
K obalu samozřejmě patří i příslušná aplikace pro iOS, s jejíž pomocí můžeme nejen sledovat teplotní mapu, ale také si zvolit, od jaké teploty se má mapa zobrazovat, respektive jde o rozmezí teplot. Kameru si tak můžeme sami kalibrovat a obraz samozřejmě můžeme zachytávat do videa nebo fotografií.
Jak je vidět z fotografie, rozlišení není moc vysoké, ovšem to u tohoto produktu moc nevadí. Obal navíc obsahuje i klasickou kameru, takže můžeme vytvořit souběžně s teplotní mapou i normální fotografii jako druhou vrstvu a následně obraz řádně prozkoumat.

Možnosti využítí jsou pak široké. Obal si můžeme pořídit jen tak pro radost, nebo jej lze využít pro sledování tepelných ztrát staveb. Výrobce uvádí, že kamera dokáže rozlišit desetiny stupně Fahrenheita a má přesnost do dvou stupňů, čili v případě stupňů Celsia by rozlišení mělo být hrubější. Teplotní rozmezí, které kamera dokáže zaznamenat, je už uvedeno i ve °C a jde o 0 až 100.
Kryt samotný je také vybavený vlastní baterií s kapacitou 1400 mAh, která může posloužit i pro prodloužení výdrže samotného iPhone. Podporovány pak jsou modely iPhone 5 a 5S (ale už ne 5C), pro něž bude FLIR One dostupný ještě v tomto čtvrtletí. Nicméně později (ještě v tomto roce) by měly dorazit také upravené verze pro telefony s OS Android, ale nebylo uvedeno, jaké modely. Je ale jasné, že půjde o ty lepší a velmi rozšířené.
Zdroj: TZ FLIR