www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla prodává skladovky Modelu 3, chce rychle navýšit prodeje

Tesla prodává skladovky Modelu 3, chce rychle navýšit prodeje
, , aktualita
Tesla chce mít toto čtvrtletí konečně ziskové, k tomu ale mimo jiné potřebuje vyrobit a prodat dostatečné množství aut, což se týká zejména Modelu 3. Spouští tak prodej skladových vozů s okamžitým dodáním.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Tesla a především její CEO Elon Musk zoufale touží po tom, aby dostál svým slibům a společnost konečně přivedl k zisku tak, jak slíbil. Aby něco takového bylo možné, je potřeba nejen snížit náklady, ale také zvýšit dodávky vozů, které jsou tím stěžejním problémem (zájem je obrovský, výroba nestíhá). Tesla proto poslední dobou patrně vyráběla vozy jen několika málo specifikací určených jako skladové vozy, což by mělo zjednodušit a urychlit výrobu. Tyto vozy nyní nabízí k prodeji zájemcům o Model 3, kteří podali rezervaci v první den.
 
Tesla Model 3
 
Pokud se spokojí s některým z již vyrobených vozů (který ale nemusí nutně splňovat požadovanou specifikaci obzvláště proto, že se jedná o verzi s pohonem zadních kol a větší baterií), mohou ho mít okamžitě a nemusí už déle čekat. Otázkou je, nakolik velký bude zájem, neboť většina prvotních zákazníků chtěla nejlevnější verzi se základní baterií a cenou $35000.
 
Nabízené varianty mají ale větší baterii, takže jsou logicky i o něco dražší. Základní verze se totiž ještě stále nevyrábí a nechává na sebe ještě čekat. Tesla totiž chce mít ze začátku větší zisky z prodeje každého kusu, proto vyrábí dražší verze s velkou baterií a zadním pohonem nebo nově také ještě dražší variantu s pohonem všech kol. Pokud by se Muskovi podařilo na tyto vozy přesvědčit dostatečný počet zákazníků, umožnilo by to vylepšit hospodaření společnosti, otázkou však je, do jaké míry.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cellebrite: UFED Premium odšifruje cokoli s iOSem Cellebrite: UFED Premium odšifruje cokoli s iOSem
Společnost Cellebrite je jednou ze dvou velkých společností, s jejichž pomocí se bezpečnostní složky prolamují do zašifrovaných telefonů Apple. Nový UFED Premium si má poradit dokonce i s nejnovějším iOSem 12.3.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Huawei odkládá skládací smartphone Mate X Huawei odkládá skládací smartphone Mate X
Vypadá to, že po Samsungu odloží svůj skládací smartphone také společnost Huawei. Její Mate X měl přijít na trh už v těchto dnech, ale budeme si na něj muset ještě pár měsíců určitě počkat.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Alpine A110S přiostřuje, dostává 292 koní Alpine A110S přiostřuje, dostává 292 koní
Renault představil vylepšenou variantu svého sportovního kupé Alpine A110S. Dostává mnohem vyšší výkon 292 koní díky vyššímu plnícímu tlaku turbodmychadla. Má i upravený podvozek a nové designové prvky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla zvažuje užití olověných baterií v Superchargerech Tesla zvažuje užití olověných baterií v Superchargerech
Rychlonabíječky elektromobilů potřebují efektivně skladovat energii, kterou se pak nabíjí automobily. Tesla zvažuje, že pro vykrývání špiček a nabíjení mimo špičku začne využívat moderní olověné akumulátory, což by mělo vše zlevnit.
14.6.2019, aktualita, Milan Šurkala