www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla Summon: kritické situace při přivolávání aut

Tesla Summon: kritické situace při přivolávání aut
, , aktualita
Tesla vydala novou verzi softwaru pro své elektromobily V10. Ten obsahuje i novou verzi funkce Smart Summon pro přivolávání aut. Lidé to samozřejmě zkouší v praxi, což ale v mnoha případech vede ke krizovým situacím.
K oblíbeným
reklama
Pokud jde o Elona Muska, zatímco se SpaceX se mu v podstatě dost daří, v případě automobilky Tesla a její solární divize (bývalé SolarCity) je to jeden problém za druhým. Nyní plní stránky médií i sociálních sítí sdílející videa příspěvky uživatelů souvisejícími s novým softwarem V10, který obsahuje vylepšenou funkci Smart Summon. Ta umožňuje na vzdálenost 200 stop (cca 60 metrů) přivolat auto k řidiči, aniž by on musel k autu. Ve většině případů sice zbytečnost, ale může to být dost "cool". Pokud se tedy nestane něco špatného. Jak ale ukazují reálné zkušenosti uživatelů, není to úplně dokonalé a ačkoli Tesly nejsou vždy úplně na vině, na parkovištích začaly při testování vznikat nepříjemné krizové situace.
 
 
Na Twitteru se objevilo hned několik videí, které vedly téměř k nehodě nebo i k nehodám. Výše jde vidět, jak Tesla téměř vjela do cesty bílému SUV, nicméně elektromobil byl schopen detekovat blížící se nehodu a dokázal dostatečně brzy zabrzdit. Zde se tedy nic nestalo, dá se však předpokládat, že s člověkem za volantem by se jelo opatrněji a brzdilo dříve, aniž by kdokoli z dvojice musel tvrdě na brzdy.
 
 
Další situace už skončila nehodou, nicméně zde to nebyla přímo vina Tesly. Ta vyjela ze svého parkovacího místa, přičemž jiné auto jí začalo couvat do cesty. Tesla opět detekovala blížící se hrozbu, nicméně jen zastavila. Opět se dá předpokládat, že by se člověk zachoval jinak a např. by zatroubil na nepozorného řidiče černého auta. Takhle to skončilo poškozenými nárazníky a blatníky.
 
 
Ani ve třetím videu to nevypadá ideálně, v tomto případě jde už vidět bezradnost autopilota, který si neví rady se situací a jezdí s vozem sem a tam. Zatímco zde autopilot v těchto klipech nikdy sám o sobě přímo nezpůsobil nehodu, objevují se i obrázky z nehod (jiný vůz např. najel do vrat od garáže). Každopádně je zde i zajímavá pojistka. Vůz přijíždí k řidiči jen tehdy, když na telefonu drží tlačítko pro přivolání. Pokud ho pustí, vůz zastaví, což se hodí např. v případě, kdy to opravdu vypadá, že nejde vše podle plánu.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala