www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla si zajistila pozemek pro stavbu továrny v Číně

Tesla si zajistila pozemek pro stavbu továrny v Číně
, , aktualita
Čínský trh s elektromobily je obrovský, pro Teslu pak po USA druhý největší. Obrovská dovozová cla a absence pobídek na zahraniční automobily ale přinutily Teslu uvažovat o zdejší výrobě. Už má i pozemek pro výstavbu továrny.
reklama
Obchodní válka mezi Čínou a USA způsobila, že zahraniční automobilky tu mají vskutku těžký život. Jsou na ně uvalena 40% dovozová cla a v případě elektromobilů navíc nemají nárok na cca 15% pobídku od státu. Např. Tesla je tak proti zdejším elektromobilům znevýhodněna o téměř 60 %. Pokud by ale auta vyráběla v Číně, vše by se rázem změnilo. Nově navíc není nutno vstupovat do joint venture podniků s čínskými partnery, takže Tesla už před pár měsíci oznámila záměr vybudovat v Číně první zahraniční továrnu. Nyní si už pro ni zajistila i pozemek.
 
Elon Musk
 
Ten má rozlohu 84 hektarů a je umístěn v oblasti Lingang na jihovýchod od Šanghaje. Tesla předpokládá, že výroba vozů začne přibližně dva až tři roky poté, co se prvně kopne do země, takže nelze čekat, že by výroba začala dříve než v roce 2021, reálnější je spíše rok 2022. V plánu je zde vyrábět 500 tisíc vozů ročně, nicméně víme, že Muskovy plány je potřeba brát trochu s rezervou a dát mu na jejich splnění více času. Podle čínské vlády to bude zatím největší zahraniční investice. Pokud jde o peníze, ty chce Tesla získat půjčkou od čínských institucí. V případě pozemku se hovoří o 140 milionech dolarů, celkové investice na výstavbu ale budou v miliardách (jen Gigafactory v Nevadě vyšla na 5 miliard).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců
Hospodaření automobilky Tesla je velmi bedlivě sledováno, a aby i další čtvrtletí bylo ziskové, rozhodla se společnost dát sbohem 7 % svých zaměstnanců. Potřebuje totiž zlevnit výrobu Modelu 3 a přijít se základní verzí elektromobilu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Motorola vrátí legendární jméno RAZR, chystá skládací telefon Motorola vrátí legendární jméno RAZR, chystá skládací telefon
Skládací telefony jsou mezi výrobci velkým hitem, plánuje je většina velkých hráčů. Nejvíce se sice mluví o Samsungu, ale nějaký skládací přístroj si má chystat i Motorola. A úspěch si chce zajistit i použitím legendárního jména RAZR.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tesla končí s provizním systémem, je příliš drahý Tesla končí s provizním systémem, je příliš drahý
Mnohé společnosti mají různé provizní systémy (tzv. referral), aby získaly co nejvíce zákazníků. Takový program měla i automobilka Tesla, nicméně jej už za pár týdnů zruší, společnost přichází moc draho.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy
Automobilka McLaren představila nový roadster 600LT Spider. LT zde znamená Long Tail, tedy prodlouženou záď pro lepší aerodynamiku. Nechybí ani dvakrát přeplňovaná V8, která dává rovných 600 koní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu
Švédská automobilka Saab zbankrotovala už před 7 lety a poté putovala do rukou Číňanů. Dostala jméno NEVS a nyní má opět nového majitele. Je jím čínský developer se zaměřením na zdravotnictví.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala