www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla slaví, vyrobila už 1.000.000 elektroaut

Tesla slaví, vyrobila už 1.000.000 elektroaut
, , aktualita
Automobilce Tesla se podařilo dosáhnout velkého milníku, vyrobila už totiž přes jeden milion aut. Všechna jsou elektrická a je tak největším výrobcem elektromobilů na světě, přestože je velmi mladou automobilkou.
K oblíbeným
reklama
Elon Musk na svém Twitteru oznámil, že jeho automobilka Tesla už vyrobila jeden milion aut. To je pozoruhodné, neboť první vozy sjely z výrobních linek teprve před 12 lety a šlo jen o okrajový Roadster. Prvním trochu masovějším modelem byl Model S z roku 2012, ale i těch se prodávaly jen desetitisíce ročně. Stovky tisíc vozů za rok přinesl až Model 3. Navíc všechny vozy Tesly jsou elektromobily a ta tak vyrobila nejvíce elektrických aut na světě (před čtvrt rokem na tomto postu překonala čínské BYD). Jubilejním vozem byla červená Tesla Model 3 a další miliony aut by měly následovat mnohem rychleji.
 
 
Už tento rok by produkce měla přesáhnout 500 tisíc vozů ročně, čemuž má dopomoci také nedávno spuštěná továrna v Šanghaji, jejíž kapacita je zatím okolo 150 tisíc vozů. V příštím roce se má přidat i evropská továrna u Berlína. Čeká se také nárůst prodejů díky uvedení nového malého SUV Model Y, které se má začít prodávat už v tomto měsíci, Tesla tak a zhruba o půl roku tak překonala původní plány, které počítaly spíše s koncem letošního léta.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvedl odolný tablet Galaxy Tab Active 3 Samsung uvedl odolný tablet Galaxy Tab Active 3
Samsung je jednou z mála společností, která nadále aktivně vyvíjí tablety. Novinkou v jejím výrobním programu je nyní Galaxy Tab Active 3. Jak už napovídá název, jde o vysoce odolnou variantu tabletu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI
Mercedes-Benz vyvinul velmi zajímavý elektromobil Vision AVTR na motivy filmu Avatar. Nyní představil i jeho funkční prototyp. Uvidíte způsob jeho ovládání, schopnost krabího pohybu i další detaily.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz
Samsung chystá nové procesory Exynos a nyní se začíná místo modelu 1000 mluvit o verzi 2100. Ta by měla mít 8 jader a to nejrychlejší má běžet až na frekvenci 2,91 GHz. I proto by neměl stačit na Snapdragon 875.
28.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala