Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tesla prodává skladovky Modelu 3, chce rychle navýšit prodeje

10.9.2018, Milan Šurkala, aktualita
Tesla chce mít toto čtvrtletí konečně ziskové, k tomu ale mimo jiné potřebuje vyrobit a prodat dostatečné množství aut, což se týká zejména Modelu 3. Spouští tak prodej skladových vozů s okamžitým dodáním.
Automobilka Tesla a především její CEO Elon Musk zoufale touží po tom, aby dostál svým slibům a společnost konečně přivedl k zisku tak, jak slíbil. Aby něco takového bylo možné, je potřeba nejen snížit náklady, ale také zvýšit dodávky vozů, které jsou tím stěžejním problémem (zájem je obrovský, výroba nestíhá). Tesla proto poslední dobou patrně vyráběla vozy jen několika málo specifikací určených jako skladové vozy, což by mělo zjednodušit a urychlit výrobu. Tyto vozy nyní nabízí k prodeji zájemcům o Model 3, kteří podali rezervaci v první den.
 
Tesla Model 3
 
Pokud se spokojí s některým z již vyrobených vozů (který ale nemusí nutně splňovat požadovanou specifikaci obzvláště proto, že se jedná o verzi s pohonem zadních kol a větší baterií), mohou ho mít okamžitě a nemusí už déle čekat. Otázkou je, nakolik velký bude zájem, neboť většina prvotních zákazníků chtěla nejlevnější verzi se základní baterií a cenou $35000.
 
Nabízené varianty mají ale větší baterii, takže jsou logicky i o něco dražší. Základní verze se totiž ještě stále nevyrábí a nechává na sebe ještě čekat. Tesla totiž chce mít ze začátku větší zisky z prodeje každého kusu, proto vyrábí dražší verze s velkou baterií a zadním pohonem nebo nově také ještě dražší variantu s pohonem všech kol. Pokud by se Muskovi podařilo na tyto vozy přesvědčit dostatečný počet zákazníků, umožnilo by to vylepšit hospodaření společnosti, otázkou však je, do jaké míry.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama