www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla použije akumulátory od LG pro čínský Model 3, zlevní o 20 %

Tesla použije akumulátory od LG pro čínský Model 3, zlevní o 20 %
, , aktualita
U nových vozů Tesla Model 3 vyráběných v šanghajské továrně slibovala automobilka nižší cenu než u dovážených vozů. Aby něčeho takového dosáhla, zvýší počet lokálních dodavatelů, mezi nimiž budou i baterie od LG vyráběné hned vedle.
K oblíbeným
reklama
Před několika týdny začala automobilka Tesla s výrobou Modelu 3 v čínské Šanghaji. Slibovala nižší cenu proti vozům dováženým z USA díky absenci dovozních cel, nicméně spousta součástek pro vozy se dováží i tak a cena tak nebyla o mnoho nižší. To se má ale změnit. Pro čínské vozy změní Tesla dodavatele akumulátorů a nebude jím japonský Panasonic, se kterým je spolu vyrábí v nevadské Gigafactory 1, ale LG Chemicals, které má továrnu v Šanghaji kousek od Tesly. Díky tomu by se společnost mohla vyhnout dovozním clům a snížit výrobní náklady na vůz až o 30 %.
 
Tesla Model 3
 
Hovoří se o tom, že by to současně mohlo vést ke snížení prodejní ceny vozu o 20 % (v nejlepším případě s dalším snižováním nákladů až o 30 %), přičemž ta dnes začíná na 355.800 čínských juanech (1,16 mil. Kč). I přes snížení ceny by ale měl zisk z každého prodaného vozu vzrůst dle automobilky zhruba o 30 % a pomoci automobilce vykázat další ziskové čtvrtletí. Tesla chce snižování výrobních nákladů dosáhnout i výrobou dalších součástek u lokálních dodavatelů v Číně, mluví se např. o zavěšení kol, tlumení a některých kovových dílech.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Registrační značky ve Vermontu bude nejspíš možné mít i s emoji Registrační značky ve Vermontu bude nejspíš možné mít i s emoji
Některé státy umožňují řidičům si zvolit pro svého plechového miláčka registrační značky na přání. V americkém Vermontu míří ke schválení návrh zákona, který má dovolit dokonce i nejrůznější smajlíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Apple iOS 14 má běžet i na iPhonech 6S a iPhone SE Apple iOS 14 má běžet i na iPhonech 6S a iPhone SE
Produkty Apple jsou známy dlouhodobou podporou a vypadá to, že v případě iPhonů 6S a SE na tom budou telefony opravdu hodně dobře. I ty by totiž měly dostat připravovaný operační systém iOS 14, tedy už šestou verzi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes Unimog U5023 překonal výškový rekord, vyjel do 6694 m.n.m. Mercedes Unimog U5023 překonal výškový rekord, vyjel do 6694 m.n.m.
Speciální nákladní vozy Mercedes-Benz Unimog U5023 pomohly s instalací čtyř rádiových stanic v Chile v nadmořské výšce přes 6000 m.n.m. a stihly také trhnout výškový rekord. Dojely až do 6694 m.n.m.
26.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tesla překonala hodnotu 100 mld. USD, předběhla i Volkswagen Tesla překonala hodnotu 100 mld. USD, předběhla i Volkswagen
Automobilka Tesla míří stále vzhůru. Hodnota akcií nadále výrazně stoupá a nyní má celá společnost hodnotu vyšší než 100 miliard USD. Tím se jí podařilo z druhého místa sesadit takového giganta, jakým je Volkswagen.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Qualcomm uvedl procesory Snapdragon 720G, 662 a 460 s Wi-Fi 6 Qualcomm uvedl procesory Snapdragon 720G, 662 a 460 s Wi-Fi 6
Společnost Qualcomm rozšířila nabídku mobilních procesorů o nové modely Snapdragon 720G, 662 a 460. Všechny podporují Wi-Fi 6 i indický polohový systém NavIC. Nezájem ale panuje v oblasti 5G.
23.1.2020, aktualita, Milan Šurkala