Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

TCL přestane vyrábět telefony Blackberry, značka pomalu zaniká

, , aktualita
TCL přestane vyrábět telefony Blackberry, značka pomalu zaniká
Už od roku 2016 Blackberry nevyrábí své telefony, ale licencuje jen svou značku. Jediným globálním partnerem byla společnost TCL, ta je ale bzry přestane také vyrábět. Spolu s tím může Blackberry postupně úplně zaniknout.
TCL přestane vyrábět telefony Blackberry, značka pomalu zaniká
Telefony značky Blackberry byly kdysi velmi populární, to je ale už dávná minulost. Prodeje klesaly, výrobce nezvládl zastihnout módu smartphonů podobně jako Nokia a později se rozhodl, že své jméno bude jen licencovat dalším partnerům a jediným globálním partnerem se v prosinci 2016 stala společnost TCL. Té však 31. srpna 2020 vyprší licence na jméno a už ji ani nehodlá obnovit. Ani jednomu modelu se totiž za více než tři roky nepodařilo nijak výrazněji se prosadit. Přestane tak vyvíjet a prodávat telefony pod značkou Blackberry, zachová však podporu pro stávající modely. Blackberry tak přijde o svého největšího výrobního partnera a jediného globálního.
 
Blackberry KeyONE
 
Telefony pod touto značkou sice vyrábí i jiné společnosti, ty ale nabízí své produkty jen na některých vybraných lokálních trzích. Vypadá to tedy, že jméno zůstane v budoucnu už jen v několika zemích, kde budou různé modely vyrábět různí výrobci podobně, jak se to stalo např. se značkou Kodak ve světě fotografie. A kdo ví, jak dlouho toto potrvá. TCL naproti tomu skončilo nebo hodlá skončit s výrobou telefonů pro jiné značky, jako jsou např. Palm, Alcatel i výše zmíněné Blackberry, a hodlá vyrábět smartphony pod vlastním jménem TCL.
 


reklama