www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla chystá změnu v ukládání elektřiny, koupila společnost Maxwell

Tesla chystá změnu v ukládání elektřiny, koupila společnost Maxwell
, , aktualita
Automobilka Tesla pravděpodobně chystá nemalé změny v technologiích svých elektromobilů. Koupila totiž kalifornskou společnost Maxwell Technologies, která se zabývá vývojem baterií i kondenzátorů.
K oblíbeným
reklama
Elon Musk je fandou nových technologií, které se snaží zapracovat i do svých vozů. Jedním z jeho snů jsou takové ultrakondenzátory, které by byly použielné i v autech. Na toto téma chtěl dokonce dělat doktorát na Stanfordu. Problémem je energetická hustota, která zatím jejich využití limituje. Různé formy kondenzátorů se tak v autech používají spíše jako součásti start-stop systému nebo k rekuperaci energie pro pohon elektroniky v autě. Brzy se možná ale více rozšíří. Automobilka Tesla totiž koupila kalifornskou společnost Maxwell Technologies, která se zabývá vývojem akumulátorů i kondenzátorů.
 
Tesla logo
 
Zatím není jasné, co přesně Tesla s Maxwellem vlastně zamýšlí, ale právě technologie kondenzátorů se zdají být velmi pravděpodobnými. Za nákup společnosti zaplatí Tesla zhruba 218 milionů dolarů, konkrétně půjde o $4,75 za každou akcii Maxwellu. Za ně Tesla zaplatí poměrnou částí svých akcií (zhruba 1/66 své akcie za akcii Maxwellu). Ke spojení společností by mělo dojít v druhém čtvrtletí letošního roku. Správní rada Maxwellu už transakci schválila. Připomeňme, že ultrakapacitory mají proti akumulátorům velkou výhodu v extrémně rychlém nabíjení i vybíjení, problém je však s hustotou.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Qualcomm Snapdragon 855 Plus zrychluje na 2,96 GHz Qualcomm Snapdragon 855 Plus zrychluje na 2,96 GHz
Qualcomm přišel a vylepšenou verzí procesoru Snapdragon 855 Plus. Novinka dostává vyšší takt Prime jádra, které činí 2,96 GHz. Vylepšen byl mimo jiné také grafický výkon a rychlost čipu pro umělou inteligenci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple vyšetřuje vznícení iPhonu 6 v rukou 11leté dívky Apple vyšetřuje vznícení iPhonu 6 v rukou 11leté dívky
Lithiové akumulátory jsou vrtkavé a nepříliš bezpečné, o čemž se přesvědčila i 11letá dívenka v Kalifornii. Její smartphone Apple iPhone 6 se jí totiž při používání vznítil v ruce a posléze celý shořel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů
Světem aplikací pro Android se začal šířit pokročilý adware nazvaný Agent Smith nazvaný podle záporáka z Matrixu. Ten dokázal měnit legitimní aplikace a strkat do nich reklamy, z čehož hackeři pochopitelně profitovali.
16.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem
Bentley ukázal koncept svého elektrického superluxusního vozu budoucnosti, modelu EXP 100GT. Má 4 elektromotory, exotické a netradiční materiály, skleněný strop pak vytváří neobvyklou hru světel.
14.7.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem
Společnost OPPO představuje nový high-endový smartphone Reno Z, který chce být velmi slušným fotomobilem s vysokou výdrží. Přináší 48MPx snímač vzadu, 32MPx čip vepředu a velký 6,4" AMOLED displej.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala