Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tesla chystá změnu v ukládání elektřiny, koupila společnost Maxwell

5.2.2019, Milan Šurkala, aktualita
Automobilka Tesla pravděpodobně chystá nemalé změny v technologiích svých elektromobilů. Koupila totiž kalifornskou společnost Maxwell Technologies, která se zabývá vývojem baterií i kondenzátorů.
Elon Musk je fandou nových technologií, které se snaží zapracovat i do svých vozů. Jedním z jeho snů jsou takové ultrakondenzátory, které by byly použielné i v autech. Na toto téma chtěl dokonce dělat doktorát na Stanfordu. Problémem je energetická hustota, která zatím jejich využití limituje. Různé formy kondenzátorů se tak v autech používají spíše jako součásti start-stop systému nebo k rekuperaci energie pro pohon elektroniky v autě. Brzy se možná ale více rozšíří. Automobilka Tesla totiž koupila kalifornskou společnost Maxwell Technologies, která se zabývá vývojem akumulátorů i kondenzátorů.
 
Tesla logo
 
Zatím není jasné, co přesně Tesla s Maxwellem vlastně zamýšlí, ale právě technologie kondenzátorů se zdají být velmi pravděpodobnými. Za nákup společnosti zaplatí Tesla zhruba 218 milionů dolarů, konkrétně půjde o $4,75 za každou akcii Maxwellu. Za ně Tesla zaplatí poměrnou částí svých akcií (zhruba 1/66 své akcie za akcii Maxwellu). Ke spojení společností by mělo dojít v druhém čtvrtletí letošního roku. Správní rada Maxwellu už transakci schválila. Připomeňme, že ultrakapacitory mají proti akumulátorům velkou výhodu v extrémně rychlém nabíjení i vybíjení, problém je však s hustotou.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama