www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla Model 3 má zimní problémy, dostat se do auta je umění

Tesla Model 3 má zimní problémy, dostat se do auta je umění
, , aktualita
Před rokem ještě v podstatě nebyly skoro žádné vozy Tesla Model 3 v provozu. Letos je to podstatně jiné a týká se to i severních oblastí. A jak se ukazuje, novinka má se zimou dost velké potíže. Dostat se do auta není zrovna jednoduché.
reklama
Právě začíná první zima pro vozy Tesla Model 3 a ukazuje se, že zatímco velké Tesly byly v průběhu let vyladěny natolik, že s chladnými podmínkami nemají větší problémy (ostatně v chladném Norsku jich jezdí kvanta a nikdo si nijak zvlášť nestěžuje), v případě Modelu 3 je to docela špatné. Místo normální kliky mají totiž zapuštěnou, kterou je nejprve na jedné straně zatlačit, aby se vysunula z druhé strany (úplně normální kliku ale nemá ani Model S, tam je dokonce elektronicky výsuvná). V Kanadě, kde už teď klesají stupně někam k -5 až -10 °C, tak mají majitelé problémy se dostat do vozu. Kliky jsou často přimrzlé a nelze je tak stlačit.
 
 
Vyzkoušel to i majitel serveru Electrek.co, Fred Lambert, kdy jeho Tesla Model 3 stála venku v -7 °C. Na 10 minut zapnul vyhřívání interiéru na 22 °C, přičemž vůz se vevnitř vyhřál na 1 °C. Přesto se dopředu na prvních několik pokusů nedostal. Zadní kliku se mu sice podařilo rozpohybovat poměrně rychle, jenže nefungovala funkce mírného stažení oken, aby se dala otevřít. Ta byla přimrzlá a dveře tak napoprvé neotevřel. To se mu později po opakovaných pokusech podařilo s těmi předními. Nyní se tak majitelé obávají, co budou jejich vozy dělat, až začne opravdová severoamerická zima s teplotami i hlouběji pod -20 °C. Zajímavé je, že Fred Lambert jezdí i Teslou Model S a při stejných podmínkách neměl s otevíráním žádné problémy.
 
Zdroj: electrek.co


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Levný Huawei Y6 Pro 2019 byl v tichosti představen Levný Huawei Y6 Pro 2019 byl v tichosti představen
I smartphone za pár korun může vypadat k světu. Dokazuje to i nový Huawei Y6 Pro 2019, který se zatím prodává na jediném trhu, ale to se snad brzy změní. Vzhledem k nízké ceně je ovšem nutné čekat kompromisy ve výbavě.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik