Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Systém zabírá v Galaxy S7 až čtvrtinu interní paměti

, , aktualita
Systém zabírá v Galaxy S7 až čtvrtinu interní paměti
Operační systém zabírá ve vnitřním úložišti Samsungu Galaxy S7 až 8 GB, a to už po prvním spuštění smartphone. Nová vlajková loď navíc neumožňuje využívat micro SD kartu jako interní paměť, ačkoliv tuto funkci podporuje Android 6.0.
Systém zabírá v Galaxy S7 až čtvrtinu interní paměti
Samsung je nechvalně proslulý svou přebobtnalou uživatelskou nadstavbou TouchWiz, která kvůli mnohým funkcím, předinstalovaným aplikacím i upravenému vzhledu zabírá značnou část interní paměti telefonu. Nejvíce prostoru systém pochopitelně vyžaduje v modelech nejvyšší třídy, kde jihokorejský výrobce nabízí nejvíce nadstandardních funkcí.

Výjimkou bohužel není ani nedávno představená vlajková loď. Redaktoři webu Droid-life.com zjistili, že v modelu Galaxy S7 si operační systém Android 6.0 Marshmallow a uživatelská nadstavba TouchWiz ukrojí z interní paměti až 8 GB. To je největší problém u varianty s 32GB úložištěm, kde pro uživatelská data a aplikace už mnoho prostoru nezbyde.

Naštěstí ovšem Galaxy S7 vrací micro SD slot, který u loňského Galaxy S6 chyběl. Majitelé žhavé novinky mohou pomocí paměťové karty zvětšit dostupný prostor až o 200 GB. Je tady ovšem další háček, Samsung totiž ve smartphonu nepodporuje funkci označovanou jako „adoptive storage“, která umožňuje spojit micro SD kartu s interním úložištěm a zvětšit tak jeho velikost.

Tato funkce je sice standardní součástí Androidu 6.0 Marshmallow, výrobce zařízení ji ovšem může ve svých modelech zakázat. Udělal to nejen Samsung u Galaxy S7 a S7 Edge, ale také LG u svého nového top modelu G5. Je navíc dost možné, že se k podobnému kroku v budoucnu rozhodnou i další výrobci smartphonů. Samsung totiž rovnou uvádí důvody, proč tak učinil u Galaxy S7.

Výrobce totiž počítá s tím, že většina uživatelů bude paměťovou kartu využívat také k přesunu souborů, jako jsou fotografie a videa, z telefonu do notebooku, tabletu či jiného zařízení a zpět. Jenže jakmile je micro SD karta považována za součást interní paměti telefonu, nefunguje jako velkokapacitní úložiště, takže by uživatel přišel o možnost používat paměťovku k přesunu souborů.

Kromě toho může po prvním vložení micro SD karty do zařízení dojít k jejímu kompletnímu smazání, aby mohla být využívána jako interní paměť. Funkce „adoptive storage“ je zaměřena spíše na levné telefony z rozvojových trhů, které mají 4GB až 8GB interní úložiště, uživatelům Galaxy S7 by mohla naopak způsobit více škody než užitku.
I přes chybějící podporu „adoptive storage“ bude možné micro SD kartu v Galaxy S7 použít k ukládání nejrůznějších typů souborů a také nemalé části aplikací, pokud to umožňují její vývojáři.

Zdroj: Droid-life.com, Phonearena.com
reklama