www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů

Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů
, , aktualita
Tesla vybudovala obrovskou síť nabíječek Supercharger, ty ale byly dostupné výhradně elektromobilům Tesla. To by se ještě letos mělo změnit. Musk hodlá nabíječky otevřít i pro jiné značky elektromobilů.
K oblíbeným
reklama
Společnost Tesla uspěla se svými elektromobily i díky tomu, že představila koncept nabíjecí sítě Supercharger. Nabídla totiž nejen samotný elektromobil, ale i řešení jeho nabíjení, a to jak pomalého doma (wallbox, příp. i powerwall se solárními panely, tedy i řešení výroby energie), tak rychlého na cestách (Supercharger). To pochopitelně neznamená, že tyto možnosti musí zákazníci využít, ale pro smysluplnost a koncept elektromobility v podání Tesly je důležité, že mohou. Dosud ale byly Superchargery vyhrazeny automobilům Tesla, ale nikoli jiným značkám. To se ještě letos změní.
 
Tesla Supercharger
ilustrační obrázek, autor: Jakob Härter, CC BY-SA 2.0, přes Wikimedia Commons
 
Elon Musk tak opět ohlásil na Twitteru v jedné z jeho reakcí. Řekl, že vytvořili vlastní nabíjecí konektor, protože tehdy nebyl žádný nabíjecí standard a Tesla byla jediným výrobcem elektromobilů s dlouhým dojezdem. To je a není pravda. Původní Roadester měl vlastní konektor, který nebyl fyzicky kompatibilní s J1772, ale elektricky ano. Důvod byl prostý, Tesla byla jednou z firem, která standard J1772 vytvářela. Ostatní standardy pak byly navrhovány v době, kdy Tesla dokončovala Model S a zahajovala stavbu prvních Superchargerů.
 
Dále dodal, že síť Superchargerů by se už letos měla začít otevírat dalších výrobcům elektromobilů. Otázkou je, jak se tato síť popere s vozy navíc, nicméně je nutno říci, že Tesla má poměrně velké tržní podíly, takže nelze očekávat, že by šlo o řádově více vozů. Pro firmu, která není jen automobilkou, ale také energetickou společností, tento krok může přinést další finance navíc a zvýšit podíl energetiky na příjmech firmy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h
Je dobře známo, že Čína a její společnost CRRC Corporation chystá nové rychlovlaky typu maglev. Nyní představila výsledek svého vývoje, který bude v budoucnu brázdit Čínu rychlostí přes 600 km/h.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km
Mercedes-Benz se chce rychle stát automobilkou vyrábějící jen elektromobily. Vizi takové budoucnosti nyní ukazuje jeho koncept Vision EQXX, který by měl přinést excelentní efektivitu a nízkou spotřebu.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují
Vypadá to, že velmi dlouho očekávaný elektrický truck Tesla Semi se přeci jen začne už brzy vyrábět. Přípravy na výrobu jsou v závěrečné fázi a vozu bychom se tak mohli dočkat už v následujících měsících.
21.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88 MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88
MediaTek přichází s aktualizovanými procesory pro mainstreamové a levnější telefony. Představuje 8jádrové procesory Helio G96 a Helio G88. V obou případech počítejte nanejvýše se 4G LTE připojením.
19.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Xiaomi předběhlo Apple, je 2. nejprodávanější na trhu se smartphony Xiaomi předběhlo Apple, je 2. nejprodávanější na trhu se smartphony
Společnosti Xiaomi se podle posledního průzkumu velmi daří. Na místě dvojky totiž překonala Apple, který byl odsunut na 3. místo. Čínští výrobci obecně zaznamenali znatelné nárůsty s výjimkou Huawei.
19.7.2021, aktualita, Milan Šurkala