www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla chystá změnu v ukládání elektřiny, koupila společnost Maxwell

Tesla chystá změnu v ukládání elektřiny, koupila společnost Maxwell
, , aktualita
Automobilka Tesla pravděpodobně chystá nemalé změny v technologiích svých elektromobilů. Koupila totiž kalifornskou společnost Maxwell Technologies, která se zabývá vývojem baterií i kondenzátorů.
reklama
Elon Musk je fandou nových technologií, které se snaží zapracovat i do svých vozů. Jedním z jeho snů jsou takové ultrakondenzátory, které by byly použielné i v autech. Na toto téma chtěl dokonce dělat doktorát na Stanfordu. Problémem je energetická hustota, která zatím jejich využití limituje. Různé formy kondenzátorů se tak v autech používají spíše jako součásti start-stop systému nebo k rekuperaci energie pro pohon elektroniky v autě. Brzy se možná ale více rozšíří. Automobilka Tesla totiž koupila kalifornskou společnost Maxwell Technologies, která se zabývá vývojem akumulátorů i kondenzátorů.
 
Tesla logo
 
Zatím není jasné, co přesně Tesla s Maxwellem vlastně zamýšlí, ale právě technologie kondenzátorů se zdají být velmi pravděpodobnými. Za nákup společnosti zaplatí Tesla zhruba 218 milionů dolarů, konkrétně půjde o $4,75 za každou akcii Maxwellu. Za ně Tesla zaplatí poměrnou částí svých akcií (zhruba 1/66 své akcie za akcii Maxwellu). Ke spojení společností by mělo dojít v druhém čtvrtletí letošního roku. Správní rada Maxwellu už transakci schválila. Připomeňme, že ultrakapacitory mají proti akumulátorům velkou výhodu v extrémně rychlém nabíjení i vybíjení, problém je však s hustotou.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení
Samsung tento týden odhalil ještě jeden tablet s Androidem. Všestranný, cenově dostupný model Galaxy Tab A 10.1 ve verzi pro rok 2019 nabízí elegantní design, stereo reproduktory a funkce zaměřené na rodinu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik