www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla dosáhla výroby 1000 kusů Modelu 3 za den

Tesla dosáhla výroby 1000 kusů Modelu 3 za den
, , aktualita
Automobilce Tesla se podařilo dosáhnout významného milníku v produkci elektromobilu Model 3. Nyní byla schopna vyrobit za jeden den 1000 kusů tohoto vozu. Cílem je však toto udržet, posléze překonat a rozběhnout efektivní výrobu nejlevnější varianty.
reklama
Rychlost produkce elektromobilu Tesla Model 3 se pomalu zvyšuje, ale stále není tak vysoká, jak by si Elon Musk přál. Přesto bylo dosaženo významného posunu, kdy se automobilce podařilo vyrobit přes 1000 kusů vozu za jediný den. Cílem automobilky je nyní takové tempo nejenže udržet, což by znamenalo 7 tisíc vozů týdně, ale ještě trochu navýšit. Musk by chtěl, aby jeho továrna chrlila alespoň 10 tisíc vozů během jednoho týdne. Proto měl vyzvat své zaměstnance k tomu, aby přispěli se svými nápady, jak dlouhodobě udržet tempo alespoň těch 1000 vozů denně a ideálně jej ještě zvýšit.
 
Tesla Model 3
 
Vypadá to, že nyní je úzkým hrdlem systému výroba karosérií. Další výzvou je zvýšení efektivity výroby, a tedy snížení nákladů. Musk tvrdí, že výroba nejlevnějšího verze Model 3, která by se měla v příštím roce prodávat za $35000, by si v dnešní době vyžádala asi $38000, takže je nutno tuto částku ještě znatelně snížit, aby byl i vůz se standardním akumulátorem ziskový. Dle Muska se na cílové ceně mohou projevit i takové věci, jako je optimalizace pohybu vysokozdvižných vozíků. Nejlevnější verze Modelu 3 by se měla objevit zhruba někdy začátkem léta.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
VW chystá 7místné elektrické SUV I.D. Lounge VW chystá 7místné elektrické SUV I.D. Lounge
Automobilka Volkswagen chystá spoustu nových elektrických modelů řady I.D. a mezi nimi by se mělo objevit i nové sedmimístné SUV I.D. Lounge. To by mělo být jedním ze tří nových elektrických SUV představených do roku 2022.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru
Uvedení nové Tesly Roadster se pomaličku blíží. Sice to ještě nějakou dobu potrvá, nicméně automobilka prezentovala video demonstrující drtivou akceleraci vozu, kdy je na 96 km/h za pouhých 1,9 sekundy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy A8s oficiálně: první smartphone s „průstřelem“ Samsung Galaxy A8s oficiálně: první smartphone s „průstřelem“
Samsung přestavil světově první smartphone, který místo výřezu využívá otvor v displeji pro čelní kameru. K tomu navíc přidává našlapanou výbavu včetně až 8GB RAM nebo trojitého zadního fotoaparátu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Google nejspíš nabídne i levnější Pixel 3 Lite XL Google nejspíš nabídne i levnější Pixel 3 Lite XL
Google připravuje telefon střední třídy, které by měly nabídnout některé výhody Pixelů širímu okruhu zákazníků. Nyní se objevily rendery, které kromě již známého Pixelu 3 Lite ukazují také větší Pixel 3 Lite XL.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Musk by zvládl bankrot Tesly a chce koupit továrny od GM Musk by zvládl bankrot Tesly a chce koupit továrny od GM
Elon Musk se nechal slyšet, že by lepší vozy konkurence a případný bankrot Tesly nebral za velký problém, pokud to posune elektromobilitu kupředu. Společnost však chce expandovat a koupit zavřené továrny od GM. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala