www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla: pickup i pojištění za dveřmi, zvažuje těžbu surovin

Tesla: pickup i pojištění za dveřmi, zvažuje těžbu surovin
, , aktualita
Elon Musk při posledním meetingu s akcionáři prozradil spoustu zajímavých informací. Prozradil dobu uvedení nového pickupu, vysvětlil problémy, kterým automobilka čelí a hovořil také o pojišťovacích službách.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Tesla nemá lehké období, spousta negativních informací napovídá, že to moc dlouho nepřežije a cena akcií už na to reagovala poklesem zhruba na polovinu proti loňskému maximu. Elon Musk však na nedávném setkání s akcionáři poodhalil, kam společnost směřuje a na co se lze těšit (pokud se to podaří v rozumné době zrealizovat, s čímž má Tesla docela problém). Především uklidnil akcionáře, že s poptávkou opravdu není problém a jestli někde je, tak je to jednoznačně neschopnost vyrobit dostatečné množství aut, a to zejména kvůli akumulátorům. I proto odmítl nápad jednoho z akcionářů investovat do reklamy. To by bylo naprosté vyhazování peněz, protože nutnost sehnat více zákazníků rozhodně není to, co by automobilku nejvíc pálilo (navzdory tomu, že se v USA snížila dotace na vozy této značky).
 
Tesla logo
 
I proto Elon Musk zmínil to, že uvedení Tesly Semi a nového Roadsteru závisí primárně na tom, kdy se automobilce podaří zajistit si dostatek akumulátorů. Nicméně pokud jde o nový pickup, tak ten by se měl ukázat světu už v tomto létě. Raději však nechtějme vědět, kdy se začne prodávat. Měl by mít až sci-fi design, být praktičtější než Ford F-150, ale zároveň sportovnější než základní Porsche 911 a stát už pod 50.000 USD. Každopádně situace s akumulátory by se měla zlepšit ukončením převzetí společnosti Maxwell, kdy Musk toto převzetí hodnotil jako strategické, neboť přinese velmi důležité technologie.
 
Spolu s akumulátory vyvstává ale další otázka, a tou je těžba surovin pro ně. Musk se totiž nechal slyšet, že zvažuje z Tesly udělat současně i těžební společnost, která se sama bude starat o dodávky kritických materiálů. Snížilo by to i závislost Tesly na kolísající hodnotě nutných materiálů. Co je ale jisté, je pojištění. Tesla totiž bude chtít svým zákazníkům nabídnout své vlastní pojišťovací služby, a tak opět dostat nějaké ty dolary do kapsy. Jediné, co prý stojí v cestě, je dokončení jedné malé akvizice a dokončení potřebného softwaru.
 
Dále se hovořilo i o práci na třetí generaci solárních tašek, které se nicméně stále ještě neprodávají ve velkém ani v té druhé. Nová generace by měla srazit cenu na zhruba polovinu toho, co je běžné. Dále by se mělo objevit vylepšení funkce Tesla Summon (přivolání vozu). Jak vidíme, plánů je hodně, otázkou ale je, kdy (a zda) se podaří je splnit.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Harry Potter: Wizards Unite vyjde už 21. června Harry Potter: Wizards Unite vyjde už 21. června
Dlouho očekávaná nová hra od společnosti Niantic, Harry Potter: Wizards Unite, se už blíží. Vývojáři ji po testech v Austrálii a na Novém Zálandu hodlají představit světu už v tento pátek, 21. června.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD
Ban Spojených států na čínskou společnost Huawei je už i vidět. Prodeje smartphonů této společnosti padají o desítky procent a firma také předpokládá snížení příjmů o hrozivých 30 miliard dolarů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Hummer se možná vrátí jako elektromobil Hummer se možná vrátí jako elektromobil
Velká terénní auta Hummer se už nějaký ten pátek nevyrábí, společnost GM nicméně zvažuje, že značku vrátí na světlo tohoto světa. Mohla by totiž vyrábět velké terénní elektromobily a zatopit např. Rivianu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Bez turba a s manuálem: nové Porsche 718 GT4 a Spyder Bez turba a s manuálem: nové Porsche 718 GT4 a Spyder
I v dnešní době se najdou auta, která ctí staré hodnoty. I když i Porsche ve velkém přechází na přeplňované motory a automatické převodovky, 718 GT4 a Spyder budou výjimkou. Mají atmosférický šestiválec a manuál.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Niantic žaluje hackery vyvíjející upravený Pokémon GO Niantic žaluje hackery vyvíjející upravený Pokémon GO
Nianticu se nikdy nelíbilo, že se lidé snažili podvédět v jeho úspěšné hře Pokémon GO. Nyní to zašlo dokonce tak daleko, že skupinu hackerů Global++ chce hnát před soud za upravené verze oblíbené hry.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala