www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla si zajistila pozemek pro stavbu továrny v Číně

Tesla si zajistila pozemek pro stavbu továrny v Číně
, , aktualita
Čínský trh s elektromobily je obrovský, pro Teslu pak po USA druhý největší. Obrovská dovozová cla a absence pobídek na zahraniční automobily ale přinutily Teslu uvažovat o zdejší výrobě. Už má i pozemek pro výstavbu továrny.
K oblíbeným
reklama
Obchodní válka mezi Čínou a USA způsobila, že zahraniční automobilky tu mají vskutku těžký život. Jsou na ně uvalena 40% dovozová cla a v případě elektromobilů navíc nemají nárok na cca 15% pobídku od státu. Např. Tesla je tak proti zdejším elektromobilům znevýhodněna o téměř 60 %. Pokud by ale auta vyráběla v Číně, vše by se rázem změnilo. Nově navíc není nutno vstupovat do joint venture podniků s čínskými partnery, takže Tesla už před pár měsíci oznámila záměr vybudovat v Číně první zahraniční továrnu. Nyní si už pro ni zajistila i pozemek.
 
Elon Musk
 
Ten má rozlohu 84 hektarů a je umístěn v oblasti Lingang na jihovýchod od Šanghaje. Tesla předpokládá, že výroba vozů začne přibližně dva až tři roky poté, co se prvně kopne do země, takže nelze čekat, že by výroba začala dříve než v roce 2021, reálnější je spíše rok 2022. V plánu je zde vyrábět 500 tisíc vozů ročně, nicméně víme, že Muskovy plány je potřeba brát trochu s rezervou a dát mu na jejich splnění více času. Podle čínské vlády to bude zatím největší zahraniční investice. Pokud jde o peníze, ty chce Tesla získat půjčkou od čínských institucí. V případě pozemku se hovoří o 140 milionech dolarů, celkové investice na výstavbu ale budou v miliardách (jen Gigafactory v Nevadě vyšla na 5 miliard).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů
Xiaomi představilo velmi levný smartphone Redmi 7, který přichází s elegantním designem a nadprůměrnou baterií. Zamrzí snad jen rozlišení displeje. Objevila se také bezdrátová sluchátka, která konkurují AirPods hlavně svou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky
Norsko je známo jako země elektromobilů, každé třetí auto zde prodané jezdí na elektřinu. Aby se vyřešil problém s nabíjením, chystá instalaci bezdrátových indukčních nabíječek, zatím jen pro taxíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla opět spouští provizní systém, lze vyhrát Roadster Tesla opět spouští provizní systém, lze vyhrát Roadster
Automobilka Tesla v letošním lednu ukončila svůj provizní systém, protože byl příliš drahý. Teď se to ale mění a uvádí novou variantu. Za doporučení lze získat nabíjení zdarma, Model Y i nový Roadster.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Vision přijde s procesorem Samsung Exynos Motorola One Vision přijde s procesorem Samsung Exynos
Motorola údajně připravuje první smartphone, ve kterém použije procesor Exynos od konkurenčního Samsungu. Půjde o zajímavý model střední třídy vybavený 48MPx fotoaparátem umístěním v „průstřelu“ displeje.
23.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Android se začne ptát uživatelů, jaký chtějí prohlížeč Android se začne ptát uživatelů, jaký chtějí prohlížeč
Google se pod tlakem EU rozhodl k dalšímu kroku, kterým by měl zabránit monopolnímu chování. Brzy se začne ptát nových i stávajících uživatelů Androidu, jaký internetový prohlížeče a vyhledávač chtějí ve svém telefonu používat.
23.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik