www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla Model 3 má zimní problémy, dostat se do auta je umění

Tesla Model 3 má zimní problémy, dostat se do auta je umění
, , aktualita
Před rokem ještě v podstatě nebyly skoro žádné vozy Tesla Model 3 v provozu. Letos je to podstatně jiné a týká se to i severních oblastí. A jak se ukazuje, novinka má se zimou dost velké potíže. Dostat se do auta není zrovna jednoduché.
reklama
Právě začíná první zima pro vozy Tesla Model 3 a ukazuje se, že zatímco velké Tesly byly v průběhu let vyladěny natolik, že s chladnými podmínkami nemají větší problémy (ostatně v chladném Norsku jich jezdí kvanta a nikdo si nijak zvlášť nestěžuje), v případě Modelu 3 je to docela špatné. Místo normální kliky mají totiž zapuštěnou, kterou je nejprve na jedné straně zatlačit, aby se vysunula z druhé strany (úplně normální kliku ale nemá ani Model S, tam je dokonce elektronicky výsuvná). V Kanadě, kde už teď klesají stupně někam k -5 až -10 °C, tak mají majitelé problémy se dostat do vozu. Kliky jsou často přimrzlé a nelze je tak stlačit.
 
 
Vyzkoušel to i majitel serveru Electrek.co, Fred Lambert, kdy jeho Tesla Model 3 stála venku v -7 °C. Na 10 minut zapnul vyhřívání interiéru na 22 °C, přičemž vůz se vevnitř vyhřál na 1 °C. Přesto se dopředu na prvních několik pokusů nedostal. Zadní kliku se mu sice podařilo rozpohybovat poměrně rychle, jenže nefungovala funkce mírného stažení oken, aby se dala otevřít. Ta byla přimrzlá a dveře tak napoprvé neotevřel. To se mu později po opakovaných pokusech podařilo s těmi předními. Nyní se tak majitelé obávají, co budou jejich vozy dělat, až začne opravdová severoamerická zima s teplotami i hlouběji pod -20 °C. Zajímavé je, že Fred Lambert jezdí i Teslou Model S a při stejných podmínkách neměl s otevíráním žádné problémy.
 
Zdroj: electrek.co


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi Redmi 7 Pro prozrazuje svůj design a výbavu Xiaomi Redmi 7 Pro prozrazuje svůj design a výbavu
V čínské databázi TENAA byl spatřen dosud nepředstavený smartphone od Xiaomi. A nejspíš půjde o Redmi 7 Pro, které by mělo být vybaveno displejem s kapkovitým výřezem a duálním fotoaparátem na zádech.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo uvádí Z5s se třemi foťáky a Z5 Pro GT se Snapdragonem 855 Lenovo uvádí Z5s se třemi foťáky a Z5 Pro GT se Snapdragonem 855
Lenovo představilo očekávaný smartphone střední třídy Z5s vybavený třemi zadními fotoaparáty. Ještě více pozornosti ovšem získal vysouvací model Z5 Pro GT, který jako první na světě využívá Snapdragon 855 a až 12GB RAM.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Čínské SUV Nio ES6 přichází i s 84kWh akumulátorem Čínské SUV Nio ES6 přichází i s 84kWh akumulátorem
Čínská automobilka Nio představila nové SUV ES6, které je menším bratříčkem modelu ES8. Přichází i ve variantě s velkým 84kWh akumulátorem, který by v některých verzích měl poslat dojezd i přes 500 km.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Český NÚKIB varuje před Huawei a ZTE, obává se bezpečnosti Český NÚKIB varuje před Huawei a ZTE, obává se bezpečnosti
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost vydal varování před softwarem i hardwarem společností Huawei a ZTE. Vadí mu především provázanost s čínskou vládou, která by produkty mohla zneužívat ve svůj prospěch.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Lenovo ThinkPad L390 a L390 Yoga: první ThinkPady s Whiskey Lake Lenovo ThinkPad L390 a L390 Yoga: první ThinkPady s Whiskey Lake
Lenovo začalo s omlazováním svých pracovních notebooků pro rok 2019. Jako první byly představeny modely ThinkPad L390 a ThinkPad L390 Yoga, které dostaly osmou generaci procesorů Intel Core.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik