www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla Model 3 má zimní problémy, dostat se do auta je umění

Tesla Model 3 má zimní problémy, dostat se do auta je umění
, , aktualita
Před rokem ještě v podstatě nebyly skoro žádné vozy Tesla Model 3 v provozu. Letos je to podstatně jiné a týká se to i severních oblastí. A jak se ukazuje, novinka má se zimou dost velké potíže. Dostat se do auta není zrovna jednoduché.
K oblíbeným
reklama
Právě začíná první zima pro vozy Tesla Model 3 a ukazuje se, že zatímco velké Tesly byly v průběhu let vyladěny natolik, že s chladnými podmínkami nemají větší problémy (ostatně v chladném Norsku jich jezdí kvanta a nikdo si nijak zvlášť nestěžuje), v případě Modelu 3 je to docela špatné. Místo normální kliky mají totiž zapuštěnou, kterou je nejprve na jedné straně zatlačit, aby se vysunula z druhé strany (úplně normální kliku ale nemá ani Model S, tam je dokonce elektronicky výsuvná). V Kanadě, kde už teď klesají stupně někam k -5 až -10 °C, tak mají majitelé problémy se dostat do vozu. Kliky jsou často přimrzlé a nelze je tak stlačit.
 
 
Vyzkoušel to i majitel serveru Electrek.co, Fred Lambert, kdy jeho Tesla Model 3 stála venku v -7 °C. Na 10 minut zapnul vyhřívání interiéru na 22 °C, přičemž vůz se vevnitř vyhřál na 1 °C. Přesto se dopředu na prvních několik pokusů nedostal. Zadní kliku se mu sice podařilo rozpohybovat poměrně rychle, jenže nefungovala funkce mírného stažení oken, aby se dala otevřít. Ta byla přimrzlá a dveře tak napoprvé neotevřel. To se mu později po opakovaných pokusech podařilo s těmi předními. Nyní se tak majitelé obávají, co budou jejich vozy dělat, až začne opravdová severoamerická zima s teplotami i hlouběji pod -20 °C. Zajímavé je, že Fred Lambert jezdí i Teslou Model S a při stejných podmínkách neměl s otevíráním žádné problémy.
 
Zdroj: electrek.co


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple
Další projekt autonomních vozidel má na starosti společnost TuSimple. Ta provede další test na reálných silnicích ve spolupráci s americkou poštou USPS, pro kterou bude vozit balíky mezi dvěma logistickými centry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě
Mobilní operátor Vodafone ohlásil, že od léta zhoršuje své služby, což se ale tradičně snaží zastřít marketingovými texty o zpřehledňování a zjednodušování služeb. Vrací se totiž k účtování po minutě, tedy 60+60.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 3: miláček davu Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 3: miláček davu
Náramek Mi Band 3 čínského Xiaomi jde u nás opravdu na dračku. V dnešní recenzi se podíváme, co nabízí a zda opravdu stojí za to. Cenově jde o velmi levnou záležitost, přesto slibuje dost funkcí.
Včera, recenze, Milan Šurkala
Honor 20 a Honor 20 Pro oficiálně: v hlavní roli fotoaparáty Honor 20 a Honor 20 Pro oficiálně: v hlavní roli fotoaparáty
Honor přinesl nové špičkové modely zaměřené na focení. Jeden z nich nabízí na zádech celkem čtyři fotoaparáty, z toho jeden pro makro. Další z foťáků se zase vyznačuje rekordní světelností. To vše doplněno o známý procesor Kirin 980.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent
Poslední finanční výsledky automobilky Tesla nebyly vůbec pozitivní. Elon Musk to tak nehodlá nechat a nechal se slyšet, že od nynějška se bude kontrolovat každý utracený cent, aby se náklady snížily na naprosté minimum.
21.5.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře