Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Talon: prsten snímající pohyb ovládne elektroniku

1.1.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Talon je dost netradiční nositelné zařízení, nasazuje se totiž přímo na prst a obsahuje senzory pro snímání pohybu. Poslouží ke snadnému ovládání nejrůznější elektroniky, jako jsou VR headsety, smartphony či domácí spotřebiče.
Dálkové ovládání může být výborný pomocník, ale většinou jich potřebujeme vícero a ne vždy se jedná o zrovna intuitivní či snadno přenosné produkty. Kalifornský startup Titanium Falcon proto přichází s řešením v podobě prstenu Talon, který je prezentován jako univerzální ovladač „all-in-one“, který se snaží udělat ovládání elektroniky pohodlnější a zábavnější. Uvnitř tohoto prstenu se nachází devítiosý pohybový senzor, který umožňuje ovládat ostatní zařízení pomocí různých gest. Většina z nich připomíná pohyby prstu na dotykovém displeji, jen s tím rozdílem, že jsou prováděny ve vzduchu. Součástí prstenu je také ploška, pomocí které lze například imitovat klikání na displeji. Díky tomu je možné využívat prsten k různým ovládáním, od prostého vypnutí/zapnutí spotřebiče přes navigaci v menu až po pohyb herní postavy.
 
 
 
Výrobce počítá s tím, že lze Talon využít k ovládání headsetů pro virtuální realitu, mobilních her na Androidu či iOS, televizorů, osvětlení, reproduktoru, jako dálková spoušť fotoaparátu apod. I proto byla využita open-source platforma, aby mohli vývojáři snadno přinášet podporu dalších aplikací a zařízení z oblasti virtuální reality, mobilních produktů a IoT (internet věcí). Chytrý prsten využívá bezdrátovou technologii Bluetooth, která slouží ke kalibraci i samotnému propojení se zařízením. Talon bude možné od 9. ledna předobjednat za 129 dolarů, v přepočtu 2 750 Kč bez DPH, k prvním zákazníkům se nová vychytávka dostane letos na jaře. Zájemci si mohou příslušenství na vlastní oči prohlédnout a vyzkoušet zanedlouho na veletrhu CES 2018 v Las Vegas.
 


reklama