www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla Autopilot: jedna nehoda každých 7,29 milionu km

Tesla Autopilot: jedna nehoda každých 7,29 milionu km
, , aktualita
Automobilka Tesla vydala svou pravidelnou zprávu o počtu nehod Autopilota. Ten má nehodu jen každých 7,29 milionu km, což je téměř 10krát více než je americký průměr. Jde však o pokles proti minulému čtvrtletí.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Tesla už dva roky pravidelně vydává statistiky nehodovosti svých vozů s aktivovaným systémem Autopilot. Podle té poslední za čtvrtletí Q2/20 měly vozy s aktivovaným autopilotem nehodu jen každých 4,53 milionu mil (7,29 mil. km), což je ale proti předchozímu čtvrtletí horší výsledek o 3,2 %. Naopak se zlepšil výsledek při vypnutém Autopilotovi, ale stále aktivních základních bezpečnostních funkcích, kde došlo k nárůstu z 1,99 na 2,27 mil. mil (3,65 mil. km), což je o 14,1 % více.
 
Tesla Autopilot
 
Podobně se zvýšila i čísla při vypnutí všech bezpečnostních funkcí. Tam šlo o nárůst z 1,42 na 1,56 mil. mil (2,51 mil. km). Zajímavostí je, že americký průměr je dle NHTSA jen 479 tisíc mil (771 tisíc km) na jednu nehodu. Z takového pohledu vypadají být automobily Tesla velmi bezpečné, je však nutno říci, že statistiky jsou velmi zkreslené používáním vozů. Autopilot je obvykle využíván na dálnicích, kde je jednoduché dosáhnout spousty najetých kilometrů a nezaznamenat nehodu, zatímco celonárodní průměr zahrnuje i jízdy ve městech, kde jsou nehody mnohem častější a na mnohem kratších vzdálenostech.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny
Huawei má čím dál tím těžší pozici. I když je největším producentem telefonů na světě, brzy nebude mít k dispozici nové procesory. Zásoby se tenčí a TSMC pro něj ani nebude vyrábět nové, takže hrozí konec i jeho vlastním procesorům Kirin.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala