Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Temná či světlá strana síly? Smartphone od Sharpu se inspiroval Star Wars

25.11.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Šílenství při čekání na film ze světa Hvězdných válek sice letos nedosahuje takové úrovně jako loni, přesto se na trhu objevují novinky inspirované touto sérií. V Japonsku byl představen smartphone od Sharpu, který je dostupný ve světlém i tmavém provedení.
Star Wars jsou bezpochyby jednou z nejúspěšnějších filmových franšíz všech dob. Především v loňském roce, kdy byl očekáván film Síla se probouzí, se s nejrůznějšími produkty na motivy Hvězdných válek roztrhl pytel. Kromě hraček nebo oblečení se objevila také spotřební elektronika, třeba notebook HP Pavilion 15 Star Wars Edition nebo bezdrátový reproduktor ve tvaru R2-D2. Letos, kdy je očekáván jen vedlejší snímek Rouge One, nedosahuje šílenství fanoušků takových rozměrů, a tak ani výrobci nenabízejí tolik licencovaných produktů. Kandidátem na nejzajímavější produkt s motivem Star Wars, tedy alespoň v kategorii mobilních zařízení, je podle nás smartphone vzniklý v rámci spolupráce výrobce Sharp a mobilního operátora SoftBank.

Zákazník si může vybrat verzi podle toho, zda se chce přidat na temnou či světlou stranu síly. Tomu potom odpovídá nejen barevné provedení telefonu, ale také logo impéria či povstalců na zadní straně. Povrch je navíc vytvořen z polarizačního materiálu, který vlivem světla zajímavě mění barvu. Nezůstalo ovšem jen u exteriéru, smartphone má rovněž přepracované uživatelské rozhraní. Menu, ikony, živé i klasické tapety, emotikony nebo aplikace – to vše získalo vzhled inspirovaný světem Hvězdných válek. Na uživatele navíc čeká nová hra Star Wars: Force Collection s bonusovým obsahem a videopřehrávač, kde bude zdarma k dispozici loňský film Síla se probouzí.

Hardwarová výbava telefonu už není tak dechberoucí, ale to neznamená, že by přístroj v tomto ohledu neměl co nabídnout. K dispozici je 5,3“ IGZO displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD), procesor Qualcomm Snapdragon 820, 3GB RAM nebo 32GB interní úložiště rozšiřitelné pomocí micro SD karty. Stydět se smartphone nemusí ani za 23MPx zadní fotoaparát nebo integrovaný TV tuner, který není v Japonsku ničím výjimečný. Nechybí 3000mAh baterie nebo blíže nespecifikovaná verze operačního systému Android. To vše v těle o tloušťce 7,6 mm a hmotnosti 155 g.

Smartphone bohužel zůstane vyhrazený jen pro japonský trh, kde se začne prodávat 2. prosince za dosud nezveřejněnou cenu.

Zdroj: Theverge.com, Softbank.jp
reklama