www.svetmobilne.cz
>
>

Suzuki a Toyota prohlubují spolupráci, navzájem si koupily akcie

Suzuki a Toyota prohlubují spolupráci, navzájem si koupily akcie
, , aktualita
Japonské automobilky Suzuki a Toyota hodlají snižovat náklady na vývoj a dohodly se tak na vzájemné spolupráci zejména co se týče hybridů. Ta zahrnuje i odkup menší části akcií obou společností navzájem.
K oblíbeným
reklama
Úspěšné podnikání není jen o vysokých příjmech, ale také o nízkých nákladech. Není tak divu, že automobilky budují koncerny, nebo spolupracují na jiných úrovních. V případě Suzuki a Toyoty je to vzájemný odkup akcií, ale zdaleka nejde jen o to. Toyota za 96 miliard japonských jenů koupí 4,94% podíl v Suzuki, to naopak za 48 miliard jenů koupí část Toyoty. Zde je to ale jen 0,2% podíl. Taková transakce musí být ještě schválena příslušnými úřady. U akcií ale rozhodně nezůstane.
 
Suzuki logo
 
Suzuki rozšířil svůj výrobní program o dva hybridy, nicméně ty budou postaveny na základu Toyoty RAV4 a Corolly, přičemž je pro Suzuki bude vyrábět Toyota v továrně v Derbyshiru. Mělo by se tak stát koncem roku 2020. Toyota bude Suzuki také dodávat některé motory pro jeho evropské modely. Naopak Suzuki bude pro Toyotu vyrábět dvě auta pro indický trh (na bázi modelů Ciaz a Ertiga) a dokonce čtyři modely pro Afriku. Společně pak chtějí vyvinout nové SUV pro indický trh.
 
Toyota logo
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala