www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla opět láme své rekordy, dodala přes 240 tisíc aut za čtvrtletí

Tesla opět láme své rekordy, dodala přes 240 tisíc aut za čtvrtletí
, , aktualita
Zájem o elektromobily Tesla neutuchá a společnosti se opět podařilo znatelně navýšit produkci i dodávky. Proti minulému čtvrtletí došlo k nárůstu o 15 % a proti minulému roku o téměř dvě třetiny.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Tesla vydala nejnovější čísla o své produkci a dodávkách elektromobilů. Opět jde o rekordní čtvrtletí, které je asi o pětinu lepší než to předchozí. Bylo vyrobeno 8941 vozů Model S/X a dodáno zhruba 9275 kusů (číslo ještě není finální, může se lehce lišit dle toho, až se správně vyhodnotí všechno potřebné papírování). V případě Modelů 3/Y to bylo 228822 vyrobených vozů a dodáno jich bylo 232025 kusů. Celková produkce tak dosáhla 237823 kusů a dodávky 241,3 tisíce. Zajímavostí je také to, že 20 % Modelů S/X bylo prodáno pomocí operativního leasingu, zatímco u Modelů 3/Y jde o 6 %.
 
Tesla Model 3
 
Máme-li to uvést do kontextu, pak proti minulému čtvrtletí (Q2/21) stoupla produkce o 15,2 %, proti minulému roku (Q3/20) pak o 64,0 %. Automobilka tak letos vyrobila už 624,6 tisíce vozů a dá se stále očekávat, že roční produkce pro rok 2021 přesáhne 900 tisíc vozů. Je zajímavé, že se firmě navzdory globální čipové krizi stále daří navyšovat produkci, přestože přiznává, že i ona sama jí byla zasažena. Nebýt krize, mohla by být výrobní čísla možná ještě vyšší. Připomeňme ještě, že slavnostní otevření továrny v Berlíně je za dveřmi a zahájení produkce by na sebe už nemělo nechat čekat o moc déle.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BMW v roce 2024 přestane v Mnichově vyrábět spalovací motory BMW v roce 2024 přestane v Mnichově vyrábět spalovací motory
Konec spalovacích motorů se podle všeho blíží a automobilka BMW už ohlásila, že s jejich výrobou v mnichovské továrně skončí do roku 2024. Minimálně z poloviny elektrické chce BMW být do roku 2030.
25.10.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jak funguje spalovací motor? Průhledný motor ve slow-motion videu napoví Jak funguje spalovací motor? Průhledný motor ve slow-motion videu napoví
Možnosti moderních kamer jsou velmi dobré, ale občas je potřeba jim pro netradiční záběry trochu pomoci. Na YouTube se takto objevilo video, které vyřešilo natáčení spalování paliva v motoru jeho průhledným blokem.
25.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Solární karavan Stella Vita dojel do cíle jen na sluneční energii Solární karavan Stella Vita dojel do cíle jen na sluneční energii
Solární karavan Stella Vita nizozemských studentů dojel jen na sluneční energii z Nizozemí až na úplný jih Španělska. Celkově měl ujet téměř 3000 km, nakonec to ale s několika peripetiemi bylo okolo 2000 km. I tak je to ale úspěch.
24.10.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou
Automobilka NIO chce rozšířit funkčnost svých stanic pro výměnu akumulátorů svých elektromobilů. Nově budou instalovány solární panely a síť se tak současně stane i decentralizovanou solární elektrárnou.
22.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Software si spletl registrační značku a tričko, řidiči tak hrozila pokuta Software si spletl registrační značku a tričko, řidiči tak hrozila pokuta
Programy nejsou neomylné a pokud je někdo nekontroluje, může dojít k zajímavým situacím. Pár z Velké Británie tak dostal pokutu za jízdu v pruhu pro autobusy, ačkoli v daném místě nikdy nejel. Počítač si totiž spletl nápis s registrační značkou.
20.10.2021, aktualita, Milan Šurkala