www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla Summon: kritické situace při přivolávání aut

Tesla Summon: kritické situace při přivolávání aut
, , aktualita
Tesla vydala novou verzi softwaru pro své elektromobily V10. Ten obsahuje i novou verzi funkce Smart Summon pro přivolávání aut. Lidé to samozřejmě zkouší v praxi, což ale v mnoha případech vede ke krizovým situacím.
K oblíbeným
reklama
Pokud jde o Elona Muska, zatímco se SpaceX se mu v podstatě dost daří, v případě automobilky Tesla a její solární divize (bývalé SolarCity) je to jeden problém za druhým. Nyní plní stránky médií i sociálních sítí sdílející videa příspěvky uživatelů souvisejícími s novým softwarem V10, který obsahuje vylepšenou funkci Smart Summon. Ta umožňuje na vzdálenost 200 stop (cca 60 metrů) přivolat auto k řidiči, aniž by on musel k autu. Ve většině případů sice zbytečnost, ale může to být dost "cool". Pokud se tedy nestane něco špatného. Jak ale ukazují reálné zkušenosti uživatelů, není to úplně dokonalé a ačkoli Tesly nejsou vždy úplně na vině, na parkovištích začaly při testování vznikat nepříjemné krizové situace.
 
 
Na Twitteru se objevilo hned několik videí, které vedly téměř k nehodě nebo i k nehodám. Výše jde vidět, jak Tesla téměř vjela do cesty bílému SUV, nicméně elektromobil byl schopen detekovat blížící se nehodu a dokázal dostatečně brzy zabrzdit. Zde se tedy nic nestalo, dá se však předpokládat, že s člověkem za volantem by se jelo opatrněji a brzdilo dříve, aniž by kdokoli z dvojice musel tvrdě na brzdy.
 
 
Další situace už skončila nehodou, nicméně zde to nebyla přímo vina Tesly. Ta vyjela ze svého parkovacího místa, přičemž jiné auto jí začalo couvat do cesty. Tesla opět detekovala blížící se hrozbu, nicméně jen zastavila. Opět se dá předpokládat, že by se člověk zachoval jinak a např. by zatroubil na nepozorného řidiče černého auta. Takhle to skončilo poškozenými nárazníky a blatníky.
 
 
Ani ve třetím videu to nevypadá ideálně, v tomto případě jde už vidět bezradnost autopilota, který si neví rady se situací a jezdí s vozem sem a tam. Zatímco zde autopilot v těchto klipech nikdy sám o sobě přímo nezpůsobil nehodu, objevují se i obrázky z nehod (jiný vůz např. najel do vrat od garáže). Každopádně je zde i zajímavá pojistka. Vůz přijíždí k řidiči jen tehdy, když na telefonu drží tlačítko pro přivolání. Pokud ho pustí, vůz zastaví, což se hodí např. v případě, kdy to opravdu vypadá, že nejde vše podle plánu.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy S10 má chybu čtečky otisků prstů, může ho odemknout kdokoli Samsung Galaxy S10 má chybu čtečky otisků prstů, může ho odemknout kdokoli
High-endový telefon Samsung Galaxy S10 má velmi nepříjemnou chybu čtečky otisků prstů. Při použití některých ochranných skel je totiž možné telefon odemknout jakýmkoli prstem, nikoli jen tím registrovaným.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Adata uvádí tenkou 10000mAh powerbanku T10000 Adata uvádí tenkou 10000mAh powerbanku T10000
Společnost Adata představila novou kompaktní powerbanku T10000. Jak už napovídá název, nabídne kapacitu 10000 mAh, a to vše při stylovém tenkém designu. Powerbanka má totiž tloušťku jen 15 mm.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Audi končí s létajícími auty vyvíjenými s Airbusem Audi končí s létajícími auty vyvíjenými s Airbusem
Zatímco Porsche oznámilo, že se společností Boeing chce vyvíjet létající auta, koncernová automobilka Audi naopak učinila opačný krok a spolupráci s konkurenčním Airbusem ukončila. Projekt Pop.Up tak pro Audi nebude mít pokračování.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4 a 4 XL přináší odemykání telefonu tváří Google Pixel 4 a 4 XL přináší odemykání telefonu tváří
Google představil dlouho očekávané smartphony Pixel 4 a Pixel 4 XL. Ty dostávají odemykání výhradně rozpoznáním tváře, fotoaparát má pak i modul s teleobjektivem a zvýšil se i výkon nových telefonů.
16.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Porsche Taycan 4S: sportovní elektromobil levněji Porsche Taycan 4S: sportovní elektromobil levněji
Porsche nedávno představilo hodně drahý elektrický sedan Taycan Turbo a Turbo S. Nyní se představuje základní verze Taycan 4S, jejiž cena je výrazně nižší proti variantám Turbo, přitom půjde pořád o hodně výkonné auto.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala