www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla připravuje auta na montáž generátorů hluku, aby byla slyšet

Tesla připravuje auta na montáž generátorů hluku, aby byla slyšet
, , aktualita
Elektromobily a hybridy mají výhodu v nízké hlučnosti při elektrickém provozu, to je ale současně bezpečnostní problém. Takové vozy jsou jen stěží slyšet, což zvyšuje riziko srážky s chodcem. Tesla tak už vozy připravuje na montáž generátorů hluku.
K oblíbeným
reklama
I když je nižší hluk elektrických vozidel jednou z jejich výhod, má to samozřejmě i stinnou stránku. Na prostranstvích, které jsou pro chodce a automobily společná, tedy např. přechody nebo parkoviště, může kvůli nižšímu hluku vozidel snáze docházet k nehodám. Zatímco u přechodů by se chodec měl vždy řádně rozhlédnout, např u parkovišť u supermarketů už je situace trochu odlišná a elektromobil, který se zničehonic vynoří za zády, dokáže dost nepříjemně překvapit. I když následky takových nehod nebývají smrtelné a obvykle ani vážné, není divu, že se bojuje za to, aby k nim pokud možno vůbec nedocházelo.A automobilka Tesla se už na to i připravuje.
 
Tesla Model 3
 
V USA budou totiž muset všechna vozidla schopná jízdy na elektřinu (elektromobily, hybridy) od září 2020 vydávat umělý zvuk při rychlosti pod 19 mph (30 km/h). Podle NHTSA údajně ročně dochází ke 2400 zraněním a škodám ve výši 250 až 320 milionů USD v důsledku přeslechnutí tichých vozidel. Tato čísla však vypadají přehnaně, zejména co se týče nákladů (na druhou stranu zde nejsou započítány jen elektromobily, který jezdí relativně málo, ale také hybridy, kterých jsou v USA doslova "mraky"). Při rychlostech vyšších než 30 km/h je už hluk od kol obvykle dostatečný na to, aby jej chodci slyšeli, takže v takovém případě hluk nemá být generován. Na přítomnost reproduktoru upozornil DÆrik na svém YouTube kanálu.
 
 
Tesla se už na toto nové nařízení dávno připravuje, elektrická schémata Modelu S obsahovala zapojení pro takové zařízení (tzv. Speaker Pedestrian Noise) už v roce 2016 a nový Model 3 už má i výřezy v nárazníku pro jeho namontování, což ukazuje výše uvedené video.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě
Oppo podruhé představilo své smartphony z řady Reno, které zahrnují i modely s periskopickým zoomem nebo podporou 5G sítí. Dostanou se na vybrané evropské trhy, a to už příští měsíc. Na nízké ceny ovšem nespoléhejte.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech
Lenovo dnes představilo novou vlajkovou loď Z6 Pro, která je určena pro čínský trh. Jedná se o model, který nijak neztrácí na konkurenci. Do vínku dostal procesor Snapdragon 855, displej Super AMOLED s tenkými rámečky nebo velký počet fotoaparátů.
23.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik