www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla Autopilot: jedna nehoda každých 7,29 milionu km

Tesla Autopilot: jedna nehoda každých 7,29 milionu km
, , aktualita
Automobilka Tesla vydala svou pravidelnou zprávu o počtu nehod Autopilota. Ten má nehodu jen každých 7,29 milionu km, což je téměř 10krát více než je americký průměr. Jde však o pokles proti minulému čtvrtletí.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Tesla už dva roky pravidelně vydává statistiky nehodovosti svých vozů s aktivovaným systémem Autopilot. Podle té poslední za čtvrtletí Q2/20 měly vozy s aktivovaným autopilotem nehodu jen každých 4,53 milionu mil (7,29 mil. km), což je ale proti předchozímu čtvrtletí horší výsledek o 3,2 %. Naopak se zlepšil výsledek při vypnutém Autopilotovi, ale stále aktivních základních bezpečnostních funkcích, kde došlo k nárůstu z 1,99 na 2,27 mil. mil (3,65 mil. km), což je o 14,1 % více.
 
Tesla Autopilot
 
Podobně se zvýšila i čísla při vypnutí všech bezpečnostních funkcí. Tam šlo o nárůst z 1,42 na 1,56 mil. mil (2,51 mil. km). Zajímavostí je, že americký průměr je dle NHTSA jen 479 tisíc mil (771 tisíc km) na jednu nehodu. Z takového pohledu vypadají být automobily Tesla velmi bezpečné, je však nutno říci, že statistiky jsou velmi zkreslené používáním vozů. Autopilot je obvykle využíván na dálnicích, kde je jednoduché dosáhnout spousty najetých kilometrů a nezaznamenat nehodu, zatímco celonárodní průměr zahrnuje i jízdy ve městech, kde jsou nehody mnohem častější a na mnohem kratších vzdálenostech.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech
Ve Spojených státech se stala kuriózní nehoda vozu Tesla. Automobil neměl nikoho na sedadle řidiče a ve vysoké rychlosti to napálil do stromu. Tam se po nárazu vznítil a dva pasažéři vozu to nepřežili.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů
I když mnozí přičítají Applu plánované zastarávání, je pravdou, že snad žádná konkurence nemá tak dlouhodobou softwarovou podporu jako on. I to se projevuje na tom, že už 90 % iPhonů má novou verzi iOS 14.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala