Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tesla Model 3 diskvalifikována z 2. místa za neschválené "palivo"

13.11.2018, Milan Šurkala, aktualita
Cameron Rogers dokázal na nedávném závodu Global Time Attack Super Lap získat s Teslou Model 3 výborné 2. místo. Z vítězného pódia jej ale posléze vyhodili, neboť použil neschválené palivo, elektřinu.
Některým lidem leží elektrická auta hodně v žaludku, což se ukázalo i nedávno na Global Time Attack Super Lap v Buttonwillowu. Cameron Rogers je nadšenec závodící s elektrickou Teslou Model 3, kterou postupně vylepšuje a s níž byl na této akci velmi úspěšný. Jednou z úprav je nové odpružení od Mountain Pass Performance. Dalším vylepšením, o které se postarala sama Tesla, je nový Track Mode, který byl uvolněn před pár dny. Ten vylepšuje chlazení, takže se auto tolik nepřehřívá a umožňuje mu na plný výkon objet podstatně delší trasu než doposud.
 
 
Na akci se Rogersovi podařilo zajet čas 2:00.78 minuty, což mu umožnilo získat druhé místo ve své třídě. Auto ale umí jet i rychleji, Sasha Anis z Mountain Pass Performance dokázal zajet trať dokonce za 1:59.12 minuty, ten se ale neúčastnil závodu. Takový čas by už stačil na první příčku. Organizátoři vyhlásili pořadí a Rogers se dokonce dostal na pódium. Někomu se ale vítězství elektromobilu hodně nelíbilo, načež vznesl protest (viz cca 17 minutu videa), že "elektřina není v seznamu schválených paliv". Organizátoři tak Rogerse diskvalifikovali a vyhlásili nové pořadí. Tak snad příště už bude v pravidlech i elektřina.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama