www.svetmobilne.cz
>
>

Tatra uvedla hasičský speciál Tigon s 515 kW

Tatra uvedla hasičský speciál Tigon s 515 kW
, , aktualita
Tatra je známá výrobou legendárních nákladních vozidel a mezi nimi jsou i nejrůznější hasičská a záchranářská vozidla. Nový Tigon představuje 12metrové monstrum s 515kW motorem a dvěma děly schopnými stříkat až 70 a 100 metrů.
reklama
Česká tatrovka je legendárním výrobcem nákladních automobilů, který se po mnoha těžkých letech opět dostává na výsluní. Nemalou částí jeho výrobního programu jsou hasičská a různá záchranářská vozidla, která tvoří mezi 10 až 15 % produkce. A právě do tohoto segmentu míří nový hasičský speciál Tatra Tigon. Má tradiční tatrovácký podvozek s pneumatickým odpružením, který slibuje vysokou stabilitu při jízdě terénem i po hladkých silnicích (je certifikován i pro zásahy na letištích). A Tigon umí jet hodně rychle. Za jeho kabinou je totiž šestiválcový motor Volvo TAD164VE-B o maximálním výkonu 515 kW (700 koní).
 
Tatra Tigon
 
Hasiči se při výjezdu nemusí obtěžovat řazením, to za ně obstará automatická převodovka Allison 4800 a přídavná převodovka Tatry, které přenáší točivý moment na všechny čtyři nápravy a kola s pneumatikami 24.00 R21. Spolu se systémem PTO je možné využít režim pump-and-roll, tedy jet i hasit zároveň. Rozhodně nejde o žádného drobka na běžné silnice, toto monstrum totiž měří 12285 mm na délku, je široké 2900 mm a do výšky má 3700 mm. Jeho povolená hmotnost je pak 43 tun.
 
Tatra Tigon
 
Vůz vznikl ve spolupráci se společností Rosenbauer, která se postarala o nástavbu z hliníkových dílů řezaných laserem. Má dvě nádrže, jedna je na vodu s objemem 9000 litrů a druhá pak na pěnu o objemu 3500 litrů. Hasební dělo Rosenbauer RM 80C dovoluje průtok až 9500 litrů za minutu, čerpadlo však zvládá maximálně 8000 l/m při tlaku 10 bar. Podporuje stříkání hasebních prostředků v rozsahu -20° až +70° na vzdálenost až 100 metrů a dokáže se otočit o plných 360°.
 
Tatra Tigon
 
Druhé dělo Rosenbauer RM 15C zvládá 2000 l/m při 10 barech nebo 540 l/m při 40 barech. Má větší výškový rozsah od -40° do +80° a dostříkne až 70 metrů daleko. Otočit se může v rozsahu 330°.
 
Zdroj: tatra.cz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Levný Huawei Y6 Pro 2019 byl v tichosti představen Levný Huawei Y6 Pro 2019 byl v tichosti představen
I smartphone za pár korun může vypadat k světu. Dokazuje to i nový Huawei Y6 Pro 2019, který se zatím prodává na jediném trhu, ale to se snad brzy změní. Vzhledem k nízké ceně je ovšem nutné čekat kompromisy ve výbavě.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik