Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tesla přehodnocuje, nechá otevřené obchody a zdraží

11.3.2019, Milan Šurkala, aktualita
Tesla přehodnotila svůj záměr pozavírat téměř všechny své obchody. Naopak nechá polovinu z nich otevřenu, nicméně to už nesníží náklady tak, jak se plánovalo, takže Tesla po slevách naopak lehce zdraží své vozy.
Automobilka Tesla před nějakými deseti dny uvedla Model 3 za slíbenou základní cenu 35 tisíc USD. Spolu s tím ale zároveň oznámila, že k tomu bude potřeba snížit náklady a toho dosáhne tím, že zavře drtivou většinu svých prodejních center. Nyní ale Elon Musk pozměnil názor a Tesla oznámila, že zavírání poboček nebude až tak horké. Ve výsledku tak bylo zavřeno 10 % poboček, které bylo v plánu zavřít už delší dobu kvůli malé vytíženosti, zavíraly se ale jiné. Automobilka nicméně zvažuje znovuotevření některých z těchto zavřených poboček, které přestože byly v dobrých lokacích, měly slabší prodeje. Po otevření zde ale budou bude menší počet zaměstnanců.
 
Tesla Model 3
 
O dalších 20 % poboček se nyní rozhoduje, takže některé zůstanou otevřené, některé se zavřou. Podstatně větší počet otevřených poboček se ale pochopitelně projeví na nákladech, které neklesnou tak moc, jak bylo původně plánováno při zavření téměř všech. Poněvadž se tak celkově zavře zhruba jen polovina plánovaného množství, byla Tesla nucena po ohlášených slevách cenu vozů vrátit o něco výše. Ta pak vzroste v průměru o 3 % s výjimkou základního Modelu 3, u něhož cena zůstane i nadále na $35000. Zvýšení cen se tedy bude týkat nejen Modelu S a X, ale také dražších verzí Modelu 3.
 
Tesla nicméně nadále bude propagovat online prodeje vozů a stále zůstane i možnost vrátit vůz za plnou cenu do 7 dní a maximálně 1000 najetých mil. Centra, která zůstanou otevřena, budou také stále nabízet testovací jízdy a skladové vozy pro možnost okamžitého nákupu vozu.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama