www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla dosáhla výroby 1000 kusů Modelu 3 za den

Tesla dosáhla výroby 1000 kusů Modelu 3 za den
, , aktualita
Automobilce Tesla se podařilo dosáhnout významného milníku v produkci elektromobilu Model 3. Nyní byla schopna vyrobit za jeden den 1000 kusů tohoto vozu. Cílem je však toto udržet, posléze překonat a rozběhnout efektivní výrobu nejlevnější varianty.
K oblíbeným
reklama
Rychlost produkce elektromobilu Tesla Model 3 se pomalu zvyšuje, ale stále není tak vysoká, jak by si Elon Musk přál. Přesto bylo dosaženo významného posunu, kdy se automobilce podařilo vyrobit přes 1000 kusů vozu za jediný den. Cílem automobilky je nyní takové tempo nejenže udržet, což by znamenalo 7 tisíc vozů týdně, ale ještě trochu navýšit. Musk by chtěl, aby jeho továrna chrlila alespoň 10 tisíc vozů během jednoho týdne. Proto měl vyzvat své zaměstnance k tomu, aby přispěli se svými nápady, jak dlouhodobě udržet tempo alespoň těch 1000 vozů denně a ideálně jej ještě zvýšit.
 
Tesla Model 3
 
Vypadá to, že nyní je úzkým hrdlem systému výroba karosérií. Další výzvou je zvýšení efektivity výroby, a tedy snížení nákladů. Musk tvrdí, že výroba nejlevnějšího verze Model 3, která by se měla v příštím roce prodávat za $35000, by si v dnešní době vyžádala asi $38000, takže je nutno tuto částku ještě znatelně snížit, aby byl i vůz se standardním akumulátorem ziskový. Dle Muska se na cílové ceně mohou projevit i takové věci, jako je optimalizace pohybu vysokozdvižných vozíků. Nejlevnější verze Modelu 3 by se měla objevit zhruba někdy začátkem léta.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Android se začne ptát uživatelů, jaký chtějí prohlížeč Android se začne ptát uživatelů, jaký chtějí prohlížeč
Google se pod tlakem EU rozhodl k dalšímu kroku, kterým by měl zabránit monopolnímu chování. Brzy se začne ptát nových i stávajících uživatelů Androidu, jaký internetový prohlížeče a vyhledávač chtějí ve svém telefonu používat.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nejlevnější Kindle dostal displej s přisvícením Nejlevnější Kindle dostal displej s přisvícením
Amazon uvedl novou generaci své legendární čtečky e-knih Kindle. Základní model sice podražil, ale zato dostal displej s přisvícením, který usnadní čtení v noci. Vyplatí se tedy ještě vůbec vyšší model Paperwhite?
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Apple AirPods 2 podporují Siri a mají i bezdrátové pouzdro Apple AirPods 2 podporují Siri a mají i bezdrátové pouzdro
Apple představil také novou generaci bezdrátových slucháte AirPods 2. Ta přináší několik příjemných vylepšení, jako je např. podpora Siri. Novinkou je také možnost si zakoupit pouzdro s podporou bezdrátového nabíjení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami
Automobilka Volvo oznámila, že od roku 2020 bude do vozů instalovat systémy, které budou rozpoznávat chování řidiče. Kamery budou snímat, zda se nedívá např. na mobil a systém bude i vyhodnocovat, zda není opilý.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Některé smartphony Nokia posílaly data do Číny Některé smartphony Nokia posílaly data do Číny
Finské orgány vyšetřují případ možného porušení GDPR společností HDM Global, některé telefony Nokia totiž měly odesílat uživatelská data na čínské servery. Údajně se jednalo chybu, která měla být opravena začátkem roku.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik