www.svetmobilne.cz
>
>

Suzuki a Toyota prohlubují spolupráci, navzájem si koupily akcie

Suzuki a Toyota prohlubují spolupráci, navzájem si koupily akcie
, , aktualita
Japonské automobilky Suzuki a Toyota hodlají snižovat náklady na vývoj a dohodly se tak na vzájemné spolupráci zejména co se týče hybridů. Ta zahrnuje i odkup menší části akcií obou společností navzájem.
K oblíbeným
reklama
Úspěšné podnikání není jen o vysokých příjmech, ale také o nízkých nákladech. Není tak divu, že automobilky budují koncerny, nebo spolupracují na jiných úrovních. V případě Suzuki a Toyoty je to vzájemný odkup akcií, ale zdaleka nejde jen o to. Toyota za 96 miliard japonských jenů koupí 4,94% podíl v Suzuki, to naopak za 48 miliard jenů koupí část Toyoty. Zde je to ale jen 0,2% podíl. Taková transakce musí být ještě schválena příslušnými úřady. U akcií ale rozhodně nezůstane.
 
Suzuki logo
 
Suzuki rozšířil svůj výrobní program o dva hybridy, nicméně ty budou postaveny na základu Toyoty RAV4 a Corolly, přičemž je pro Suzuki bude vyrábět Toyota v továrně v Derbyshiru. Mělo by se tak stát koncem roku 2020. Toyota bude Suzuki také dodávat některé motory pro jeho evropské modely. Naopak Suzuki bude pro Toyotu vyrábět dvě auta pro indický trh (na bázi modelů Ciaz a Ertiga) a dokonce čtyři modely pro Afriku. Společně pak chtějí vyvinout nové SUV pro indický trh.
 
Toyota logo
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Rekordní Tesla se "pokazila", na Nürburgring musela odtahovka Rekordní Tesla se "pokazila", na Nürburgring musela odtahovka
Tesla se snaží vyvíjet novou sportovní verzi Modelu S s režimem Plaid na Severní smyčce Nürburgring, kde měla drtivě překonat časy konkurenčního Porsche Taycan. Jenže ne vše jde podle plánu, pro jeden z vozů si přijel odtah.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Huawei Mate 30 Pro: s 5G, ale bez Googlu Huawei Mate 30 Pro: s 5G, ale bez Googlu
Huawei představil nové výkonné smartphony Mate 30 a Mate 30 Pro. Nově tu najdeme i 5G verzi, naopak tu kvůli Trumpově administrativě a banům ze strany USA nenajdeme žádné aplikace od Googlu.
20.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Vědci vyvinuli odemykání telefonu sluchátky a ušima Vědci vyvinuli odemykání telefonu sluchátky a ušima
Telefony jsme už odemykali otisky prstů nebo tvářemi, tentokrát to chtějí vědci z University at Buffalo provádět pomocí speciálních sluchátek a uší. Biometrickým znakem tu totiž bude tvar ušního kanálku.
20.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Model S prý překonala Taycan na Nürburgringu o 20 sekund Tesla Model S prý překonala Taycan na Nürburgringu o 20 sekund
Elon Musk vyhlásil válku elektromobilu Porsche Taycan a rozhodl se ho překonat v času, za který dokáže jeho Model S zajet Severní smyčku Nürburgringu. Prý se to povedlo, a to dokonce o téměř 20 sekund. Což je k nevíře.
18.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě

Nový high-endový telefon Vivo NEX 3 představuje zajímavý Waterfall FullView Display, který pokrývá neuvěřitelných 99,6 % plochy přední strany. Také bude nabízen ve verzi s podporou 5G mobilních sítí. 

17.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář