www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Tajemství ohebného displeje Samsungu bylo ukradeno a prodáno do Číny

Tajemství ohebného displeje Samsungu bylo ukradeno a prodáno do Číny
, , aktualita
Dodavatelé dokážou někdy pořádně naštvat. Stalo se to i Samsungu, jemuž bylo ukradeno tajemství jeho 6 let vyvíjeného ohebného displeje. Jeden z jeho dodavatelů technologii prodal dvěma čínským společnostem.
K oblíbeným
reklama
Ohebný displej společnosti Samsung je velkým tématem. Hovoří se o něm už roky a jeho představení by mělo být na spadnutí. Ostatně společnost už prezentovala funkční vzorky. Jenže to vypadá, že se někdo na jeho snaze jednoduše přiživil. Jeden z jeho dodavatelů totiž vzal některé kritické části technologie tohoto displeje, založil novou společnost a jejím jménem pak měl vyrábět a prodávat komponenty ohebných displejů dvěma čínským společnostem za částku v přepočtu okolo 300 milionů Kč.
 
Ohebný displej Samsungu
 
Samsung přitom na vývoji strávil 6 let a byly vynaloženy přibližně 3 miliardy Kč na jeho vývoj. Ohledně této průmyslové loupeže už bylo obviněno 11 lidí a 3 z nich už byli i zadrženi. Zatím nevíme, které dvě čínské společnosti měly tyto komponenty a technologie ohebných displejů kupovat. Pokud jde o provinilce, tak tím by měla být společnost Toptec Co Ltd.
 
Zdroj: cnn.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Android se začne ptát uživatelů, jaký chtějí prohlížeč Android se začne ptát uživatelů, jaký chtějí prohlížeč
Google se pod tlakem EU rozhodl k dalšímu kroku, kterým by měl zabránit monopolnímu chování. Brzy se začne ptát nových i stávajících uživatelů Androidu, jaký internetový prohlížeče a vyhledávač chtějí ve svém telefonu používat.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nejlevnější Kindle dostal displej s přisvícením Nejlevnější Kindle dostal displej s přisvícením
Amazon uvedl novou generaci své legendární čtečky e-knih Kindle. Základní model sice podražil, ale zato dostal displej s přisvícením, který usnadní čtení v noci. Vyplatí se tedy ještě vůbec vyšší model Paperwhite?
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Apple AirPods 2 podporují Siri a mají i bezdrátové pouzdro Apple AirPods 2 podporují Siri a mají i bezdrátové pouzdro
Apple představil také novou generaci bezdrátových slucháte AirPods 2. Ta přináší několik příjemných vylepšení, jako je např. podpora Siri. Novinkou je také možnost si zakoupit pouzdro s podporou bezdrátového nabíjení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami
Automobilka Volvo oznámila, že od roku 2020 bude do vozů instalovat systémy, které budou rozpoznávat chování řidiče. Kamery budou snímat, zda se nedívá např. na mobil a systém bude i vyhodnocovat, zda není opilý.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Některé smartphony Nokia posílaly data do Číny Některé smartphony Nokia posílaly data do Číny
Finské orgány vyšetřují případ možného porušení GDPR společností HDM Global, některé telefony Nokia totiž měly odesílat uživatelská data na čínské servery. Údajně se jednalo chybu, která měla být opravena začátkem roku.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik