www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla použije akumulátory od LG pro čínský Model 3, zlevní o 20 %

Tesla použije akumulátory od LG pro čínský Model 3, zlevní o 20 %
, , aktualita
U nových vozů Tesla Model 3 vyráběných v šanghajské továrně slibovala automobilka nižší cenu než u dovážených vozů. Aby něčeho takového dosáhla, zvýší počet lokálních dodavatelů, mezi nimiž budou i baterie od LG vyráběné hned vedle.
K oblíbeným
reklama
Před několika týdny začala automobilka Tesla s výrobou Modelu 3 v čínské Šanghaji. Slibovala nižší cenu proti vozům dováženým z USA díky absenci dovozních cel, nicméně spousta součástek pro vozy se dováží i tak a cena tak nebyla o mnoho nižší. To se má ale změnit. Pro čínské vozy změní Tesla dodavatele akumulátorů a nebude jím japonský Panasonic, se kterým je spolu vyrábí v nevadské Gigafactory 1, ale LG Chemicals, které má továrnu v Šanghaji kousek od Tesly. Díky tomu by se společnost mohla vyhnout dovozním clům a snížit výrobní náklady na vůz až o 30 %.
 
Tesla Model 3
 
Hovoří se o tom, že by to současně mohlo vést ke snížení prodejní ceny vozu o 20 % (v nejlepším případě s dalším snižováním nákladů až o 30 %), přičemž ta dnes začíná na 355.800 čínských juanech (1,16 mil. Kč). I přes snížení ceny by ale měl zisk z každého prodaného vozu vzrůst dle automobilky zhruba o 30 % a pomoci automobilce vykázat další ziskové čtvrtletí. Tesla chce snižování výrobních nákladů dosáhnout i výrobou dalších součástek u lokálních dodavatelů v Číně, mluví se např. o zavěšení kol, tlumení a některých kovových dílech.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine
Další novinkou z dílen společnosti Apple je tablet iPad 8. generace. Ten dostává výkonnější hardware v podobě procesoru A12 Bionic. Ten obsahuje i Neural Engine. Zůstává 10,2" displej Retina a podpora pera Pencil 1. generace.
17.9.2020, aktualita, Milan Šurkala