Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tesla Model 3 má zimní problémy, dostat se do auta je umění

20.11.2018, Milan Šurkala, aktualita
Před rokem ještě v podstatě nebyly skoro žádné vozy Tesla Model 3 v provozu. Letos je to podstatně jiné a týká se to i severních oblastí. A jak se ukazuje, novinka má se zimou dost velké potíže. Dostat se do auta není zrovna jednoduché.
Právě začíná první zima pro vozy Tesla Model 3 a ukazuje se, že zatímco velké Tesly byly v průběhu let vyladěny natolik, že s chladnými podmínkami nemají větší problémy (ostatně v chladném Norsku jich jezdí kvanta a nikdo si nijak zvlášť nestěžuje), v případě Modelu 3 je to docela špatné. Místo normální kliky mají totiž zapuštěnou, kterou je nejprve na jedné straně zatlačit, aby se vysunula z druhé strany (úplně normální kliku ale nemá ani Model S, tam je dokonce elektronicky výsuvná). V Kanadě, kde už teď klesají stupně někam k -5 až -10 °C, tak mají majitelé problémy se dostat do vozu. Kliky jsou často přimrzlé a nelze je tak stlačit.
 
 
Vyzkoušel to i majitel serveru Electrek.co, Fred Lambert, kdy jeho Tesla Model 3 stála venku v -7 °C. Na 10 minut zapnul vyhřívání interiéru na 22 °C, přičemž vůz se vevnitř vyhřál na 1 °C. Přesto se dopředu na prvních několik pokusů nedostal. Zadní kliku se mu sice podařilo rozpohybovat poměrně rychle, jenže nefungovala funkce mírného stažení oken, aby se dala otevřít. Ta byla přimrzlá a dveře tak napoprvé neotevřel. To se mu později po opakovaných pokusech podařilo s těmi předními. Nyní se tak majitelé obávají, co budou jejich vozy dělat, až začne opravdová severoamerická zima s teplotami i hlouběji pod -20 °C. Zajímavé je, že Fred Lambert jezdí i Teslou Model S a při stejných podmínkách neměl s otevíráním žádné problémy.
 
Zdroj: electrek.co


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama