sony: zaměří se jen na vybrané země
Smartphony Sony to mají dnes hodně nahnuté. Divize je hodně ztrátová, prodeje padají neustále níž a Sony se tak rozhodlo, že se bude soustředit už jen na čtyři světové oblasti. Evropa je stále mezi nimi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Renault Mégane RS Trophy-R: rekordní předokolka na Nürburgringu Renault Mégane RS Trophy-R: rekordní předokolka na Nürburgringu
Závody o nejrychlejší předokolku na okruhu Nürburgring pokračují a dosavadní titul musí Honda chtě nechtě předat Renaultu. Jeho nový Mégane RS Trophy-R totiž japonský hot hatch překonal o téměř 4 sekundy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple
Další projekt autonomních vozidel má na starosti společnost TuSimple. Ta provede další test na reálných silnicích ve spolupráci s americkou poštou USPS, pro kterou bude vozit balíky mezi dvěma logistickými centry.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě
Mobilní operátor Vodafone ohlásil, že od léta zhoršuje své služby, což se ale tradičně snaží zastřít marketingovými texty o zpřehledňování a zjednodušování služeb. Vrací se totiž k účtování po minutě, tedy 60+60.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala