www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla dosáhla výroby 1000 kusů Modelu 3 za den

Tesla dosáhla výroby 1000 kusů Modelu 3 za den
, , aktualita
Automobilce Tesla se podařilo dosáhnout významného milníku v produkci elektromobilu Model 3. Nyní byla schopna vyrobit za jeden den 1000 kusů tohoto vozu. Cílem je však toto udržet, posléze překonat a rozběhnout efektivní výrobu nejlevnější varianty.
K oblíbeným
reklama
Rychlost produkce elektromobilu Tesla Model 3 se pomalu zvyšuje, ale stále není tak vysoká, jak by si Elon Musk přál. Přesto bylo dosaženo významného posunu, kdy se automobilce podařilo vyrobit přes 1000 kusů vozu za jediný den. Cílem automobilky je nyní takové tempo nejenže udržet, což by znamenalo 7 tisíc vozů týdně, ale ještě trochu navýšit. Musk by chtěl, aby jeho továrna chrlila alespoň 10 tisíc vozů během jednoho týdne. Proto měl vyzvat své zaměstnance k tomu, aby přispěli se svými nápady, jak dlouhodobě udržet tempo alespoň těch 1000 vozů denně a ideálně jej ještě zvýšit.
 
Tesla Model 3
 
Vypadá to, že nyní je úzkým hrdlem systému výroba karosérií. Další výzvou je zvýšení efektivity výroby, a tedy snížení nákladů. Musk tvrdí, že výroba nejlevnějšího verze Model 3, která by se měla v příštím roce prodávat za $35000, by si v dnešní době vyžádala asi $38000, takže je nutno tuto částku ještě znatelně snížit, aby byl i vůz se standardním akumulátorem ziskový. Dle Muska se na cílové ceně mohou projevit i takové věci, jako je optimalizace pohybu vysokozdvižných vozíků. Nejlevnější verze Modelu 3 by se měla objevit zhruba někdy začátkem léta.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR
Netrvalo to vůbec dlouho a dlouho očekávaná mobilní hra Harry Potter: Wizards Unite se dostává do dalších zemí včetně té naší. Kdo chce, může si už hru zdarma stáhnout na oficiálních obchodech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává
Pokud máte starší Apple MacBook pro (zejména ty koupené v letech 2015 a 2016), může mít váš přístroj vadnou baterii, která se může přehřát a vznítit. Společnost Apple je tak svolává k dobrovolné opravě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vivo láká na 120W nabíjení, 100 % kapacity za 13 minut Vivo láká na 120W nabíjení, 100 % kapacity za 13 minut
Čínský výrobce telefonů Vivo u nás sice nepatří mezi nejznámější, ale možná se trochu více zviditelní konceptem extrémně rychlého 120W nabíjení Super FlashCharge. Akumulátor má nabít za pouhých 13 minut.
21.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Irsko chce zakázat prodej spalovacích aut od roku 2030 Irsko chce zakázat prodej spalovacích aut od roku 2030
Irsko se přidává ke státům, které by chtěly co nejrychleji odklidil auta se spalovacími motory ze silnic. Od roku 2030 by se dle nového návrhu neměla prodávat a o pár let později jim nechtějí ani potvrdit technickou.
21.6.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Autonomní auta Volvo využijí HW od Nvidie Autonomní auta Volvo využijí HW od Nvidie
Pro fungování autonomních aut je potřeba mít spoustu senzorů a výkonný hardware, který tyto vstupy dokáže rychle zpracovat. Automobilka Volvo nyní oznamuje, že k tomu bude využívat platformu Nvidia Drive.
20.6.2019, aktualita, Milan Šurkala