www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

TCL přestane vyrábět telefony Blackberry, značka pomalu zaniká

TCL přestane vyrábět telefony Blackberry, značka pomalu zaniká
, , aktualita
Už od roku 2016 Blackberry nevyrábí své telefony, ale licencuje jen svou značku. Jediným globálním partnerem byla společnost TCL, ta je ale bzry přestane také vyrábět. Spolu s tím může Blackberry postupně úplně zaniknout.
K oblíbeným
reklama
Telefony značky Blackberry byly kdysi velmi populární, to je ale už dávná minulost. Prodeje klesaly, výrobce nezvládl zastihnout módu smartphonů podobně jako Nokia a později se rozhodl, že své jméno bude jen licencovat dalším partnerům a jediným globálním partnerem se v prosinci 2016 stala společnost TCL. Té však 31. srpna 2020 vyprší licence na jméno a už ji ani nehodlá obnovit. Ani jednomu modelu se totiž za více než tři roky nepodařilo nijak výrazněji se prosadit. Přestane tak vyvíjet a prodávat telefony pod značkou Blackberry, zachová však podporu pro stávající modely. Blackberry tak přijde o svého největšího výrobního partnera a jediného globálního.
 
Blackberry KeyONE
 
Telefony pod touto značkou sice vyrábí i jiné společnosti, ty ale nabízí své produkty jen na některých vybraných lokálních trzích. Vypadá to tedy, že jméno zůstane v budoucnu už jen v několika zemích, kde budou různé modely vyrábět různí výrobci podobně, jak se to stalo např. se značkou Kodak ve světě fotografie. A kdo ví, jak dlouho toto potrvá. TCL naproti tomu skončilo nebo hodlá skončit s výrobou telefonů pro jiné značky, jako jsou např. Palm, Alcatel i výše zmíněné Blackberry, a hodlá vyrábět smartphony pod vlastním jménem TCL.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple varuje před poklesem příjmů, viníkem je koronavirus Covid-19 Apple varuje před poklesem příjmů, viníkem je koronavirus Covid-19
Koronavirus COVID-19 ovlivňuje i samotný průmysl, odkládají se veletrhy, uvádění nových produktů a klesají i příjmy. Právě před tím varuje své investory společnost Apple a je jen otázkou, nakolik se odsune uvedení nových iPhonů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla vrátila autopilota do ojetého auta, negativní publicita zabrala Tesla vrátila autopilota do ojetého auta, negativní publicita zabrala
Negativní publicita občas přinutí společnosti změnit názor a to se stalo i v případě Tesly. Ta majiteli ojetého vozu Model S 75D odstranila autopilota, za kterého údajně nezaplatil. Teď mu ho vrací zpět.
17.2.2020, aktualita, Milan Šurkala
Nová aféra Tesly: automobilka odstranila autopilota u ojetých aut Nová aféra Tesly: automobilka odstranila autopilota u ojetých aut

Tesla bude mít opět co vysvětlovat. Někteří majitelé totiž zjistili velmi nepříjemnou skutečnost. Poté, co si koupili ojetou Teslu od původního majitele, který si připlatil za autopilota, jim automobilka tuto funkci vypnula a nutí je k opětovné koupi. 

9.2.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
MediaTek uvedl procesory střední třídy Helio G70 a G80 MediaTek uvedl procesory střední třídy Helio G70 a G80
Společnost MediaTek představila nové mobilní procesory pro telefony střední třídy. Jde o modely Helio G70 a G80, které se liší svými takty CPU i GPU. I tak by měly dostačovat na slušné mobilní hraní.
6.2.2020, aktualita, Milan Šurkala
Brexit může vrátit do hry dražší roaming Brexit může vrátit do hry dražší roaming
Odchod Velké Británie z EU může mít další nepříjemný dopad pro cestování a pobyt v této zemi. Hrozí totiž, že bude zrušena dohoda o roamingu, která zajišťovala absenci zvýšených roamingových poplatků. V Británii tak možná budeme volat dráž než teď.
4.2.2020, aktualita, Milan Šurkala