Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tesla Autopilot: jedna nehoda každých 7,29 milionu km

2.8.2020, Milan Šurkala, aktualita
Automobilka Tesla vydala svou pravidelnou zprávu o počtu nehod Autopilota. Ten má nehodu jen každých 7,29 milionu km, což je téměř 10krát více než je americký průměr. Jde však o pokles proti minulému čtvrtletí.
Automobilka Tesla už dva roky pravidelně vydává statistiky nehodovosti svých vozů s aktivovaným systémem Autopilot. Podle té poslední za čtvrtletí Q2/20 měly vozy s aktivovaným autopilotem nehodu jen každých 4,53 milionu mil (7,29 mil. km), což je ale proti předchozímu čtvrtletí horší výsledek o 3,2 %. Naopak se zlepšil výsledek při vypnutém Autopilotovi, ale stále aktivních základních bezpečnostních funkcích, kde došlo k nárůstu z 1,99 na 2,27 mil. mil (3,65 mil. km), což je o 14,1 % více.
 
Tesla Autopilot
 
Podobně se zvýšila i čísla při vypnutí všech bezpečnostních funkcí. Tam šlo o nárůst z 1,42 na 1,56 mil. mil (2,51 mil. km). Zajímavostí je, že americký průměr je dle NHTSA jen 479 tisíc mil (771 tisíc km) na jednu nehodu. Z takového pohledu vypadají být automobily Tesla velmi bezpečné, je však nutno říci, že statistiky jsou velmi zkreslené používáním vozů. Autopilot je obvykle využíván na dálnicích, kde je jednoduché dosáhnout spousty najetých kilometrů a nezaznamenat nehodu, zatímco celonárodní průměr zahrnuje i jízdy ve městech, kde jsou nehody mnohem častější a na mnohem kratších vzdálenostech.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama