www.svetmobilne.cz
>
>

Takata falšovala údaje o bezpečnostních pásech

Takata falšovala údaje o bezpečnostních pásech
, , aktualita
Dnes už bývalá společnost Takata má další obrovský problém. Po aféře s airbagy se zjistilo, že není vše v úplném pořádku ani s jejími bezpečnostními pásy. Firma totiž falšovala údaje o jejich vlastnostech.
K oblíbeným
reklama
Příběh společnosti Takata bude hodně smutnou kapitolou historie automobilismu. Tato firma měla dbát na bezpečnost lidí v autech a v jejím portfoliu jsme našli např. airbagy nebo bezpečnostní pásy. Jak se ale ukazuje, obojí mělo své problémy. Aféra s airbagy, které zabily několik desítek lidí, si vyžádala patrně největší svolávací akci v historii automobilismu, a je jen otázkou, kolik desítek milionů aut ještě jezdí po světě s nebezpečnými airbagy. Problém se týkal zejména japonských automobilek, ale airbagy Takata můžeme nalézt i v některých autech z jiných kontinentů. Tato svolávací akce (prozatím jde o 67 milionů airbagů) také stála za bankrotem firmy v roce 2017.
 
Bezpečnostní pás
ilustrační foto, autor: Santeri Viinamäki, CC BY-SA 4.0, přes Wikimedia Commons
 
Zbytky firmy převzala společnost Joyson Safety Systems (JSS), což se týká i dvou bývalých továren v Hikone v Japonsku a ve Filipínách. V říjnu 2020 bylo nicméně spuštěno další vyšetřování, neboť se objevily nesrovnalosti ohledně bezpečnostních pásů vyráběných v továrnách po dobu zhruba 20 let až do ledna 2020. A jak se nyní ukázalo, Takata falšovala údaje o vlastnostech bezpečnostních pásů tak, aby papírově vyhovovaly legislativám jednotlivých států.
 
Přesto to vypadá, že ačkoli došlo k nesrovnalostem v údajích, ty nemají vliv na bezpečnost, takže se zatím ani nepočítá se svolávací akcí (pokud se pochopitelně později neprokáže opak). Toto prozatím potvrdilo i 12 automobilek, které bezpečnostní pásy této firmy využívaly ve svých vozidlech.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h
Je dobře známo, že Čína a její společnost CRRC Corporation chystá nové rychlovlaky typu maglev. Nyní představila výsledek svého vývoje, který bude v budoucnu brázdit Čínu rychlostí přes 600 km/h.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km
Mercedes-Benz se chce rychle stát automobilkou vyrábějící jen elektromobily. Vizi takové budoucnosti nyní ukazuje jeho koncept Vision EQXX, který by měl přinést excelentní efektivitu a nízkou spotřebu.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů
Tesla vybudovala obrovskou síť nabíječek Supercharger, ty ale byly dostupné výhradně elektromobilům Tesla. To by se ještě letos mělo změnit. Musk hodlá nabíječky otevřít i pro jiné značky elektromobilů.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují
Vypadá to, že velmi dlouho očekávaný elektrický truck Tesla Semi se přeci jen začne už brzy vyrábět. Přípravy na výrobu jsou v závěrečné fázi a vozu bychom se tak mohli dočkat už v následujících měsících.
21.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88 MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88
MediaTek přichází s aktualizovanými procesory pro mainstreamové a levnější telefony. Představuje 8jádrové procesory Helio G96 a Helio G88. V obou případech počítejte nanejvýše se 4G LTE připojením.
19.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář