Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tamagotchi se vrátí jako mobilní hra pro Android a iOS

25.11.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Fenomén virtuálních mazlíčků Tamagotchi zažije v příštím roce návrat. Vyjde totiž mobilní hra My Tamagotchi Forever určená pro Android a iOS, která bude rozšířena o celou řadu novinek včetně online funkcí nebo rozšířené reality.
Možná si také pamatujete na fenomén Tamagotchi, který přibližně na přelomu století zasáhl také Českou republiku. Tato elektronická hračka původem z Japonska se samozřejmě dočkala celé řady kopií, které se na tržnicích prodávaly za pár korun. Už začátkem příštího roku by se mohly hračky Tamagotchi znovu dostat do módy, i když už ne ve formě malých elektronických zařízení vejčitého tvaru, které byly vybaveny monochromatickým displejem a několika tlačítky. Společnost Bandai Namco brzy vydá hru My Tamagotchi Forever pro smartphony a tablety, která bude určena pro platformy Android a iOS.
 
 
Hlavním úkolem ve hře zůstane péče o virtuálního mazlíčka, kterého bude nutné krmit, čistit, mazlit se s ním apod. Za více než dvacet let od prvních Tamagotchi se však technologie posunula výrazně dopředu, a tak můžeme očekávat zcela jiné grafické zpracování i nové vychytávky. Zapojena bude rozšířená realita (AR), takže si hráč bude moci svého virtuálního mazlíčka přenést domů, nebo se s ním vyfotit. Nepřekvapí ani zapojení internetu – ve virtuálním městě Tamatown se tedy budou moci mazlíčci z celého světa setkávat a spřátelit, chybět nebude ani snadné sdílení zážitků na sociálních sítích.
 
každý hráč bude moci upravovat vzhled svého mazlíčka a při dobré péči sledovat jeho vývoj. My Tamagotchi Forever bude nejspíš zdarma ke stažení, ale bude obsahovat virtuální měnu, kterou bude možné koupit za skutečné peníze nebo získat přímo ve hře, jako například hraním miniher. Za virtuální měnu bude možné pořizovat nové oblečení, hračky a další obsah pro mazlíčka. Jak ukazují vývojáři ve zveřejněném videu, hra by neměla být jen pro děti, jak by se mohlo na první pohled zdát. Také dospělí, kteří si hru pamatují ze svých dětských let, by si mohli novinku stáhnout a zavzpomínat.
 
 
Uvidíme, zda se My Tamagotchi Forever podaří dosáhnout podobného úspěchu jako Pokémon Go, kterému k úspěchu jistě pomohla nejen známá franšíza, ale také zapojení online prvků a rozšířené reality. Pozdvižení by mohla způsobit také AR hra z kouzelnického světa Harryho Pottera od tvůrců Pokémon Go.
 


reklama