www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla chystá změnu v ukládání elektřiny, koupila společnost Maxwell

Tesla chystá změnu v ukládání elektřiny, koupila společnost Maxwell
, , aktualita
Automobilka Tesla pravděpodobně chystá nemalé změny v technologiích svých elektromobilů. Koupila totiž kalifornskou společnost Maxwell Technologies, která se zabývá vývojem baterií i kondenzátorů.
K oblíbeným
reklama
Elon Musk je fandou nových technologií, které se snaží zapracovat i do svých vozů. Jedním z jeho snů jsou takové ultrakondenzátory, které by byly použielné i v autech. Na toto téma chtěl dokonce dělat doktorát na Stanfordu. Problémem je energetická hustota, která zatím jejich využití limituje. Různé formy kondenzátorů se tak v autech používají spíše jako součásti start-stop systému nebo k rekuperaci energie pro pohon elektroniky v autě. Brzy se možná ale více rozšíří. Automobilka Tesla totiž koupila kalifornskou společnost Maxwell Technologies, která se zabývá vývojem akumulátorů i kondenzátorů.
 
Tesla logo
 
Zatím není jasné, co přesně Tesla s Maxwellem vlastně zamýšlí, ale právě technologie kondenzátorů se zdají být velmi pravděpodobnými. Za nákup společnosti zaplatí Tesla zhruba 218 milionů dolarů, konkrétně půjde o $4,75 za každou akcii Maxwellu. Za ně Tesla zaplatí poměrnou částí svých akcií (zhruba 1/66 své akcie za akcii Maxwellu). Ke spojení společností by mělo dojít v druhém čtvrtletí letošního roku. Správní rada Maxwellu už transakci schválila. Připomeňme, že ultrakapacitory mají proti akumulátorům velkou výhodu v extrémně rychlém nabíjení i vybíjení, problém je však s hustotou.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD
České dráhy spustily nový portál Vlakem na výlet, který zahrnuje i mobilní aplikaci pro Android a iOS. Obsahuje bohatou databázi výletů po ČR, které lze filtrovat podle regionu nebo cílové skupiny. Zajímavostí jsou interaktivní výlety nejen pro děti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Asus ZenFone Live (L2): levný smartphone v nových barvách Asus ZenFone Live (L2): levný smartphone v nových barvách
Asus v tichosti představil nástupce loňského modelu ZenFone Live (L1), který přináší několik drobných vylepšení výbavy. A z hlediska designu si zákazníci mohou vybrat z nových dvoubarevných variant. Hlavní zbraní by ovšem měla zůstat cena.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Huawei prozradil, pro které modely vydá EMUI 9.1 Huawei prozradil, pro které modely vydá EMUI 9.1
Huawei vydal dlouhý seznam smartphonů a tabletů, které na čínském trhu obdrží aktualizaci na EMUI 9.1, nejčerstvější verzi uživatelské nadstavby. V seznamu nalezneme také modely od dceřiné značky Honor.
20.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Redmi 6 ani Redmi 6A neobdrží aktualizaci na Android Pie Xiaomi Redmi 6 ani Redmi 6A neobdrží aktualizaci na Android Pie
Xiaomi nemá dobrou zprávu pro majitele dvou levných a velmi populárních smartphonů Redmi. Ani přes předchozí sliby totiž tyto modely nejspíš neobdrží aktualizaci na Android 9.0 Pie. Nasvědčují tomu informace na fóru MIUI.
20.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře