www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla dosáhla výroby 1000 kusů Modelu 3 za den

Tesla dosáhla výroby 1000 kusů Modelu 3 za den
, , aktualita
Automobilce Tesla se podařilo dosáhnout významného milníku v produkci elektromobilu Model 3. Nyní byla schopna vyrobit za jeden den 1000 kusů tohoto vozu. Cílem je však toto udržet, posléze překonat a rozběhnout efektivní výrobu nejlevnější varianty.
reklama
Rychlost produkce elektromobilu Tesla Model 3 se pomalu zvyšuje, ale stále není tak vysoká, jak by si Elon Musk přál. Přesto bylo dosaženo významného posunu, kdy se automobilce podařilo vyrobit přes 1000 kusů vozu za jediný den. Cílem automobilky je nyní takové tempo nejenže udržet, což by znamenalo 7 tisíc vozů týdně, ale ještě trochu navýšit. Musk by chtěl, aby jeho továrna chrlila alespoň 10 tisíc vozů během jednoho týdne. Proto měl vyzvat své zaměstnance k tomu, aby přispěli se svými nápady, jak dlouhodobě udržet tempo alespoň těch 1000 vozů denně a ideálně jej ještě zvýšit.
 
Tesla Model 3
 
Vypadá to, že nyní je úzkým hrdlem systému výroba karosérií. Další výzvou je zvýšení efektivity výroby, a tedy snížení nákladů. Musk tvrdí, že výroba nejlevnějšího verze Model 3, která by se měla v příštím roce prodávat za $35000, by si v dnešní době vyžádala asi $38000, takže je nutno tuto částku ještě znatelně snížit, aby byl i vůz se standardním akumulátorem ziskový. Dle Muska se na cílové ceně mohou projevit i takové věci, jako je optimalizace pohybu vysokozdvižných vozíků. Nejlevnější verze Modelu 3 by se měla objevit zhruba někdy začátkem léta.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy
Automobilka McLaren představila nový roadster 600LT Spider. LT zde znamená Long Tail, tedy prodlouženou záď pro lepší aerodynamiku. Nechybí ani dvakrát přeplňovaná V8, která dává rovných 600 koní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu
Švédská automobilka Saab zbankrotovala už před 7 lety a poté putovala do rukou Číňanů. Dostala jméno NEVS a nyní má opět nového majitele. Je jím čínský developer se zaměřením na zdravotnictví.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zlevněná výměna baterií iPhonů přišla Apple draho, zájem byl 10násobný Zlevněná výměna baterií iPhonů přišla Apple draho, zájem byl 10násobný
Zájem o zlevněnou výměnu baterií u telefonů Apple iPhone byl až 10krát větší, než Apple očekával. I to se projevilo na zhoršených odhadech hospodářských výsledků pro poslední čtvrtletí. Program vyšel Apple hodně draho.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Facelift BMW 7 může mít V12 i hybrid Facelift BMW 7 může mít V12 i hybrid
Mnichovská automobilka představila facelift luxusního sedanu BMW řady 7. Ten se na první pohled liší obrovskými, o 40 % většími ledvinkami. V nabídce bude nadále motor V12 a dostane se také na hybridní verzi.
17.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple představil pouzdra na nové iPhony s akumulátorem Apple představil pouzdra na nové iPhony s akumulátorem
Pokud je vám výdrž nových iPhonů málo, pak má pro vás výrobce nová oficiální pouzdra, která výdrž těchto telefonů značně prodlouží. Obsahují totiž vestavěný akumulátor a podporují i bezdrátové nabíjení.
17.1.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář