www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

TCL přestane vyrábět telefony Blackberry, značka pomalu zaniká

TCL přestane vyrábět telefony Blackberry, značka pomalu zaniká
, , aktualita
Už od roku 2016 Blackberry nevyrábí své telefony, ale licencuje jen svou značku. Jediným globálním partnerem byla společnost TCL, ta je ale bzry přestane také vyrábět. Spolu s tím může Blackberry postupně úplně zaniknout.
K oblíbeným
reklama
Telefony značky Blackberry byly kdysi velmi populární, to je ale už dávná minulost. Prodeje klesaly, výrobce nezvládl zastihnout módu smartphonů podobně jako Nokia a později se rozhodl, že své jméno bude jen licencovat dalším partnerům a jediným globálním partnerem se v prosinci 2016 stala společnost TCL. Té však 31. srpna 2020 vyprší licence na jméno a už ji ani nehodlá obnovit. Ani jednomu modelu se totiž za více než tři roky nepodařilo nijak výrazněji se prosadit. Přestane tak vyvíjet a prodávat telefony pod značkou Blackberry, zachová však podporu pro stávající modely. Blackberry tak přijde o svého největšího výrobního partnera a jediného globálního.
 
Blackberry KeyONE
 
Telefony pod touto značkou sice vyrábí i jiné společnosti, ty ale nabízí své produkty jen na některých vybraných lokálních trzích. Vypadá to tedy, že jméno zůstane v budoucnu už jen v několika zemích, kde budou různé modely vyrábět různí výrobci podobně, jak se to stalo např. se značkou Kodak ve světě fotografie. A kdo ví, jak dlouho toto potrvá. TCL naproti tomu skončilo nebo hodlá skončit s výrobou telefonů pro jiné značky, jako jsou např. Palm, Alcatel i výše zmíněné Blackberry, a hodlá vyrábět smartphony pod vlastním jménem TCL.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala