www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Tajemství ohebného displeje Samsungu bylo ukradeno a prodáno do Číny

Tajemství ohebného displeje Samsungu bylo ukradeno a prodáno do Číny
, , aktualita
Dodavatelé dokážou někdy pořádně naštvat. Stalo se to i Samsungu, jemuž bylo ukradeno tajemství jeho 6 let vyvíjeného ohebného displeje. Jeden z jeho dodavatelů technologii prodal dvěma čínským společnostem.
K oblíbeným
reklama
Ohebný displej společnosti Samsung je velkým tématem. Hovoří se o něm už roky a jeho představení by mělo být na spadnutí. Ostatně společnost už prezentovala funkční vzorky. Jenže to vypadá, že se někdo na jeho snaze jednoduše přiživil. Jeden z jeho dodavatelů totiž vzal některé kritické části technologie tohoto displeje, založil novou společnost a jejím jménem pak měl vyrábět a prodávat komponenty ohebných displejů dvěma čínským společnostem za částku v přepočtu okolo 300 milionů Kč.
 
Ohebný displej Samsungu
 
Samsung přitom na vývoji strávil 6 let a byly vynaloženy přibližně 3 miliardy Kč na jeho vývoj. Ohledně této průmyslové loupeže už bylo obviněno 11 lidí a 3 z nich už byli i zadrženi. Zatím nevíme, které dvě čínské společnosti měly tyto komponenty a technologie ohebných displejů kupovat. Pokud jde o provinilce, tak tím by měla být společnost Toptec Co Ltd.
 
Zdroj: cnn.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR
Netrvalo to vůbec dlouho a dlouho očekávaná mobilní hra Harry Potter: Wizards Unite se dostává do dalších zemí včetně té naší. Kdo chce, může si už hru zdarma stáhnout na oficiálních obchodech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává
Pokud máte starší Apple MacBook pro (zejména ty koupené v letech 2015 a 2016), může mít váš přístroj vadnou baterii, která se může přehřát a vznítit. Společnost Apple je tak svolává k dobrovolné opravě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vivo láká na 120W nabíjení, 100 % kapacity za 13 minut Vivo láká na 120W nabíjení, 100 % kapacity za 13 minut
Čínský výrobce telefonů Vivo u nás sice nepatří mezi nejznámější, ale možná se trochu více zviditelní konceptem extrémně rychlého 120W nabíjení Super FlashCharge. Akumulátor má nabít za pouhých 13 minut.
21.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Irsko chce zakázat prodej spalovacích aut od roku 2030 Irsko chce zakázat prodej spalovacích aut od roku 2030
Irsko se přidává ke státům, které by chtěly co nejrychleji odklidil auta se spalovacími motory ze silnic. Od roku 2030 by se dle nového návrhu neměla prodávat a o pár let později jim nechtějí ani potvrdit technickou.
21.6.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Autonomní auta Volvo využijí HW od Nvidie Autonomní auta Volvo využijí HW od Nvidie
Pro fungování autonomních aut je potřeba mít spoustu senzorů a výkonný hardware, který tyto vstupy dokáže rychle zpracovat. Automobilka Volvo nyní oznamuje, že k tomu bude využívat platformu Nvidia Drive.
20.6.2019, aktualita, Milan Šurkala