www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla přehodnocuje, nechá otevřené obchody a zdraží

Tesla přehodnocuje, nechá otevřené obchody a zdraží
, , aktualita
Tesla přehodnotila svůj záměr pozavírat téměř všechny své obchody. Naopak nechá polovinu z nich otevřenu, nicméně to už nesníží náklady tak, jak se plánovalo, takže Tesla po slevách naopak lehce zdraží své vozy.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Tesla před nějakými deseti dny uvedla Model 3 za slíbenou základní cenu 35 tisíc USD. Spolu s tím ale zároveň oznámila, že k tomu bude potřeba snížit náklady a toho dosáhne tím, že zavře drtivou většinu svých prodejních center. Nyní ale Elon Musk pozměnil názor a Tesla oznámila, že zavírání poboček nebude až tak horké. Ve výsledku tak bylo zavřeno 10 % poboček, které bylo v plánu zavřít už delší dobu kvůli malé vytíženosti, zavíraly se ale jiné. Automobilka nicméně zvažuje znovuotevření některých z těchto zavřených poboček, které přestože byly v dobrých lokacích, měly slabší prodeje. Po otevření zde ale budou bude menší počet zaměstnanců.
 
Tesla Model 3
 
O dalších 20 % poboček se nyní rozhoduje, takže některé zůstanou otevřené, některé se zavřou. Podstatně větší počet otevřených poboček se ale pochopitelně projeví na nákladech, které neklesnou tak moc, jak bylo původně plánováno při zavření téměř všech. Poněvadž se tak celkově zavře zhruba jen polovina plánovaného množství, byla Tesla nucena po ohlášených slevách cenu vozů vrátit o něco výše. Ta pak vzroste v průměru o 3 % s výjimkou základního Modelu 3, u něhož cena zůstane i nadále na $35000. Zvýšení cen se tedy bude týkat nejen Modelu S a X, ale také dražších verzí Modelu 3.
 
Tesla nicméně nadále bude propagovat online prodeje vozů a stále zůstane i možnost vrátit vůz za plnou cenu do 7 dní a maximálně 1000 najetých mil. Centra, která zůstanou otevřena, budou také stále nabízet testovací jízdy a skladové vozy pro možnost okamžitého nákupu vozu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut
Xiaomi se rozhodlo posunout laťku v rychlosti rychlého nabíjení o pořádný kus nahoru. Nová technologie Super Charge Turbo by měla dobít 4000mAh baterii ve smartphonu za pouhých 17 minut. Má to jen jeden háček.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie
Někteří majitelé Galaxy S10 si stěžují na nezvykle rychlé vybíjení baterie. Týká se pouze verze s procesorem Exynos a příčinou problému by mělo být internetové volání. Před nedávnem zase uživatelé objevili, že se obrazovka telefonu rozsvěcí při nošení v kapse.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů
Xiaomi představilo velmi levný smartphone Redmi 7, který přichází s elegantním designem a nadprůměrnou baterií. Zamrzí snad jen rozlišení displeje. Objevila se také bezdrátová sluchátka, která konkurují AirPods hlavně svou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky
Norsko je známo jako země elektromobilů, každé třetí auto zde prodané jezdí na elektřinu. Aby se vyřešil problém s nabíjením, chystá instalaci bezdrátových indukčních nabíječek, zatím jen pro taxíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala