www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla: pickup i pojištění za dveřmi, zvažuje těžbu surovin

Tesla: pickup i pojištění za dveřmi, zvažuje těžbu surovin
, , aktualita
Elon Musk při posledním meetingu s akcionáři prozradil spoustu zajímavých informací. Prozradil dobu uvedení nového pickupu, vysvětlil problémy, kterým automobilka čelí a hovořil také o pojišťovacích službách.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Tesla nemá lehké období, spousta negativních informací napovídá, že to moc dlouho nepřežije a cena akcií už na to reagovala poklesem zhruba na polovinu proti loňskému maximu. Elon Musk však na nedávném setkání s akcionáři poodhalil, kam společnost směřuje a na co se lze těšit (pokud se to podaří v rozumné době zrealizovat, s čímž má Tesla docela problém). Především uklidnil akcionáře, že s poptávkou opravdu není problém a jestli někde je, tak je to jednoznačně neschopnost vyrobit dostatečné množství aut, a to zejména kvůli akumulátorům. I proto odmítl nápad jednoho z akcionářů investovat do reklamy. To by bylo naprosté vyhazování peněz, protože nutnost sehnat více zákazníků rozhodně není to, co by automobilku nejvíc pálilo (navzdory tomu, že se v USA snížila dotace na vozy této značky).
 
Tesla logo
 
I proto Elon Musk zmínil to, že uvedení Tesly Semi a nového Roadsteru závisí primárně na tom, kdy se automobilce podaří zajistit si dostatek akumulátorů. Nicméně pokud jde o nový pickup, tak ten by se měl ukázat světu už v tomto létě. Raději však nechtějme vědět, kdy se začne prodávat. Měl by mít až sci-fi design, být praktičtější než Ford F-150, ale zároveň sportovnější než základní Porsche 911 a stát už pod 50.000 USD. Každopádně situace s akumulátory by se měla zlepšit ukončením převzetí společnosti Maxwell, kdy Musk toto převzetí hodnotil jako strategické, neboť přinese velmi důležité technologie.
 
Spolu s akumulátory vyvstává ale další otázka, a tou je těžba surovin pro ně. Musk se totiž nechal slyšet, že zvažuje z Tesly udělat současně i těžební společnost, která se sama bude starat o dodávky kritických materiálů. Snížilo by to i závislost Tesly na kolísající hodnotě nutných materiálů. Co je ale jisté, je pojištění. Tesla totiž bude chtít svým zákazníkům nabídnout své vlastní pojišťovací služby, a tak opět dostat nějaké ty dolary do kapsy. Jediné, co prý stojí v cestě, je dokončení jedné malé akvizice a dokončení potřebného softwaru.
 
Dále se hovořilo i o práci na třetí generaci solárních tašek, které se nicméně stále ještě neprodávají ve velkém ani v té druhé. Nová generace by měla srazit cenu na zhruba polovinu toho, co je běžné. Dále by se mělo objevit vylepšení funkce Tesla Summon (přivolání vozu). Jak vidíme, plánů je hodně, otázkou ale je, kdy (a zda) se podaří je splnit.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala