www.svetmobilne.cz
>
>

Tatra uvedla hasičský speciál Tigon s 515 kW

Tatra uvedla hasičský speciál Tigon s 515 kW
, , aktualita
Tatra je známá výrobou legendárních nákladních vozidel a mezi nimi jsou i nejrůznější hasičská a záchranářská vozidla. Nový Tigon představuje 12metrové monstrum s 515kW motorem a dvěma děly schopnými stříkat až 70 a 100 metrů.
reklama
Česká tatrovka je legendárním výrobcem nákladních automobilů, který se po mnoha těžkých letech opět dostává na výsluní. Nemalou částí jeho výrobního programu jsou hasičská a různá záchranářská vozidla, která tvoří mezi 10 až 15 % produkce. A právě do tohoto segmentu míří nový hasičský speciál Tatra Tigon. Má tradiční tatrovácký podvozek s pneumatickým odpružením, který slibuje vysokou stabilitu při jízdě terénem i po hladkých silnicích (je certifikován i pro zásahy na letištích). A Tigon umí jet hodně rychle. Za jeho kabinou je totiž šestiválcový motor Volvo TAD164VE-B o maximálním výkonu 515 kW (700 koní).
 
Tatra Tigon
 
Hasiči se při výjezdu nemusí obtěžovat řazením, to za ně obstará automatická převodovka Allison 4800 a přídavná převodovka Tatry, které přenáší točivý moment na všechny čtyři nápravy a kola s pneumatikami 24.00 R21. Spolu se systémem PTO je možné využít režim pump-and-roll, tedy jet i hasit zároveň. Rozhodně nejde o žádného drobka na běžné silnice, toto monstrum totiž měří 12285 mm na délku, je široké 2900 mm a do výšky má 3700 mm. Jeho povolená hmotnost je pak 43 tun.
 
Tatra Tigon
 
Vůz vznikl ve spolupráci se společností Rosenbauer, která se postarala o nástavbu z hliníkových dílů řezaných laserem. Má dvě nádrže, jedna je na vodu s objemem 9000 litrů a druhá pak na pěnu o objemu 3500 litrů. Hasební dělo Rosenbauer RM 80C dovoluje průtok až 9500 litrů za minutu, čerpadlo však zvládá maximálně 8000 l/m při tlaku 10 bar. Podporuje stříkání hasebních prostředků v rozsahu -20° až +70° na vzdálenost až 100 metrů a dokáže se otočit o plných 360°.
 
Tatra Tigon
 
Druhé dělo Rosenbauer RM 15C zvládá 2000 l/m při 10 barech nebo 540 l/m při 40 barech. Má větší výškový rozsah od -40° do +80° a dostříkne až 70 metrů daleko. Otočit se může v rozsahu 330°.
 
Zdroj: tatra.cz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google sleduje polohu, i když nechcete. Má více funkcí sledování Google sleduje polohu, i když nechcete. Má více funkcí sledování
I když vypnete ukládání historie navštívených míst, Google vaši polohu stále sleduje. Zjistilo se totiž, že spousta dalších aplikací s těmito údaji dále pracuje. Nejde však o nějaký prohřešek, problém je jen v tom, že musíte zakázat více služeb.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Honor 9 Lite zlevnil pod hranici 5 000 Kč Honor 9 Lite zlevnil pod hranici 5 000 Kč
Oblíbený smartphone střední třídy Honor 9 Lite dočasně zlevnil o tisícikorunu. Pokud jste si na tento model dělali zálusk, můžete jej do konce srpna pořídit za 4 990 Kč. A za tuto cenu nabídne docela dost muziky.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
YouTube doporučuje nejlepší smartphony ke sledování videí YouTube doporučuje nejlepší smartphony ke sledování videí
V rámci nového programu YouTube Signature Devices jsou certifikovány smartphony, které Google doporučuje pro sledování videí. V současná době obsahuje bezmála 20 modelů, ale jakýkoliv iPhone byste hledali marně.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source
Twitter Elona Muska je plný mnoha zajímavých informací. Jeden z posledních tweetů např. prozradil, že Tesla plánuje zveřejnit zdrojové kódy autopilota jako open source. Využít jej tak mohou i další automobilky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Xiaomi Mi Pad 4 Plus: v čem je lepší než Mi Pad 4? Xiaomi Mi Pad 4 Plus: v čem je lepší než Mi Pad 4?
Xiaomi představilo větší variantu svého tabletu Mi Pad 4, která zvětšila úhlopříčku displeje z osmi na deset palců. Baterie modelu Mi Pad 4 Plus nabízí velkorysou kapacitu i na poměry velkých tabletů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik