www.svetmobilne.cz
>
>

Tatra uvedla hasičský speciál Tigon s 515 kW

Tatra uvedla hasičský speciál Tigon s 515 kW
, , aktualita
Tatra je známá výrobou legendárních nákladních vozidel a mezi nimi jsou i nejrůznější hasičská a záchranářská vozidla. Nový Tigon představuje 12metrové monstrum s 515kW motorem a dvěma děly schopnými stříkat až 70 a 100 metrů.
reklama
Česká tatrovka je legendárním výrobcem nákladních automobilů, který se po mnoha těžkých letech opět dostává na výsluní. Nemalou částí jeho výrobního programu jsou hasičská a různá záchranářská vozidla, která tvoří mezi 10 až 15 % produkce. A právě do tohoto segmentu míří nový hasičský speciál Tatra Tigon. Má tradiční tatrovácký podvozek s pneumatickým odpružením, který slibuje vysokou stabilitu při jízdě terénem i po hladkých silnicích (je certifikován i pro zásahy na letištích). A Tigon umí jet hodně rychle. Za jeho kabinou je totiž šestiválcový motor Volvo TAD164VE-B o maximálním výkonu 515 kW (700 koní).
 
Tatra Tigon
 
Hasiči se při výjezdu nemusí obtěžovat řazením, to za ně obstará automatická převodovka Allison 4800 a přídavná převodovka Tatry, které přenáší točivý moment na všechny čtyři nápravy a kola s pneumatikami 24.00 R21. Spolu se systémem PTO je možné využít režim pump-and-roll, tedy jet i hasit zároveň. Rozhodně nejde o žádného drobka na běžné silnice, toto monstrum totiž měří 12285 mm na délku, je široké 2900 mm a do výšky má 3700 mm. Jeho povolená hmotnost je pak 43 tun.
 
Tatra Tigon
 
Vůz vznikl ve spolupráci se společností Rosenbauer, která se postarala o nástavbu z hliníkových dílů řezaných laserem. Má dvě nádrže, jedna je na vodu s objemem 9000 litrů a druhá pak na pěnu o objemu 3500 litrů. Hasební dělo Rosenbauer RM 80C dovoluje průtok až 9500 litrů za minutu, čerpadlo však zvládá maximálně 8000 l/m při tlaku 10 bar. Podporuje stříkání hasebních prostředků v rozsahu -20° až +70° na vzdálenost až 100 metrů a dokáže se otočit o plných 360°.
 
Tatra Tigon
 
Druhé dělo Rosenbauer RM 15C zvládá 2000 l/m při 10 barech nebo 540 l/m při 40 barech. Má větší výškový rozsah od -40° do +80° a dostříkne až 70 metrů daleko. Otočit se může v rozsahu 330°.
 
Zdroj: tatra.cz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje
Nový kompaktní model Škody je už za dveřmi a automobilka nám jej postupně odhaluje. Už jsme viděli teaser v podobě siluety vozu, sportovní koncept Vision RS a nyní se dozvídáme i jméno. Bude se jmenovat Škoda Scala.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona
Nejen USA nebo Čína chtějí špehovat své obyvatele. Zadní vrátka do telefonů svých obyvatel by velmi ráda viděla i Austrálie. Společnost Apple se tak už ohradila proti navrhovanému zákonu, který by to chtěl zavést.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla vyrobila už 100 tisíc kusů Modelu 3 Tesla vyrobila už 100 tisíc kusů Modelu 3
Tesla Model 3 je jedním z nejúspěšnějších vozů na americkém trhu, ve třídě elektromobilů drtivě vede. Automobilka sice stále zdaleka nepokryla všechny objednávky na vůz, nicméně slaví alespoň milník 100 tisíc vyrobených vozů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Garmin Instinct: chytré hodinky do náročných podmínek Garmin Instinct: chytré hodinky do náročných podmínek
Garmin rozšířil svou nabídku chytrých sportovních hodinek o novou řadu Instinct, která je zaměřena primárně na vysokou odolnost a nabízí měření pohybových aktivit i navigaci v terénu. Cena je přitom příznivější než u modelů Fenix.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Honor 8X a Honor Band 4: ceny i dostupnost na českém trhu Honor 8X a Honor Band 4: ceny i dostupnost na českém trhu
Honor 8X si odbyl svou evropskou premiéru tento týden na Pražském hradě, kde jsme se dozvěděli také českou cenu tohoto velkého smartphonu. Na tuzemský trh míří také chytrý náramek Honor Band 4.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik