www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla připravuje auta na montáž generátorů hluku, aby byla slyšet

Tesla připravuje auta na montáž generátorů hluku, aby byla slyšet
, , aktualita
Elektromobily a hybridy mají výhodu v nízké hlučnosti při elektrickém provozu, to je ale současně bezpečnostní problém. Takové vozy jsou jen stěží slyšet, což zvyšuje riziko srážky s chodcem. Tesla tak už vozy připravuje na montáž generátorů hluku.
reklama
I když je nižší hluk elektrických vozidel jednou z jejich výhod, má to samozřejmě i stinnou stránku. Na prostranstvích, které jsou pro chodce a automobily společná, tedy např. přechody nebo parkoviště, může kvůli nižšímu hluku vozidel snáze docházet k nehodám. Zatímco u přechodů by se chodec měl vždy řádně rozhlédnout, např u parkovišť u supermarketů už je situace trochu odlišná a elektromobil, který se zničehonic vynoří za zády, dokáže dost nepříjemně překvapit. I když následky takových nehod nebývají smrtelné a obvykle ani vážné, není divu, že se bojuje za to, aby k nim pokud možno vůbec nedocházelo.A automobilka Tesla se už na to i připravuje.
 
Tesla Model 3
 
V USA budou totiž muset všechna vozidla schopná jízdy na elektřinu (elektromobily, hybridy) od září 2020 vydávat umělý zvuk při rychlosti pod 19 mph (30 km/h). Podle NHTSA údajně ročně dochází ke 2400 zraněním a škodám ve výši 250 až 320 milionů USD v důsledku přeslechnutí tichých vozidel. Tato čísla však vypadají přehnaně, zejména co se týče nákladů (na druhou stranu zde nejsou započítány jen elektromobily, který jezdí relativně málo, ale také hybridy, kterých jsou v USA doslova "mraky"). Při rychlostech vyšších než 30 km/h je už hluk od kol obvykle dostatečný na to, aby jej chodci slyšeli, takže v takovém případě hluk nemá být generován. Na přítomnost reproduktoru upozornil DÆrik na svém YouTube kanálu.
 
 
Tesla se už na toto nové nařízení dávno připravuje, elektrická schémata Modelu S obsahovala zapojení pro takové zařízení (tzv. Speaker Pedestrian Noise) už v roce 2016 a nový Model 3 už má i výřezy v nárazníku pro jeho namontování, což ukazuje výše uvedené video.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení
Samsung tento týden odhalil ještě jeden tablet s Androidem. Všestranný, cenově dostupný model Galaxy Tab A 10.1 ve verzi pro rok 2019 nabízí elegantní design, stereo reproduktory a funkce zaměřené na rodinu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik