www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla by mohla mít levné EV za $25000 za 3 roky, řekl Musk

Tesla by mohla mít levné EV za $25000 za 3 roky, řekl Musk
, , aktualita
I při napěchovaném rozvrhu si Elon Musk občas najde trochu času na rozhovor. Ten poslední s ním natočil youtuber Marques Brownlee, kde Musk odpověděl, že by tu bylo místo i pro levnější model s cenou okolo $25000.
K oblíbeným
reklama
Elon Musk to má poslední dobou hodně těžké, nicméně i nadále dává rozhovory, které jsou částí jeho marketingové strategie. Youtuber Marques Brownlee s Muskem před pár dny natočil zhruba 17minutový rozhovor, kde se bavili např. o marketingové strategii i o připravovaných modelech. Pokud jde o marketing, Musk chce, aby lidé jeho auta milovali a ne jen měli rádi. V takovém případě totiž o nich budou mluvit a bude mít marketing zadarmo (Tesla v podstatě nemá žádné výraznější náklady na marketing jako jiní výrobci). Auta se propagují sama tím, jak o nich lidé mluví mezi sebou a na sociálních sítích. Podobné rozhovory rovněž dávají vědět o Tesle a plní stránky médií.
 
Tesla logo
 
Rozhovor se také týkal Muskova Master Planu, který končil u Modelu 3. Otázka zněla, zda by tu bylo místo i na levnější elektromobil než Model 3. Kdysi v minulosti Musk takový model viděl spíše jako nepravděpodobný a hovořil více o car-sharingu než o vlastnictví levných elektrických aut. Nyní nicméně připustil, že by Tesla mohla takové auto mít hotové za 3 roky, pokud by se na něj opravdu hodně soustředila a bylo prioritou.
 
 
Podotkl však, že Tesla má nyní úplně jiné priority a těmi jsou Model X, Pickup, nákladní vůz Semi nebo druhá generace Roadsteru (a mimo to pochopitelně i pořádný rozjezd výroby Modelu 3). To tedy znamená, že menší model zatím není na pořadu dne, a pokud bude, tak se ho ještě hodně dlouho nedočkáme (mnohem více než zmiňované 3 roky, neboť na něj nyní rozhodně nebude dáván důraz). Musk tedy levnější EV neslíbil, jen připustil, že by něco takového mohlo v budoucnu existovat. Celý rozhovor si můžete shlédnout na YouTube.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h
Je dobře známo, že Čína a její společnost CRRC Corporation chystá nové rychlovlaky typu maglev. Nyní představila výsledek svého vývoje, který bude v budoucnu brázdit Čínu rychlostí přes 600 km/h.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km
Mercedes-Benz se chce rychle stát automobilkou vyrábějící jen elektromobily. Vizi takové budoucnosti nyní ukazuje jeho koncept Vision EQXX, který by měl přinést excelentní efektivitu a nízkou spotřebu.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů
Tesla vybudovala obrovskou síť nabíječek Supercharger, ty ale byly dostupné výhradně elektromobilům Tesla. To by se ještě letos mělo změnit. Musk hodlá nabíječky otevřít i pro jiné značky elektromobilů.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují
Vypadá to, že velmi dlouho očekávaný elektrický truck Tesla Semi se přeci jen začne už brzy vyrábět. Přípravy na výrobu jsou v závěrečné fázi a vozu bychom se tak mohli dočkat už v následujících měsících.
21.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88 MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88
MediaTek přichází s aktualizovanými procesory pro mainstreamové a levnější telefony. Představuje 8jádrové procesory Helio G96 a Helio G88. V obou případech počítejte nanejvýše se 4G LTE připojením.
19.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář