www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla chce zkrátit čekání na severských Superchargerech, zkouší slevy

Tesla chce zkrátit čekání na severských Superchargerech, zkouší slevy
, , aktualita
U elektromobilů se často straší tím, že budou všechny nabíječky zabrané a musí se dlouho čekat na uvolnění. Tesla proto v Norsku a Švédsku zkouší program slev, aby lépe rozložila zátěž na svých Superchargerech.
K oblíbeným
reklama
Zima umí být hodně pro elektromobily hodně nepříjemná. Dojezd se zkracuje a lidé tak musí častěji k nabíječkám. Mnozí tak proti elektromobilům vytahují právě tento argument, který je podporován ještě tím, že kapacita stanic není neomezená a počet nabíjecích stojanů nemusí stačit pro všechny. Pokud jsou všechny stojany zabrané, uživatel tak musí čekat, než vůbec může připojit své auto k nabíjecímu konektoru. Automobilka Tesla to chce v Norsku a Švédsku vyřešit tím, že ve vybrané dny mimo špičku sníží cenu nabíjení na svých Superchargerech, aby byli lidé motivováni jezdit i v jiné dny a lépe se rozložila zátěž.
 
Tesla Supercharger
ilustrační obrázek, autor: Jakob Härter, CC BY-SA 2.0, přes Wikimedia Commons
 
Na norských Superchargerech nyní činí cena 2,57 NOK (6,5 Kč) za kWh, přičemž ve vybrané dny by se měla snížit zhruba na polovinu (cca 3,25 Kč za kWh). Má se tak stát v soboty 20. února, 27. února a 6. března. Tesla tímto vyzkouší, zda bude nižší cena motivovat řidiče cestovat a nabíjet v jiné dny. Pokud se to ujme, je možné, že k podobným krokům bude přistupovat častěji (příp. se to stane standardem).
 
Zajímavé nicméně je, že zrovna Tesla s dlouhými čekacími dobami nemá až tak velký problém. Během července 2020 se 98,3 % řidičů dočkalo nabíjecího stojanu do 10 minut, nicméně v zimních měsících se toto číslo může snižovat (nemluvě o tom, jak se bude zvyšovat počet vozů Tesla na silnicích). Tesla chce nepříjemným situacím předcházet i vybudováním ještě širší sítě nabíječek Supercharger. Jen v tomto roce by jich mělo být postaveno více než 30. K dnešku je v Norsku 72 stanic s 1006 nabíjecími stojany.
 
Zdroj: tv2.no


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi uvádí řadu telefonů Redmi Note 10 Xiaomi uvádí řadu telefonů Redmi Note 10
Xiaomi uvádí na trh rodinu nových smartphonů Redmi Note 10. Ta bude zahrnovat výkonný model Note 10 Pro se 108MPx fotoaparátem a 120Hz displejem AMOLED, bude zde i Note 10S, Note 10 a Note 10 5G.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dvojče Renaultu Traffic od Mitsubishi v crash testu: první auto bez hvězdičky Dvojče Renaultu Traffic od Mitsubishi v crash testu: první auto bez hvězdičky
V Austrálii se prodává dodávka Mitsubishi Express, kterou u nás známe spíše jako Renault Traffic. Jako první auto si v testech od Australasian New Car Assessment Program (ANCAP) odneslo nulový počet hvězdiček.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů
Na nový smartphone iPhone 13 si budeme muset počkat ještě půl roku, ale už nyní se objevují informace o tom, co by měl přinést. Hovoří se o větší 1TB variantě Pro a také větším množství stabilizovaných fotomodulů.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Volvo chce od roku 2030 vyrábět jen EV, nyní představuje C40 Recharge Volvo chce od roku 2030 vyrábět jen EV, nyní představuje C40 Recharge
Automobilka Volvo má velké plány. Od roku 2030 se chce mít ve výrobním programu už jen elektromobily. Pro začátek to po SUV XC40 Recharge zkouší s čistě elektrickým modelem, crossoverem C40 Recharge.
4.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Lunaz přestaví klasický Bentley Continental na elektromobil Lunaz přestaví klasický Bentley Continental na elektromobil
Máte-li starého Bentleye s legendární V8 a tento motor už vám nevoní, můžete si ho u společnosti Lunaz nechat přestavět na elektromobil. Přijdete však o historický charakter vozu a několik set tisíc liber.
4.3.2021, aktualita, Milan Šurkala