Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tesla použije akumulátory od LG pro čínský Model 3, zlevní o 20 %

19.12.2019, Milan Šurkala, aktualita
U nových vozů Tesla Model 3 vyráběných v šanghajské továrně slibovala automobilka nižší cenu než u dovážených vozů. Aby něčeho takového dosáhla, zvýší počet lokálních dodavatelů, mezi nimiž budou i baterie od LG vyráběné hned vedle.
Před několika týdny začala automobilka Tesla s výrobou Modelu 3 v čínské Šanghaji. Slibovala nižší cenu proti vozům dováženým z USA díky absenci dovozních cel, nicméně spousta součástek pro vozy se dováží i tak a cena tak nebyla o mnoho nižší. To se má ale změnit. Pro čínské vozy změní Tesla dodavatele akumulátorů a nebude jím japonský Panasonic, se kterým je spolu vyrábí v nevadské Gigafactory 1, ale LG Chemicals, které má továrnu v Šanghaji kousek od Tesly. Díky tomu by se společnost mohla vyhnout dovozním clům a snížit výrobní náklady na vůz až o 30 %.
 
Tesla Model 3
 
Hovoří se o tom, že by to současně mohlo vést ke snížení prodejní ceny vozu o 20 % (v nejlepším případě s dalším snižováním nákladů až o 30 %), přičemž ta dnes začíná na 355.800 čínských juanech (1,16 mil. Kč). I přes snížení ceny by ale měl zisk z každého prodaného vozu vzrůst dle automobilky zhruba o 30 % a pomoci automobilce vykázat další ziskové čtvrtletí. Tesla chce snižování výrobních nákladů dosáhnout i výrobou dalších součástek u lokálních dodavatelů v Číně, mluví se např. o zavěšení kol, tlumení a některých kovových dílech.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama