www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla míří k soudu za nehodu autopilota v Modelu X

Tesla míří k soudu za nehodu autopilota v Modelu X
, , aktualita
Před více než rokem se stala závažná nehoda vozu Tesla Model X, při které zemřel inženýr Applu Walter Huang. Jeho rodina nyní žaluje automobilku kvůli funkci autopilota, který nedokázal zabránit nehodě a měl ji spíše způsobit.
K oblíbeným
reklama
Na jaře minulého roku, 23. března 2018, se stala tragická nehoda vozu Tesla Model X P100D modelového ročníku 2017, při které zemřel Walter Huang, inženýr ze společnosti Apple. Vůz tehdy při řízení autopilotem ve vysoké rychlosti narazil do betonové překážky. Pozůstalí dávají smrt svého blízkého za vinu automobilce, která dle jejich slov testuje betaverzi autopilota na skutečných řidičích, což je nepřípustné. Podali proto na Teslu žalobu, ve které automobilce vytýkají také absenci automatického brzdění před překážkou, což však není pravda. Vozy Tesla jsou tímto systémem standardně vybavovány.
 
 
Navíc se ukázalo, že Huang toho dne několikrát ignoroval výzvy autopilota o dotknutí se volantu. Huang byl opakovaně vyzván ke spolupráci a minimálně po dobu 6 sekund před nárazem se vůbec nevěnoval řízení a kontrole autopilota (což je nutno dělat, neboť autopilot ve stávající verzi vyžaduje neustálý dohled řidiče). Podle záznamů měl řidič jasný výhled na betonovou překážku a několik sekund na reakci, čehož ale nevyužil. Na druhou stranu je pravdou, že vůz před nárazem nejenže nebrzdil, ale dokonce zrychloval z 62 na téměř 71 mil za hodinu (ze 100 na 114 km/h). Tesla se zatím k podané žalobě nevyjádřila a my budeme dále sledovat vývoj této kauzy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vylepšené MacBooky Air jsou i horší, mají pomalejší SSD Vylepšené MacBooky Air jsou i horší, mají pomalejší SSD
Apple před pár dny inovoval nabídku svých notebooků MacBook Air. Zjistilo se však, že nové verze mají i jednu nepříjemnou vlastnost. Jejich SSD disky jsou ve čtení znatelně pomalejší než v minulosti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Chystá se Sony Xperia 1R, údajně dostane 5K displej Chystá se Sony Xperia 1R, údajně dostane 5K displej
I když se společnosti Sony na trhu smartphonů poslední roky vůbec nedaří, stále se snaží přicházet s novinkami. Jednou z nich by mohla být připravovaná Xperia 1R s extrémním 5K rozlišením displeje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm dostal pokutu 242 mil. EUR za dumpingové ceny Qualcomm dostal pokutu 242 mil. EUR za dumpingové ceny
Společnost Qualcomm si vysloužila další nemalou pokutu. Evropská komise na ní uvalila vysokou pokutu ve výši 242 milionů EUR za umělé podsazování cen za účelem eliminace konkurenčních výrobců 3G modemů pro smartphony.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy Watch Active 2 získají EKG, ale ne hned Samsung Galaxy Watch Active 2 získají EKG, ale ne hned
Internetem už kolují zprávy o připravované nové generaci chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch Active 2. Ty by měly dostat systém měření EKG jako Apple Watch 4. Bohužel si ale na tuto funkci ještě počkáme.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed
Chevrolet Corvette se po 66 letech výroby dočkal velké změny. Nový model C8 Stingray modelového ročníku 2020 totiž vyjede s motorem uprostřed. A půjde o pořádně velký atmosférický osmiválec.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala