www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Tajemství ohebného displeje Samsungu bylo ukradeno a prodáno do Číny

Tajemství ohebného displeje Samsungu bylo ukradeno a prodáno do Číny
, , aktualita
Dodavatelé dokážou někdy pořádně naštvat. Stalo se to i Samsungu, jemuž bylo ukradeno tajemství jeho 6 let vyvíjeného ohebného displeje. Jeden z jeho dodavatelů technologii prodal dvěma čínským společnostem.
reklama
Ohebný displej společnosti Samsung je velkým tématem. Hovoří se o něm už roky a jeho představení by mělo být na spadnutí. Ostatně společnost už prezentovala funkční vzorky. Jenže to vypadá, že se někdo na jeho snaze jednoduše přiživil. Jeden z jeho dodavatelů totiž vzal některé kritické části technologie tohoto displeje, založil novou společnost a jejím jménem pak měl vyrábět a prodávat komponenty ohebných displejů dvěma čínským společnostem za částku v přepočtu okolo 300 milionů Kč.
 
Ohebný displej Samsungu
 
Samsung přitom na vývoji strávil 6 let a byly vynaloženy přibližně 3 miliardy Kč na jeho vývoj. Ohledně této průmyslové loupeže už bylo obviněno 11 lidí a 3 z nich už byli i zadrženi. Zatím nevíme, které dvě čínské společnosti měly tyto komponenty a technologie ohebných displejů kupovat. Pokud jde o provinilce, tak tím by měla být společnost Toptec Co Ltd.
 
Zdroj: cnn.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy
Automobilka McLaren představila nový roadster 600LT Spider. LT zde znamená Long Tail, tedy prodlouženou záď pro lepší aerodynamiku. Nechybí ani dvakrát přeplňovaná V8, která dává rovných 600 koní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu
Švédská automobilka Saab zbankrotovala už před 7 lety a poté putovala do rukou Číňanů. Dostala jméno NEVS a nyní má opět nového majitele. Je jím čínský developer se zaměřením na zdravotnictví.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zlevněná výměna baterií iPhonů přišla Apple draho, zájem byl 10násobný Zlevněná výměna baterií iPhonů přišla Apple draho, zájem byl 10násobný
Zájem o zlevněnou výměnu baterií u telefonů Apple iPhone byl až 10krát větší, než Apple očekával. I to se projevilo na zhoršených odhadech hospodářských výsledků pro poslední čtvrtletí. Program vyšel Apple hodně draho.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Facelift BMW 7 může mít V12 i hybrid Facelift BMW 7 může mít V12 i hybrid
Mnichovská automobilka představila facelift luxusního sedanu BMW řady 7. Ten se na první pohled liší obrovskými, o 40 % většími ledvinkami. V nabídce bude nadále motor V12 a dostane se také na hybridní verzi.
17.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple představil pouzdra na nové iPhony s akumulátorem Apple představil pouzdra na nové iPhony s akumulátorem
Pokud je vám výdrž nových iPhonů málo, pak má pro vás výrobce nová oficiální pouzdra, která výdrž těchto telefonů značně prodlouží. Obsahují totiž vestavěný akumulátor a podporují i bezdrátové nabíjení.
17.1.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář