www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla prodává skladovky Modelu 3, chce rychle navýšit prodeje

Tesla prodává skladovky Modelu 3, chce rychle navýšit prodeje
, , aktualita
Tesla chce mít toto čtvrtletí konečně ziskové, k tomu ale mimo jiné potřebuje vyrobit a prodat dostatečné množství aut, což se týká zejména Modelu 3. Spouští tak prodej skladových vozů s okamžitým dodáním.
reklama
Automobilka Tesla a především její CEO Elon Musk zoufale touží po tom, aby dostál svým slibům a společnost konečně přivedl k zisku tak, jak slíbil. Aby něco takového bylo možné, je potřeba nejen snížit náklady, ale také zvýšit dodávky vozů, které jsou tím stěžejním problémem (zájem je obrovský, výroba nestíhá). Tesla proto poslední dobou patrně vyráběla vozy jen několika málo specifikací určených jako skladové vozy, což by mělo zjednodušit a urychlit výrobu. Tyto vozy nyní nabízí k prodeji zájemcům o Model 3, kteří podali rezervaci v první den.
 
Tesla Model 3
 
Pokud se spokojí s některým z již vyrobených vozů (který ale nemusí nutně splňovat požadovanou specifikaci obzvláště proto, že se jedná o verzi s pohonem zadních kol a větší baterií), mohou ho mít okamžitě a nemusí už déle čekat. Otázkou je, nakolik velký bude zájem, neboť většina prvotních zákazníků chtěla nejlevnější verzi se základní baterií a cenou $35000.
 
Nabízené varianty mají ale větší baterii, takže jsou logicky i o něco dražší. Základní verze se totiž ještě stále nevyrábí a nechává na sebe ještě čekat. Tesla totiž chce mít ze začátku větší zisky z prodeje každého kusu, proto vyrábí dražší verze s velkou baterií a zadním pohonem nebo nově také ještě dražší variantu s pohonem všech kol. Pokud by se Muskovi podařilo na tyto vozy přesvědčit dostatečný počet zákazníků, umožnilo by to vylepšit hospodaření společnosti, otázkou však je, do jaké míry.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lamborghini plánuje automobilové závody s SUV Urus Lamborghini plánuje automobilové závody s SUV Urus
Svět automobilových závodů by zanedlouho mohl být doplněn o netradiční závody SUV. Nepůjde však o ledajaké SUV. Závodními auty by totiž měly být velmi rychlé vozy Lamborghini Urus s výkonem 650 koní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Prodeje všech tří nových iPhonů jsou prý za očekáváním Prodeje všech tří nových iPhonů jsou prý za očekáváním
Opět se objevují zprávy, že nové iPhony neudělaly zrovna díru do světa. Nejprve se mluvilo o menším modelu XS, kterému měl dle odhadů brát zákazníky levnější XR, jenže se ukázalo, že ten je na tom ještě hůř.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Lamborghini postavilo SC18 Alston, bude jen jediný kus Lamborghini postavilo SC18 Alston, bude jen jediný kus
Exotické automobilky občas postaví pouze jediný kus speciálně vyvinutého vozu pro jednoho jediného zákazníka. To je i případ modelu SC18 Alston s motorem V12, který může i na normální silnice.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
MG uvádí elektromobil, SUV eZS s téměř 430km dojezdem MG uvádí elektromobil, SUV eZS s téměř 430km dojezdem
Britská automobilka MG nyní patří do rukou Číňanů a vyrábí zde např. SUV s názvem ZS. Nyní se představuje jeho elektrická verze eZS, která slibuje dojezd téměř 430 km a maximální výkon okolo 110 kW.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Toyota představuje novou Corollu ve verzi sedan Toyota představuje novou Corollu ve verzi sedan
Po hatchbacku a kombíku přichází třetí karosářská varianta nové Toyoty Corolla ve verzi sedan. Jméno Corolla nahrazuje označení Auris i pro hatchback a kombi, u sedanu zůstává. Poprvé se můžeme těšit na hybridní pohon.
18.11.2018, aktualita, Milan Šurkala