www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Tajemství ohebného displeje Samsungu bylo ukradeno a prodáno do Číny

Tajemství ohebného displeje Samsungu bylo ukradeno a prodáno do Číny
, , aktualita
Dodavatelé dokážou někdy pořádně naštvat. Stalo se to i Samsungu, jemuž bylo ukradeno tajemství jeho 6 let vyvíjeného ohebného displeje. Jeden z jeho dodavatelů technologii prodal dvěma čínským společnostem.
reklama
Ohebný displej společnosti Samsung je velkým tématem. Hovoří se o něm už roky a jeho představení by mělo být na spadnutí. Ostatně společnost už prezentovala funkční vzorky. Jenže to vypadá, že se někdo na jeho snaze jednoduše přiživil. Jeden z jeho dodavatelů totiž vzal některé kritické části technologie tohoto displeje, založil novou společnost a jejím jménem pak měl vyrábět a prodávat komponenty ohebných displejů dvěma čínským společnostem za částku v přepočtu okolo 300 milionů Kč.
 
Ohebný displej Samsungu
 
Samsung přitom na vývoji strávil 6 let a byly vynaloženy přibližně 3 miliardy Kč na jeho vývoj. Ohledně této průmyslové loupeže už bylo obviněno 11 lidí a 3 z nich už byli i zadrženi. Zatím nevíme, které dvě čínské společnosti měly tyto komponenty a technologie ohebných displejů kupovat. Pokud jde o provinilce, tak tím by měla být společnost Toptec Co Ltd.
 
Zdroj: cnn.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
VW chystá 7místné elektrické SUV I.D. Lounge VW chystá 7místné elektrické SUV I.D. Lounge
Automobilka Volkswagen chystá spoustu nových elektrických modelů řady I.D. a mezi nimi by se mělo objevit i nové sedmimístné SUV I.D. Lounge. To by mělo být jedním ze tří nových elektrických SUV představených do roku 2022.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru
Uvedení nové Tesly Roadster se pomaličku blíží. Sice to ještě nějakou dobu potrvá, nicméně automobilka prezentovala video demonstrující drtivou akceleraci vozu, kdy je na 96 km/h za pouhých 1,9 sekundy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy A8s oficiálně: první smartphone s „průstřelem“ Samsung Galaxy A8s oficiálně: první smartphone s „průstřelem“
Samsung přestavil světově první smartphone, který místo výřezu využívá otvor v displeji pro čelní kameru. K tomu navíc přidává našlapanou výbavu včetně až 8GB RAM nebo trojitého zadního fotoaparátu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Google nejspíš nabídne i levnější Pixel 3 Lite XL Google nejspíš nabídne i levnější Pixel 3 Lite XL
Google připravuje telefon střední třídy, které by měly nabídnout některé výhody Pixelů širímu okruhu zákazníků. Nyní se objevily rendery, které kromě již známého Pixelu 3 Lite ukazují také větší Pixel 3 Lite XL.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Musk by zvládl bankrot Tesly a chce koupit továrny od GM Musk by zvládl bankrot Tesly a chce koupit továrny od GM
Elon Musk se nechal slyšet, že by lepší vozy konkurence a případný bankrot Tesly nebral za velký problém, pokud to posune elektromobilitu kupředu. Společnost však chce expandovat a koupit zavřené továrny od GM. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala