www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla uvádí Software v9.0 s autokamerou i hrami od Atari

Tesla uvádí Software v9.0 s autokamerou i hrami od Atari
, , aktualita
Automobily značky Tesla jsou automaticky upgradovány pomocí internetu a automobilka právě vypustila novou aktualizaci Software v9.0. Ta přidává funkci autokamery, vylepšuje ovládání pomocí dotykového displeje a přináší i hry od Atari.
reklama
Jak už je o automobilech Tesla dobře známo, ty jsou postupně vylepšovány pomocí over-the-air aktualizací, tedy přes internet. Nyní vyšla další velká aktualizace Software v9.0, která přináší spoustu novinek. Předně lze při využití aplikace Tesly aktualizovat auto na dálku, není nutné být v autě. Do navigace v autě si lze také zaslat připravenou trasu, tu tak nemusíte zadávat v něm před zahájením jízdy. Všechna auta, která jsou vybavena Hardwarem v2.5 (od srpna 2017), mají nyní funkci autokamery. K tomu se využívá přední kamera a na USB klíčenku umí nahrát maximálně 10 minut jízdy.
 
Teslo logo
 
Tesla také zjednodušila ovládání a aplikace jsou v menu přehledněji roztříděny. Pomocí pohybu prstem nahoru vyvoláte posledně používanou aplikaci, pohybem dolů naopak shodíte aktuálně používanou. Model 3 dostává internetový prohlížeč a integraci s kalendářem v telefonu. Sjednoceny byly i ovladače klimatizace a vyhřívání do přehlednějšího menu a jsou snáze dostupné (k jejich zapnutí a vypnutí není třeba lézt do podrobného menu).
 
Tesla Model S
 
Zapracovalo se také na Autopilotovi. Jeho změny ale byly zatím jen ohlášeny a přijdou v následujících měsících. Vylepšena bude jízda na dálnici, najíždění i sjíždění z ní při použití funkce Navigate on Autopilot. Ta ale zatím bude ve skrytém módu a bude sbírat data pro ladění algoritmů. Zajímavostí je možnost specifikovat počet lidí ve vozidle, díky čemuž může navigace volit pruhy pro vozy s větším počtem pasažérů.
 
Nově je aktivních také všech osm kamer, které nyní doplňují hlídání mrtvého úhlu (to doposud fungovalo jen pomocí ultrazvukových senzorů). Systém nově dokáže rozpoznávat mezi více druhy vozidel včetně cyklistů a motorek. Zajímavostí je také funkce, která při detekce překážky v okolí vozidla a malé rychlosti (např. při parkování) znemožní plnou akceleraci. V neposlední řadě se také do vozů Tesla dostaly hry od společnosti Atari. Ty je pochopitelně možné hrát jen tehdy, když vůz stojí. Ovladačem je pak dotykový panel a volant.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Palm je zpět! Nový smartphone má rozměry kreditky Palm je zpět! Nový smartphone má rozměry kreditky
Značka Palm se po letech vrací na telefony díky americkému start-upu. První model se nesnaží konkurovat iPhonu, ale přinést miniaturní smartphone s Androidem, který lze používat jako druhý přístroj.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Dieselgate pokračuje u Opelu, policie prohledala kanceláře firmy Dieselgate pokračuje u Opelu, policie prohledala kanceláře firmy
Kazdu Dieselgate pokračuje i u dalších automobilek. Nyní se dostalo na Opel, do jehož kanceláří vtrhla policie a prohledala je. Automobilce hrozí svolávací akce na téměř 100 tisíc naftových vozů k opravě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP inovuje řadu ZBook a zavádí předplatné Z Club HP inovuje řadu ZBook a zavádí předplatné Z Club
Společnost HP inovovala řadu svých profesionálních notebooků ZBook. Ty mohou mít nově 6jádrový procesor Intel Core i9 a některé verze i grafiku Quadro P2000. Počítače je možné mít i přes předplatné Z Club.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje
Nový kompaktní model Škody je už za dveřmi a automobilka nám jej postupně odhaluje. Už jsme viděli teaser v podobě siluety vozu, sportovní koncept Vision RS a nyní se dozvídáme i jméno. Bude se jmenovat Škoda Scala.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona
Nejen USA nebo Čína chtějí špehovat své obyvatele. Zadní vrátka do telefonů svých obyvatel by velmi ráda viděla i Austrálie. Společnost Apple se tak už ohradila proti navrhovanému zákonu, který by to chtěl zavést.
Včera, aktualita, Milan Šurkala