Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Telefony Oppo dorazily k sousedům, evropská expanze začala

3.2.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Oppo tento týden zahájilo svou expanzi v Evropě a odstartovalo prodej hned ve třech zemích. Smartphony této čínské značky z oficiální distribuce si mohou pořídit zájemci z Velké Británie, Turecka a Polska. Jaké jsou nabízené modely a jejich ceny?
O telefonech Oppo píšeme poměrně často, protože mnohdy přinášejí zajímavé parametry. A také proto, že Oppo patří k největším výrobcům smartphonů na světě. Přesto se jeho modely v Česku aktuálně shání jen velmi složitě. V nabídce českých obchodů se telefony této značky objeví velmi výjimečně, takže jedinou možností zůstává objednání přímo z Číny. Poté, co Oppo uspělo na asijském kontinentu, se rozhodla společnost expandovat do Evropy. Tento týden vstoupilo na tři nové trhy – v úterý do Velké Británie, ve středu do Polska a ve čtvrtek do Turecka. Nás bude pochopitelně nejvíce zajímat nabídka u našich severních sousedů, neboť polský trh je nám velmi blízko nejen geograficky, ale také kupní silou obyvatel.
 
 
Na polský trh se v rámci oficiální distribuce objevily čtyři modely, všechny mají rozhraní ColorOS založené na Androidu 8.1 Oreo. Oppo AX7 je identický telefon jako Oppo A7 z loňského listopadu, ke změně názvu údajně došlo kvůli problémům s ochrannou známkou. Vybaven je 6,2" HD+ displejem s malým kapkovitým výřezem, procesorem Snapdragon 450, 3GB RAM, 64GB úložištěm, duálním zadním fotoaparátem a nadprůměrnou 4230mAh baterií. Cena byla stanovena na 999 zlotých, v přepočtu 6 000 Kč.
 
 
Pro náročnější zákazníky, kteří chtějí moderní technologie, ale přitom neradi utrácejí za vlajkovou loď, je připraveno Oppo RX17 Neo. Za 1 499 zlotých (9 000 Kč) nabídne 6,4" Full HD+ displej s technologií Super AMOLED a kapkovitým výřezem, do displeje byla navíc integrována čtečka otisků prstů. O pohon se stará Snapdragon 660 se 4GB RAM a 128GB úložištěm, na zádech jsou opět dvě kamery a baterie má kapacitu 3 600 mAh.
 
 
Oppo RX17 Pro nabízí displej se stejnými parametry jako RX17 Neo, ale v kombinaci s výkonnějším Snapdragonem 710 a 8GB RAM: Připraveny jsou hned tři zadní fotoaparáty a rychlé nabíjení Super VOOC. Cena se ovšem vyšplhala na 2 599 zlotých (15 600 Kč).
 
 
Vrchol nabídky představuje Oppo Find X s vysouvací konstrukcí fotoaparátu, která umožnila snížit rámečky na minimum. 6,4" AMOLED displej je na okrajích zahnutý a uvnitř tepe Snapdragon 845 spolu s 8GB RAM: Za tento model zaplatí polští zákazníci 3 699 zlotých (22 200 Kč), ale pokud by to stále bylo málo, připravena je také prémiová karbonová verze Oppo Find X Lamborghini Edition s 50W rychlým nabíjením. Stojí přibližně dvojnásobek – 7 299 zlotých (43 800 Kč).
 
Jak je vidno z polského ceníku, telefony Oppo nebudou „levná Čína“, jako jsme zvyklí třeba u Xiaomi. Svou cenou budou konkurovat spíše zavedeným značkám, proti kterým jsou přece jen o něco dostupnější. Oppo zatím nezveřejnilo další plán evropské expanze, ale další trhy by mohly následovat v příštích týdnech až měsících. Snad mezi nimi bude i český trh.
 


reklama