www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla prodává skladovky Modelu 3, chce rychle navýšit prodeje

Tesla prodává skladovky Modelu 3, chce rychle navýšit prodeje
, , aktualita
Tesla chce mít toto čtvrtletí konečně ziskové, k tomu ale mimo jiné potřebuje vyrobit a prodat dostatečné množství aut, což se týká zejména Modelu 3. Spouští tak prodej skladových vozů s okamžitým dodáním.
reklama
Automobilka Tesla a především její CEO Elon Musk zoufale touží po tom, aby dostál svým slibům a společnost konečně přivedl k zisku tak, jak slíbil. Aby něco takového bylo možné, je potřeba nejen snížit náklady, ale také zvýšit dodávky vozů, které jsou tím stěžejním problémem (zájem je obrovský, výroba nestíhá). Tesla proto poslední dobou patrně vyráběla vozy jen několika málo specifikací určených jako skladové vozy, což by mělo zjednodušit a urychlit výrobu. Tyto vozy nyní nabízí k prodeji zájemcům o Model 3, kteří podali rezervaci v první den.
 
Tesla Model 3
 
Pokud se spokojí s některým z již vyrobených vozů (který ale nemusí nutně splňovat požadovanou specifikaci obzvláště proto, že se jedná o verzi s pohonem zadních kol a větší baterií), mohou ho mít okamžitě a nemusí už déle čekat. Otázkou je, nakolik velký bude zájem, neboť většina prvotních zákazníků chtěla nejlevnější verzi se základní baterií a cenou $35000.
 
Nabízené varianty mají ale větší baterii, takže jsou logicky i o něco dražší. Základní verze se totiž ještě stále nevyrábí a nechává na sebe ještě čekat. Tesla totiž chce mít ze začátku větší zisky z prodeje každého kusu, proto vyrábí dražší verze s velkou baterií a zadním pohonem nebo nově také ještě dražší variantu s pohonem všech kol. Pokud by se Muskovi podařilo na tyto vozy přesvědčit dostatečný počet zákazníků, umožnilo by to vylepšit hospodaření společnosti, otázkou však je, do jaké míry.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Peugeot představil plug-in hybridy 508 a 3008 Peugeot představil plug-in hybridy 508 a 3008
Peugeot to už v minulosti zkoušel s naftovými hybridy, ty se ale moc neujaly. Tentokrát to zkouší znovu a vypadá to, že i lépe. Peugeot 508 a 3008 dostanou benzinové hybridy s velkým akumulátorem, v druhém případě dokonce i s pohonem všech 4 kol.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cukrovou třtinu v Brazílii odváží autonomně řízené Mercedesy Axor Cukrovou třtinu v Brazílii odváží autonomně řízené Mercedesy Axor
Automobilka Mercedes-Benz dodá do Brazílie celkem 18 nákladních vozů Axor, které zde pomohou sbírat a odvážet cukrovou třtinu. Aby to měli řidiči jednodušší, vozy se po poli dokáží pohybovat autonomně.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fanoušci OnePlus blahořečí 3,5mm jack, budoucí model o něj přijde Fanoušci OnePlus blahořečí 3,5mm jack, budoucí model o něj přijde
OnePlus se fanoušků na Twitteru zeptalo, jakou funkci mají nejraději na svém OnePlus 6. Vzhledem k nedávnému prohlášení, že chystané OnePlus 6T nebude mít 3,5mm audio jack, si uživatelé nejvíce cení právě této funkce.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Punkt MP02: drahý telefon, co toho moc neumí Punkt MP02: drahý telefon, co toho moc neumí
Za částku odpovídající 350 dolarům můžete mít už velmi solidně vybavený smartphone. A nebo jednoduchý mobil Punkt, který má malý černobílý displej a umí skoro jen volat a posílat SMS. V čem je tedy zvláštní?
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Volkswagen představil vodíkový Crafter HyMotion Volkswagen představil vodíkový Crafter HyMotion
Vedle spousty elektrických dodávek a jejich konceptů představila společnost Volkswagen ještě jednu pozoruhodnou dodávku. Crafter HyMotion je totiž poháněna vodíkem a vychází z elektrického e-Crafteru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala