www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla opět láme své rekordy, dodala přes 240 tisíc aut za čtvrtletí

Tesla opět láme své rekordy, dodala přes 240 tisíc aut za čtvrtletí
, , aktualita
Zájem o elektromobily Tesla neutuchá a společnosti se opět podařilo znatelně navýšit produkci i dodávky. Proti minulému čtvrtletí došlo k nárůstu o 15 % a proti minulému roku o téměř dvě třetiny.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Tesla vydala nejnovější čísla o své produkci a dodávkách elektromobilů. Opět jde o rekordní čtvrtletí, které je asi o pětinu lepší než to předchozí. Bylo vyrobeno 8941 vozů Model S/X a dodáno zhruba 9275 kusů (číslo ještě není finální, může se lehce lišit dle toho, až se správně vyhodnotí všechno potřebné papírování). V případě Modelů 3/Y to bylo 228822 vyrobených vozů a dodáno jich bylo 232025 kusů. Celková produkce tak dosáhla 237823 kusů a dodávky 241,3 tisíce. Zajímavostí je také to, že 20 % Modelů S/X bylo prodáno pomocí operativního leasingu, zatímco u Modelů 3/Y jde o 6 %.
 
Tesla Model 3
 
Máme-li to uvést do kontextu, pak proti minulému čtvrtletí (Q2/21) stoupla produkce o 15,2 %, proti minulému roku (Q3/20) pak o 64,0 %. Automobilka tak letos vyrobila už 624,6 tisíce vozů a dá se stále očekávat, že roční produkce pro rok 2021 přesáhne 900 tisíc vozů. Je zajímavé, že se firmě navzdory globální čipové krizi stále daří navyšovat produkci, přestože přiznává, že i ona sama jí byla zasažena. Nebýt krize, mohla by být výrobní čísla možná ještě vyšší. Připomeňme ještě, že slavnostní otevření továrny v Berlíně je za dveřmi a zahájení produkce by na sebe už nemělo nechat čekat o moc déle.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další prototyp Tesly Cybertruck dostal obří stěrač Další prototyp Tesly Cybertruck dostal obří stěrač
Elektrický pickup Tesla Cybertruck se jen pomalu blíží k sériové výrobě. Ta už měla začít, ale budeme si muset počkat ještě rok. Prototyp vozu se ukázal na dráze a ukázal např. obří stěrač nebo povinná zrcátka.
13.12.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Tesla za letošek vyrobila v Číně už přes 413 tisíc vozů Tesla za letošek vyrobila v Číně už přes 413 tisíc vozů
Šanghajská továrna Tesly automobilce výrazně umožnila navýšit výrobní kapacitu a podle posledních zpráv za prvních 11 měsíců poslala do světa přes 413 vozů. A zdaleka nešlo jen o vozy pro Čínu.
12.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Renault Zoe získal 0 hvězd v Euro NCAP i kvůli změně metodiky Renault Zoe získal 0 hvězd v Euro NCAP i kvůli změně metodiky
Elektromobil Renault Zoe si před 8 lety odnesl z testů Euro NCAP excelentní 5hvězdičkové hodnocení. Poslední test však vozu nepřinesl ani jednu hvězdičku. Změny na voze i metodice si vybraly svou daň.
10.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Zkušenosti z testu policejní Tesly Model 3 v Británii jsou pozitivní Zkušenosti z testu policejní Tesly Model 3 v Británii jsou pozitivní
Policejní vozy Tesla dnes nejsou už ničím až tak výjimečným. V Británii vytvořila policejní variantu Modelu 3 přímo sama Tesla a nabídla ji zdejší policii k dlouhodobějšímu testování. Výsledky jsou poměrně pozitivní.
8.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO rozšiřuje možnosti dočasného upgradu velikosti akumulátoru svých EV NIO rozšiřuje možnosti dočasného upgradu velikosti akumulátoru svých EV
Čínská elektromobilka NIO provozuje netradiční projekt Power Swap, kdy si uživatelé mohou místo nabíjení akumulátorů zajet rovnou pro jeho rychlou výměnu. Nově se rozšiřují možnosti volby jiných kapacit pro výměnu.
6.12.2021, aktualita, Milan Šurkala