www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla slaví, vyrobila už 1.000.000 elektroaut

Tesla slaví, vyrobila už 1.000.000 elektroaut
, , aktualita
Automobilce Tesla se podařilo dosáhnout velkého milníku, vyrobila už totiž přes jeden milion aut. Všechna jsou elektrická a je tak největším výrobcem elektromobilů na světě, přestože je velmi mladou automobilkou.
K oblíbeným
reklama
Elon Musk na svém Twitteru oznámil, že jeho automobilka Tesla už vyrobila jeden milion aut. To je pozoruhodné, neboť první vozy sjely z výrobních linek teprve před 12 lety a šlo jen o okrajový Roadster. Prvním trochu masovějším modelem byl Model S z roku 2012, ale i těch se prodávaly jen desetitisíce ročně. Stovky tisíc vozů za rok přinesl až Model 3. Navíc všechny vozy Tesly jsou elektromobily a ta tak vyrobila nejvíce elektrických aut na světě (před čtvrt rokem na tomto postu překonala čínské BYD). Jubilejním vozem byla červená Tesla Model 3 a další miliony aut by měly následovat mnohem rychleji.
 
 
Už tento rok by produkce měla přesáhnout 500 tisíc vozů ročně, čemuž má dopomoci také nedávno spuštěná továrna v Šanghaji, jejíž kapacita je zatím okolo 150 tisíc vozů. V příštím roce se má přidat i evropská továrna u Berlína. Čeká se také nárůst prodejů díky uvedení nového malého SUV Model Y, které se má začít prodávat už v tomto měsíci, Tesla tak a zhruba o půl roku tak překonala původní plány, které počítaly spíše s koncem letošního léta.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Pokémon Go dosahuje rekordních zisků i přesto, že hráči sedí doma Pokémon Go dosahuje rekordních zisků i přesto, že hráči sedí doma
Pokémon Go rozhodně nezmizel v propadlišti dějin. Po rekordním roce 2019 hru patrně nezastaví ani pandemie koronaviru, během kterého výdělky vývojářů naopak rostou. Hráči ovšem čím dál častěji porušují vládní nařízení.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Mi 10 Lite: první cenově dostupný 5G smartphone Xiaomi Mi 10 Lite: první cenově dostupný 5G smartphone
Chcete být mezi prvními majiteli 5G smartphonů, ale nechcete za něj utrácet astronomické sumy? Xiaomi představilo novinku Mi 10 Lite 5G, která vám udělá radost. Přinášíme vám její evropskou cenou i srovnání s modely Mi 10 a Mi 10 Pro.
28.3.2020, aktualita, Jáchym Šlik
VPN v novém iOS 13.3.1 a 13.4 trpí na bezpečnostní bug VPN v novém iOS 13.3.1 a 13.4 trpí na bezpečnostní bug
Společnosti Apple se v posledních verzích mobilního operačního systému iOS povedlo vyrobit nepříjemnou chybu. VPN připojení totiž může vykazovat bezpečnostní bug, který nemusí chránit všechna datová spojení.
28.3.2020, aktualita, Milan Šurkala
Externí chladič od Xiaomi zchladí smartphone až na -14 °C Externí chladič od Xiaomi zchladí smartphone až na -14 °C
Přehřívá se vám smartphone během hraní her? Řešením by mohl být externí chladič Xiaomi Black Shark FunCooler Pro, který je kompatibilní i s modely jiných značek. Toto příslušenství zvládne podle videa bleskurychle dosáhnout teploty hluboko pod bodem mrazu.
27.3.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Ford a GM mluví o elektromobilitě: plány ale ukazují, že to nemyslí moc vážně Ford a GM mluví o elektromobilitě: plány ale ukazují, že to nemyslí moc vážně
Mnohé americké automobilky velmi často mluví o tom, jakou vidí elektrickou budoucnost. Podrobnější plány společností Ford a GM nicméně ukazují, že to s těmi elektromobily asi nevidí až tak moc vážně.
27.3.2020, aktualita, Milan Šurkala