www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla: pickup i pojištění za dveřmi, zvažuje těžbu surovin

Tesla: pickup i pojištění za dveřmi, zvažuje těžbu surovin
, , aktualita
Elon Musk při posledním meetingu s akcionáři prozradil spoustu zajímavých informací. Prozradil dobu uvedení nového pickupu, vysvětlil problémy, kterým automobilka čelí a hovořil také o pojišťovacích službách.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Tesla nemá lehké období, spousta negativních informací napovídá, že to moc dlouho nepřežije a cena akcií už na to reagovala poklesem zhruba na polovinu proti loňskému maximu. Elon Musk však na nedávném setkání s akcionáři poodhalil, kam společnost směřuje a na co se lze těšit (pokud se to podaří v rozumné době zrealizovat, s čímž má Tesla docela problém). Především uklidnil akcionáře, že s poptávkou opravdu není problém a jestli někde je, tak je to jednoznačně neschopnost vyrobit dostatečné množství aut, a to zejména kvůli akumulátorům. I proto odmítl nápad jednoho z akcionářů investovat do reklamy. To by bylo naprosté vyhazování peněz, protože nutnost sehnat více zákazníků rozhodně není to, co by automobilku nejvíc pálilo (navzdory tomu, že se v USA snížila dotace na vozy této značky).
 
Tesla logo
 
I proto Elon Musk zmínil to, že uvedení Tesly Semi a nového Roadsteru závisí primárně na tom, kdy se automobilce podaří zajistit si dostatek akumulátorů. Nicméně pokud jde o nový pickup, tak ten by se měl ukázat světu už v tomto létě. Raději však nechtějme vědět, kdy se začne prodávat. Měl by mít až sci-fi design, být praktičtější než Ford F-150, ale zároveň sportovnější než základní Porsche 911 a stát už pod 50.000 USD. Každopádně situace s akumulátory by se měla zlepšit ukončením převzetí společnosti Maxwell, kdy Musk toto převzetí hodnotil jako strategické, neboť přinese velmi důležité technologie.
 
Spolu s akumulátory vyvstává ale další otázka, a tou je těžba surovin pro ně. Musk se totiž nechal slyšet, že zvažuje z Tesly udělat současně i těžební společnost, která se sama bude starat o dodávky kritických materiálů. Snížilo by to i závislost Tesly na kolísající hodnotě nutných materiálů. Co je ale jisté, je pojištění. Tesla totiž bude chtít svým zákazníkům nabídnout své vlastní pojišťovací služby, a tak opět dostat nějaké ty dolary do kapsy. Jediné, co prý stojí v cestě, je dokončení jedné malé akvizice a dokončení potřebného softwaru.
 
Dále se hovořilo i o práci na třetí generaci solárních tašek, které se nicméně stále ještě neprodávají ve velkém ani v té druhé. Nová generace by měla srazit cenu na zhruba polovinu toho, co je běžné. Dále by se mělo objevit vylepšení funkce Tesla Summon (přivolání vozu). Jak vidíme, plánů je hodně, otázkou ale je, kdy (a zda) se podaří je splnit.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát
Samsung si pro příští rok chystá aktualizaci velmi úspěšné řady Galaxy A. Vlajková loď by si tentokrát měla odnést dokonce snímač s neuvěřitelným rozlišením 108 MPx, který byl vyvinut původně pro Xiaomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní
Na oslavu 110 let existence automobilky Bugatti a připomenutí legendárního modelu EB110 vyrobí automobilka limitovanou sérií vozů Centodieci. Připravte se na výkon 1600 koní a cenu 8 milionů EUR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz
Chybné aktualizace se nevyhýbají žádnému výrobci a tentokrát se to povedlo Microsoftu. Jeho mobilní zařízení Surface Book 2 a Surface Pro 6 totiž po aktualizaci velmi často padají do throttlingu CPU, které pak běží jen na frekvenci 400 MHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou
Motorola představila nový smartphone One Action. Jak už název napovídá, je určen pro akční zákazníky. Důvodem je zde širokoúhlý fotoaparát se 117° záznamem s otočeným senzorem pro pohodlné natáčení.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Evolveo přichází s chytrým náramkem FitBand B5 Evolveo přichází s chytrým náramkem FitBand B5
Evolveo si přichystalo nový chytrý náramek FitBand B5, který vstupuje na český trh. Tento model má barevný OLED displej, aktivní GPS modul a překvapivě slušnou výdrž 120mAh Li-Pol akumulátoru.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala