www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla prodává skladovky Modelu 3, chce rychle navýšit prodeje

Tesla prodává skladovky Modelu 3, chce rychle navýšit prodeje
, , aktualita
Tesla chce mít toto čtvrtletí konečně ziskové, k tomu ale mimo jiné potřebuje vyrobit a prodat dostatečné množství aut, což se týká zejména Modelu 3. Spouští tak prodej skladových vozů s okamžitým dodáním.
reklama
Automobilka Tesla a především její CEO Elon Musk zoufale touží po tom, aby dostál svým slibům a společnost konečně přivedl k zisku tak, jak slíbil. Aby něco takového bylo možné, je potřeba nejen snížit náklady, ale také zvýšit dodávky vozů, které jsou tím stěžejním problémem (zájem je obrovský, výroba nestíhá). Tesla proto poslední dobou patrně vyráběla vozy jen několika málo specifikací určených jako skladové vozy, což by mělo zjednodušit a urychlit výrobu. Tyto vozy nyní nabízí k prodeji zájemcům o Model 3, kteří podali rezervaci v první den.
 
Tesla Model 3
 
Pokud se spokojí s některým z již vyrobených vozů (který ale nemusí nutně splňovat požadovanou specifikaci obzvláště proto, že se jedná o verzi s pohonem zadních kol a větší baterií), mohou ho mít okamžitě a nemusí už déle čekat. Otázkou je, nakolik velký bude zájem, neboť většina prvotních zákazníků chtěla nejlevnější verzi se základní baterií a cenou $35000.
 
Nabízené varianty mají ale větší baterii, takže jsou logicky i o něco dražší. Základní verze se totiž ještě stále nevyrábí a nechává na sebe ještě čekat. Tesla totiž chce mít ze začátku větší zisky z prodeje každého kusu, proto vyrábí dražší verze s velkou baterií a zadním pohonem nebo nově také ještě dražší variantu s pohonem všech kol. Pokud by se Muskovi podařilo na tyto vozy přesvědčit dostatečný počet zákazníků, umožnilo by to vylepšit hospodaření společnosti, otázkou však je, do jaké míry.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení
Samsung tento týden odhalil ještě jeden tablet s Androidem. Všestranný, cenově dostupný model Galaxy Tab A 10.1 ve verzi pro rok 2019 nabízí elegantní design, stereo reproduktory a funkce zaměřené na rodinu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik