Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tesla by mohla mít levné EV za $25000 za 3 roky, řekl Musk

23.8.2018, Milan Šurkala, aktualita
I při napěchovaném rozvrhu si Elon Musk občas najde trochu času na rozhovor. Ten poslední s ním natočil youtuber Marques Brownlee, kde Musk odpověděl, že by tu bylo místo i pro levnější model s cenou okolo $25000.
Elon Musk to má poslední dobou hodně těžké, nicméně i nadále dává rozhovory, které jsou částí jeho marketingové strategie. Youtuber Marques Brownlee s Muskem před pár dny natočil zhruba 17minutový rozhovor, kde se bavili např. o marketingové strategii i o připravovaných modelech. Pokud jde o marketing, Musk chce, aby lidé jeho auta milovali a ne jen měli rádi. V takovém případě totiž o nich budou mluvit a bude mít marketing zadarmo (Tesla v podstatě nemá žádné výraznější náklady na marketing jako jiní výrobci). Auta se propagují sama tím, jak o nich lidé mluví mezi sebou a na sociálních sítích. Podobné rozhovory rovněž dávají vědět o Tesle a plní stránky médií.
 
Tesla logo
 
Rozhovor se také týkal Muskova Master Planu, který končil u Modelu 3. Otázka zněla, zda by tu bylo místo i na levnější elektromobil než Model 3. Kdysi v minulosti Musk takový model viděl spíše jako nepravděpodobný a hovořil více o car-sharingu než o vlastnictví levných elektrických aut. Nyní nicméně připustil, že by Tesla mohla takové auto mít hotové za 3 roky, pokud by se na něj opravdu hodně soustředila a bylo prioritou.
 
 
Podotkl však, že Tesla má nyní úplně jiné priority a těmi jsou Model X, Pickup, nákladní vůz Semi nebo druhá generace Roadsteru (a mimo to pochopitelně i pořádný rozjezd výroby Modelu 3). To tedy znamená, že menší model zatím není na pořadu dne, a pokud bude, tak se ho ještě hodně dlouho nedočkáme (mnohem více než zmiňované 3 roky, neboť na něj nyní rozhodně nebude dáván důraz). Musk tedy levnější EV neslíbil, jen připustil, že by něco takového mohlo v budoucnu existovat. Celý rozhovor si můžete shlédnout na YouTube.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama