Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tesla dosáhla výroby 1000 kusů Modelu 3 za den

3.12.2018, Milan Šurkala, aktualita
Automobilce Tesla se podařilo dosáhnout významného milníku v produkci elektromobilu Model 3. Nyní byla schopna vyrobit za jeden den 1000 kusů tohoto vozu. Cílem je však toto udržet, posléze překonat a rozběhnout efektivní výrobu nejlevnější varianty.
Rychlost produkce elektromobilu Tesla Model 3 se pomalu zvyšuje, ale stále není tak vysoká, jak by si Elon Musk přál. Přesto bylo dosaženo významného posunu, kdy se automobilce podařilo vyrobit přes 1000 kusů vozu za jediný den. Cílem automobilky je nyní takové tempo nejenže udržet, což by znamenalo 7 tisíc vozů týdně, ale ještě trochu navýšit. Musk by chtěl, aby jeho továrna chrlila alespoň 10 tisíc vozů během jednoho týdne. Proto měl vyzvat své zaměstnance k tomu, aby přispěli se svými nápady, jak dlouhodobě udržet tempo alespoň těch 1000 vozů denně a ideálně jej ještě zvýšit.
 
Tesla Model 3
 
Vypadá to, že nyní je úzkým hrdlem systému výroba karosérií. Další výzvou je zvýšení efektivity výroby, a tedy snížení nákladů. Musk tvrdí, že výroba nejlevnějšího verze Model 3, která by se měla v příštím roce prodávat za $35000, by si v dnešní době vyžádala asi $38000, takže je nutno tuto částku ještě znatelně snížit, aby byl i vůz se standardním akumulátorem ziskový. Dle Muska se na cílové ceně mohou projevit i takové věci, jako je optimalizace pohybu vysokozdvižných vozíků. Nejlevnější verze Modelu 3 by se měla objevit zhruba někdy začátkem léta.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama