www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla chce zkrátit čekání na severských Superchargerech, zkouší slevy

Tesla chce zkrátit čekání na severských Superchargerech, zkouší slevy
, , aktualita
U elektromobilů se často straší tím, že budou všechny nabíječky zabrané a musí se dlouho čekat na uvolnění. Tesla proto v Norsku a Švédsku zkouší program slev, aby lépe rozložila zátěž na svých Superchargerech.
K oblíbeným
reklama
Zima umí být hodně pro elektromobily hodně nepříjemná. Dojezd se zkracuje a lidé tak musí častěji k nabíječkám. Mnozí tak proti elektromobilům vytahují právě tento argument, který je podporován ještě tím, že kapacita stanic není neomezená a počet nabíjecích stojanů nemusí stačit pro všechny. Pokud jsou všechny stojany zabrané, uživatel tak musí čekat, než vůbec může připojit své auto k nabíjecímu konektoru. Automobilka Tesla to chce v Norsku a Švédsku vyřešit tím, že ve vybrané dny mimo špičku sníží cenu nabíjení na svých Superchargerech, aby byli lidé motivováni jezdit i v jiné dny a lépe se rozložila zátěž.
 
Tesla Supercharger
ilustrační obrázek, autor: Jakob Härter, CC BY-SA 2.0, přes Wikimedia Commons
 
Na norských Superchargerech nyní činí cena 2,57 NOK (6,5 Kč) za kWh, přičemž ve vybrané dny by se měla snížit zhruba na polovinu (cca 3,25 Kč za kWh). Má se tak stát v soboty 20. února, 27. února a 6. března. Tesla tímto vyzkouší, zda bude nižší cena motivovat řidiče cestovat a nabíjet v jiné dny. Pokud se to ujme, je možné, že k podobným krokům bude přistupovat častěji (příp. se to stane standardem).
 
Zajímavé nicméně je, že zrovna Tesla s dlouhými čekacími dobami nemá až tak velký problém. Během července 2020 se 98,3 % řidičů dočkalo nabíjecího stojanu do 10 minut, nicméně v zimních měsících se toto číslo může snižovat (nemluvě o tom, jak se bude zvyšovat počet vozů Tesla na silnicích). Tesla chce nepříjemným situacím předcházet i vybudováním ještě širší sítě nabíječek Supercharger. Jen v tomto roce by jich mělo být postaveno více než 30. K dnešku je v Norsku 72 stanic s 1006 nabíjecími stojany.
 
Zdroj: tv2.no


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
MediaTek Dimensity 900 přináší 6nm technologii a 5G MediaTek Dimensity 900 přináší 6nm technologii a 5G
MediaTek uvádí další 6nm mobilní procesor. Jde o 8jádrový model Dimensity 900 5G, který přináší vyšší efektivitu i možnost využívat agregace dvou 5G sítí. Podporovány mají být displeje s obnovovací frekvencí až 120 Hz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem
Asus uvádí dva nové telefony do své řady Zenfone 8. Základní model s relativně kompaktními rozměry a Zenfone 8 Flip s otočným fotoaparátem. Stejnými moduly tak můžete fotit klasicky dozadu i selfie dopředu.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce
Vypadá to, že nejen Ford Mustang Mach-E je elektromobilem, který může mít problém s vybitým akumulátorem, přestože by k tomu nemělo dojít. James May známý z TopGearu a The Grand Tour kvůli podobnému problému muset rozebrat část své Tesly.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů
DxOMark známe především v oblasti vyhodnocování kvality snímačů digitálních fotoaparátů i telefonů. Nyní se ale dostalo na další kategorii, a tou jsou akumulátory smartphonů. Nově budeme mít bodové hodnocení nejen výdrže.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class
Automobilka Mercedes-Benz představila koncept elektrického vanu EQT. Ten má být jakýmsi předobrazem nové T-Class, kompaktnější varianty k oblíbené V-Class. Pojmout má až sedm pasažérů a nabídnout jim luxusní svezení.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář