www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla si zajistila pozemek pro stavbu továrny v Číně

Tesla si zajistila pozemek pro stavbu továrny v Číně
, , aktualita
Čínský trh s elektromobily je obrovský, pro Teslu pak po USA druhý největší. Obrovská dovozová cla a absence pobídek na zahraniční automobily ale přinutily Teslu uvažovat o zdejší výrobě. Už má i pozemek pro výstavbu továrny.
K oblíbeným
reklama
Obchodní válka mezi Čínou a USA způsobila, že zahraniční automobilky tu mají vskutku těžký život. Jsou na ně uvalena 40% dovozová cla a v případě elektromobilů navíc nemají nárok na cca 15% pobídku od státu. Např. Tesla je tak proti zdejším elektromobilům znevýhodněna o téměř 60 %. Pokud by ale auta vyráběla v Číně, vše by se rázem změnilo. Nově navíc není nutno vstupovat do joint venture podniků s čínskými partnery, takže Tesla už před pár měsíci oznámila záměr vybudovat v Číně první zahraniční továrnu. Nyní si už pro ni zajistila i pozemek.
 
Elon Musk
 
Ten má rozlohu 84 hektarů a je umístěn v oblasti Lingang na jihovýchod od Šanghaje. Tesla předpokládá, že výroba vozů začne přibližně dva až tři roky poté, co se prvně kopne do země, takže nelze čekat, že by výroba začala dříve než v roce 2021, reálnější je spíše rok 2022. V plánu je zde vyrábět 500 tisíc vozů ročně, nicméně víme, že Muskovy plány je potřeba brát trochu s rezervou a dát mu na jejich splnění více času. Podle čínské vlády to bude zatím největší zahraniční investice. Pokud jde o peníze, ty chce Tesla získat půjčkou od čínských institucí. V případě pozemku se hovoří o 140 milionech dolarů, celkové investice na výstavbu ale budou v miliardách (jen Gigafactory v Nevadě vyšla na 5 miliard).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo? Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo?
Už dobře víme, že se papírové spotřeby aut velmi často rozcházejí s realitou dosahovanou na silnicích. Největší kouzla ale výrobci jednoznačně vytváří u plug-in hybridů. Proč tomu tak je a kdo za to vlastně může?
Dnes, článek, Milan Šurkala
Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem
Skládací smartphone Huawei Mate X byl samotným šéfem pro Západní Evropu potvrzen nejpozději na září. Nejvíce překvapivou informací je však to, že navzdory americkému banu bude mít operační systém Google Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google Pay nyní podporuje placení z PayPalu Google Pay nyní podporuje placení z PayPalu
Dnes módní placení pomocí mobilního telefonu a Google Pay bude opět o něco univerzálnější. Platební aplikace Googlu totiž bude vedle platebních karet nově podporovat svázání s účtem od PayPalu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR
Netrvalo to vůbec dlouho a dlouho očekávaná mobilní hra Harry Potter: Wizards Unite se dostává do dalších zemí včetně té naší. Kdo chce, může si už hru zdarma stáhnout na oficiálních obchodech.
24.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává
Pokud máte starší Apple MacBook pro (zejména ty koupené v letech 2015 a 2016), může mít váš přístroj vadnou baterii, která se může přehřát a vznítit. Společnost Apple je tak svolává k dobrovolné opravě.
23.6.2019, aktualita, Milan Šurkala