Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tesla chce, aby zaměstnanci byli betatestery nového autopilota

30.12.2018, Milan Šurkala, aktualita
Automobilka Tesla chce pořádně otestovat svůj nový hardware i software pro poslední verzi funkce autopilota. Nabízí tak pro zaměstnance možnost připojit se k betatestu nových technologií, čímž ušetří nemalou částku za nákup.
Zaměstnanci automobilky Tesla, kteří mají, nebo brzy budou mít vůz Tesla, se mohou na výzvu Elona Muska připojit k betatestování nového Autopilot Hardware 3.0 (balíček Enhanced Autopilot and Full Self-Driving). Ten kombinuje nový procesor vyvinutý samotnou Teslou, který má být řádově výkonnější než stávající čipy Nvidie. Dle Muska má novinka zvládnout zpracovat 2000 snímků za sekundu, zatímco nynější varianta jen 200. Musk také slíbil podstatně lepší schopnosti a plnou autonomii (minimálně na úrovni SAE Level 4, zatímco nynější varianta je někde u Levelu 2).
 
Interiér Tesly Model S
 
Aby se však nové schopnosti dobře otestovaly, Tesla hledá stovky zaměstnanců, kterým by do auta nainstalovala nejnovější hardware v hodnotě $8000 a to ještě není zdaleka všechno. Poněvadž se zatím vyrábí jen verze s prémiovým interiérem za příplatek $5000, ti, kteří jej nechtějí, jej dostanou zadarmo. Naopak ti, kteří jej chtěli, dostanou ve výsledku slevu ve stejné výši. Celkově tak Tesla svým zaměstnancům nabídne vůz s vyšší výbavou o $13000 levněji. Tesla za to bude chtít reportování problémů, které se vyskytnou při fungování nových algoritmů na novém hardwaru. Ten by se na veřejnost měl dostat během první poloviny roku 2019.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama