Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

TCL Movetime: kulaté chytré hodinky pod čtyři tisíce

11.7.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Společnost TCL, která se skrývá především za současnými produkty Alcatel a BlackBerry, představila na českém trhu chytré hodinky s kulatým displejem. Cena je o něco nižší než u konkurence, vadou na kráse by ovšem mohl být operační systém.
Že vám název čínského giganta TCL nic neříká? Zcela jistě jste se však s produkty této společnosti setkali a možná dokonce některý z nich vlastníte. TCL totiž nabízí na českém trhu své produkty pod značkami Alcatel a BlackBerry, přičemž ve druhém jmenovaném případě se jedná o relativní novinku. Stejná společnost také rebranduje některé smartphony Vodafone, které potom operátor prodává pod svou vlastní značkou. Tento týden však TCL zahájilo prodej svých chytrých hodinek Movetime, které tentokrát na českém trhu prodává pod vlastní značkou. Uvidíme, zda se jedná jen o ojedinělý případ, nebo čínská společnost mění svou strategii. Ať už je tomu jakkoliv, my si nové zařízení ve stručnosti představíme.

 
TCL Movetime Smartwatch MT10G už na první pohled představují mezistupeň mezi elegantními a sportovními hodinkami, přičemž bude jistě záviset také na zvolené barevné variantě pouzdra (zlatá, černá a stříbrná) i provedení řemínku (kožené nebo pryžové). Design hodinek potom uživatel bude moci ovlivnit také změnou ciferníku. Na výběr je jich celkem dvanáct a u každého lze potom upravovat například barvu pozadí. Hmotnost zařízení nepřesahuje 50 g, což zlepší pohodlnost při nošení.
 
TCL Movetime jsou vybaveny 1,39” dotykovým kulatým AMOLED displejem s rozlišením 400 x 400 pixelů. Na něm ovšem neuvidíte operační systém Android Wear, ale vlastní řešení od výrobce v podobě platformy FreeRTOS. Kompatibilita je ovšem zaručena s Androidem a iOS, kdy mohou hodinky zobrazovat notifikace že smartphonu, ovládat přehrávač hudby nebo třeba využívat dálkovou spoušť fotoaparátu. A nesmí samozřejmě chybět ani obsáhlé fitness funkce včetně krokoměru, měření tepové frekvence nebo výpočtu spálených kalorií. V tomto ohledu tedy hodinky ničím nepřekvapí, jen se uživatelé musejí připravit na velmi omezený výběr aplikací, přičemž možná nebude možné stahovat.
 
TCL Movetime Smartwatch MT10G se prodávají na českém trhu s cenovkou 3 990 Kč včetně DPH, jsou tedy levnější než konkurenční produkty s kulatým displejem.
 
Zdroj: Tisková zpráva TCL
reklama