www.svetmobilne.cz
>
>

Tatra uvedla hasičský speciál Tigon s 515 kW

Tatra uvedla hasičský speciál Tigon s 515 kW
, , aktualita
Tatra je známá výrobou legendárních nákladních vozidel a mezi nimi jsou i nejrůznější hasičská a záchranářská vozidla. Nový Tigon představuje 12metrové monstrum s 515kW motorem a dvěma děly schopnými stříkat až 70 a 100 metrů.
reklama
Česká tatrovka je legendárním výrobcem nákladních automobilů, který se po mnoha těžkých letech opět dostává na výsluní. Nemalou částí jeho výrobního programu jsou hasičská a různá záchranářská vozidla, která tvoří mezi 10 až 15 % produkce. A právě do tohoto segmentu míří nový hasičský speciál Tatra Tigon. Má tradiční tatrovácký podvozek s pneumatickým odpružením, který slibuje vysokou stabilitu při jízdě terénem i po hladkých silnicích (je certifikován i pro zásahy na letištích). A Tigon umí jet hodně rychle. Za jeho kabinou je totiž šestiválcový motor Volvo TAD164VE-B o maximálním výkonu 515 kW (700 koní).
 
Tatra Tigon
 
Hasiči se při výjezdu nemusí obtěžovat řazením, to za ně obstará automatická převodovka Allison 4800 a přídavná převodovka Tatry, které přenáší točivý moment na všechny čtyři nápravy a kola s pneumatikami 24.00 R21. Spolu se systémem PTO je možné využít režim pump-and-roll, tedy jet i hasit zároveň. Rozhodně nejde o žádného drobka na běžné silnice, toto monstrum totiž měří 12285 mm na délku, je široké 2900 mm a do výšky má 3700 mm. Jeho povolená hmotnost je pak 43 tun.
 
Tatra Tigon
 
Vůz vznikl ve spolupráci se společností Rosenbauer, která se postarala o nástavbu z hliníkových dílů řezaných laserem. Má dvě nádrže, jedna je na vodu s objemem 9000 litrů a druhá pak na pěnu o objemu 3500 litrů. Hasební dělo Rosenbauer RM 80C dovoluje průtok až 9500 litrů za minutu, čerpadlo však zvládá maximálně 8000 l/m při tlaku 10 bar. Podporuje stříkání hasebních prostředků v rozsahu -20° až +70° na vzdálenost až 100 metrů a dokáže se otočit o plných 360°.
 
Tatra Tigon
 
Druhé dělo Rosenbauer RM 15C zvládá 2000 l/m při 10 barech nebo 540 l/m při 40 barech. Má větší výškový rozsah od -40° do +80° a dostříkne až 70 metrů daleko. Otočit se může v rozsahu 330°.
 
Zdroj: tatra.cz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Honor View 20 bude mít díru v displeji a 48MPx foťák Honor View 20 bude mít díru v displeji a 48MPx foťák
Připravovaná vlajková loď Honor View 20 by měla následovat nový trend bezrámečkových telefonů. A dosáhne toho otvorem pro čelní kamerku. Na zadní straně překvapivě nalezneme pouze jeden fotoaparát, ale s extrémně vysokým rozlišením.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
iPhone XR má nejlepší fotoaparát mezi „jednookými“ iPhone XR má nejlepší fotoaparát mezi „jednookými“
Testem fotoaparátu DxOMark nedávno prošel iPhone XR a odnesl si odtamtud výborné hodnocení. Dokonce nejlepší mezi smartphony s jedním zadním fotoaparátem. Přemožitelem by se ovšem mohl stát Pixel 3 XL, jehož výsledek dosud nebyl zveřejněn.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Superlehký notebook LG Gram nyní také jako hybrid Superlehký notebook LG Gram nyní také jako hybrid
LG oznámilo nové přírůstky do své rodiny tenkých a lehkých notebooků Gram. Nabídku doplní sedmnáctipalcová varianta i model s konstrukcí 2 v 1. Novinky se ukážou na veletrhu CES, ale představeny byly už nyní.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Lotus chystá elektrický hypersport s 1000 koňmi Lotus chystá elektrický hypersport s 1000 koňmi
Britský výrobce sportovních vozů Lotus se rovněž připravuje na elektrickou éru, která se nezadržitelně blíží. V jeho podání to bude hypersportovní automobil, jehož výkon má dosahovat minimálně 1000 koní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
OnePlus 6T McLaren Edition: více výkonu a rychlejší nabíjení OnePlus 6T McLaren Edition: více výkonu a rychlejší nabíjení
OnePlus spojilo síly s automobilovou značkou McLaren a výsledkem je speciální edice vlajkové lodi 6T. Změny ovšem nejsou pouze designové, telefon také dostal do vínku 10GB RAM a superrychlé nabíjení baterie.
11.12.2018, aktualita, Jáchym Šlik