reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Surface Book 2 je za dveřmi, měl by vsadit na Kaby Lake

9.5.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Už příští měsíc bude údajně představena druhá generace konvertiblu Surface Book. Microsoft by v ní měl použit dosud nepředstavené procesory Intel Core sedmé generace, chybět podle všeho nebude ani displej se 4K rozlišením nebo port USB Type-C.
Microsoft si možná pospíší s představením modelu Surface Book 2, ke kterému by podle nejnovějších spekulací mělo dojít už v červnu. A rozhodně není náhoda, že ve stejný měsíc plánuje Apple představit novou generaci Macbooku Pro. Důvodem mohou být také hardwarové i softwarové problémy, které postihly první generaci hybridu Surface Book. Nástupce by se samozřejmě měl zbavit těchto dětských nemocí a především nabídnout nejnovější komponenty.

Microsoft Surface Book 2 se možná stane jedním z prvních počítačů vybaveným zbrusu novými procesory Intel Core sedmé generace na architektuře Kaby Lake (původně plánovaný Cannonlake byl odsunut až na rok 2017). Tyto čipy budou vyrobeny pomocí 14nm procesu a ve srovnání s aktuální architekturou Skylake nabídnou vyšší výkon i úsporu energie. Chybět by neměla ani nová architektura grafického čipu, která přinese vylepšení v oblasti 3D grafiky a 4K videí.

Jenže s procesory Kaby Lake se počítá až později v roce 2016, takže je dost možné, že Surface Book 2 se na trh dostane nejprve se staršími čipy. Dále se spekuluje také o navýšení rozlišení displeje na 4K. V souvislosti s aktuálními trendy je velmi pravděpodobné také nasazení nového „reversibilního“ portu USB Type-C. Otazník zatím zůstává viset nad konstrukce, s největší pravděpodobností ale ve srovnání s první generací nedojde k žádným výrazným změnám – očekáváme tedy tablet s připojitelnou klávesnici.

Připomeňme, že současný Microsoft Surface Book se prodává za cenu od 1 500 dolarů, v přepočtu více než 35 000 Kč bez DPH. Druhá generace nejspíš nebude o moc levnější, cena by naopak mohla ještě vzrůst.

Zdroj: Thenextrex.com
reklama
reklama
reklama