www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla míří k soudu za nehodu autopilota v Modelu X

Tesla míří k soudu za nehodu autopilota v Modelu X
, , aktualita
Před více než rokem se stala závažná nehoda vozu Tesla Model X, při které zemřel inženýr Applu Walter Huang. Jeho rodina nyní žaluje automobilku kvůli funkci autopilota, který nedokázal zabránit nehodě a měl ji spíše způsobit.
K oblíbeným
reklama
Na jaře minulého roku, 23. března 2018, se stala tragická nehoda vozu Tesla Model X P100D modelového ročníku 2017, při které zemřel Walter Huang, inženýr ze společnosti Apple. Vůz tehdy při řízení autopilotem ve vysoké rychlosti narazil do betonové překážky. Pozůstalí dávají smrt svého blízkého za vinu automobilce, která dle jejich slov testuje betaverzi autopilota na skutečných řidičích, což je nepřípustné. Podali proto na Teslu žalobu, ve které automobilce vytýkají také absenci automatického brzdění před překážkou, což však není pravda. Vozy Tesla jsou tímto systémem standardně vybavovány.
 
 
Navíc se ukázalo, že Huang toho dne několikrát ignoroval výzvy autopilota o dotknutí se volantu. Huang byl opakovaně vyzván ke spolupráci a minimálně po dobu 6 sekund před nárazem se vůbec nevěnoval řízení a kontrole autopilota (což je nutno dělat, neboť autopilot ve stávající verzi vyžaduje neustálý dohled řidiče). Podle záznamů měl řidič jasný výhled na betonovou překážku a několik sekund na reakci, čehož ale nevyužil. Na druhou stranu je pravdou, že vůz před nárazem nejenže nebrzdil, ale dokonce zrychloval z 62 na téměř 71 mil za hodinu (ze 100 na 114 km/h). Tesla se zatím k podané žalobě nevyjádřila a my budeme dále sledovat vývoj této kauzy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška
Lenovo ukázalo čínským novinářům video s konceptem připravovaného flexibilního smartphonu Motorola Razr. Toto video ovšem měla společnost ukrást od jednoho z fanoušků a opatřit jej vlastním logem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy
Čínská značka Realme, která patří stejnému vlastníkovi jako známější OnePlus, představila svůj zatím nejvybavenější telefon. Nabízí pěkný design, vysouvací přední kameru i čtečku otisků v displeji. A existuje reálná šance, že se dostane na evropské trhy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu
Garmin představil satelitní navigaci Overlander určenou pro terénní vozidla. Vybavena je velkým displejem a odolným tělem, kromě jiných vychytávek má řidič k dispozici topografické mapy usnadňující cestu v terénu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry
Xiaomi připravuje cenově dostupnou novinku Redmi 7A, která by měla dostat ještě agresivnější cenovku než Redmi 7. Jaké ústupky si to vyžádá? Parametry smartphonu společně s jeho obrázky nyní unikly na internet.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik