www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla Model 3 shořela po nárazu do odtahovky v Moskvě

Tesla Model 3 shořela po nárazu do odtahovky v Moskvě
, , aktualita
Další požár elektromobilu připadl na Teslu Model 3 v ruské Moskvě. Tentokrát vůz narazil v téměř stokilometrové rychlosti do vozu odtahové služby, načež se za chvíli vznítil a dvakrát explodoval.
K oblíbeným
reklama
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledované a nyní tu máme další případ. Tentokrát jde o nehodu v ruské Moskvě, kde došlo k nárazu elektromobilu Tesla Model 3 do odstaveného vozu odtahové služby. Ten totiž částečně čouhal do jízdního pruhu a vůz Alexeje Tretiakova do něj narazil v rychlosti téměř 100 km/h. Tesla totiž brzdila jen těsně před nárazem, což už nestačilo rychlost dostatečně snížit.
 
 
Zprávy o nehodě jsou ale typicky dost nejasné, takže se v průběhu objevování informací mnohokrát měnily a upřesňovaly. Podle posledního stavu to vypadá, že vůz byl provozován v režimu omezeného autopilota (patrně jen s asistentem jízdy v jízdním pruhu). Po nehodě řidič vůz opustil se zlomeninou jedné nohy (původní zprávy přitom hovořily o vážných poraněních vyžadujících intenzivní péči), jeho děti to odnesly maximálně jen mírnými škrábanci. Vůz se však po nárazu vznítil a následovaly dokonce i dvě exploze, které se podařilo zachytit i na videu stejně jako záběr samotné nehody bezpečnostní kamerou.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Francouzská solární silnice je ještě větší průšvih, než se zdálo Francouzská solární silnice je ještě větší průšvih, než se zdálo
Před třemi lety Francouzi postavili kilometrovou solární silnici. Jenže už za rok vyšlo najevo, že nedává zdaleka takové množství energie, kolik bylo plánováno. Další rok ukázal, že jde o naprostou tragédii.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří
Operační systém Google Android není zrovna synonymem pro vysoké bezpečí. Dost často se i do oficiálního obchodu dostanou závadné aplikace, což chce Google změnit. Vývojářům se ale zvýšená kontrola nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát
Samsung si pro příští rok chystá aktualizaci velmi úspěšné řady Galaxy A. Vlajková loď by si tentokrát měla odnést dokonce snímač s neuvěřitelným rozlišením 108 MPx, který byl vyvinut původně pro Xiaomi.
18.8.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní
Na oslavu 110 let existence automobilky Bugatti a připomenutí legendárního modelu EB110 vyrobí automobilka limitovanou sérií vozů Centodieci. Připravte se na výkon 1600 koní a cenu 8 milionů EUR.
18.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz
Chybné aktualizace se nevyhýbají žádnému výrobci a tentokrát se to povedlo Microsoftu. Jeho mobilní zařízení Surface Book 2 a Surface Pro 6 totiž po aktualizaci velmi často padají do throttlingu CPU, které pak běží jen na frekvenci 400 MHz.
18.8.2019, aktualita, Milan Šurkala